Ozolnieku novada pašvaldība lūgs ZM nodot īpašumā 64 hektārus plašu meža īpašumu 14

Ozolnieku novada pašvaldība lūgs Zemkopības ministriju (ZM) nodot īpašumā 64 hektārus plašu meža īpašumu, kurā varētu ierīkot mežaparku, lēmuši novada domes deputāti.

ZM pašvaldību informējusi, ka pērnā gada beigās starpinstitūciju sanāksmē izskatīts jautājumu par valsts meža zemes iespējamo atsavināšanu Ozolnieku novada pašvaldībai tās autonomo funkciju nodrošināšanai. Kopumā īpašums "Meža pētīšanas stacija" ir 242 hektāru plašs, taču pašvaldība vēlētos pārņemt īpašuma daļu, kura izvietota Ozolnieku ciema centrālajā daļā un jau pašlaik uz mutiskas vienošanās pamata ar Valsts meža dienestu ilgstoši tiek izmantota novada iedzīvotāju rekreācijas vajadzībām.

Iedzīvotāji mežu izmanto slēpošanai, skriešanai, nūjošanai, pastaigām. Teritorija piekļaujas Ozolnieku pagasta maģistrālajai ielai (Skolas ielai), kā arī izvietota Ozolnieku vidusskolas, pirmsskolas izglītības iestāžu, sporta centra, sociālās aprūpes centra "Zemgale" un vairāku daudzstāvu un privātās apbūves dzīvojamo masīvu tiešā tuvumā.

Pašvaldība pieprasītajā teritorijā vēlētos ierīkot mežaparku: veikt teritorijas labiekārtošanu un infrastruktūras uzlabojumus, piemēram, trases labiekārtošanu un paplašināšanu, pastaigu celiņu un atpūtas vietu ierīkošanu, jaunu aktīvās atpūtas baudīšanai paredzētu elementu izvietošanu, ieguldot pašvaldības budžeta līdzekļus un piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu un citu finansējumu. Tāpēc domes deputāti nolēma lūgt ZM nodot zemesgabalu pašvaldības īpašumā bez atlīdzības.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Nu ja

tas taču tas mežs kur pašlaik koki tiek izcirsti rekordlielos ātrumos vai pavasarī kaut 5% no bijušajiem kokiem tur vēl būs?

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 11:17

peksis

Tiešā tuvumā Ozolnieku vidusskolai!!! Vienīgais objekts tiešā tuvumā ir viesnīca Agate.

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 11:40

Veselības Taka

«Me too»
Ozolnieku iedzīvotāji! Esmu izmantota un piesmieta no nekustāmo īpašumi attīstītāja Mika ielā.
Laikā- kad tika meklēti pircēji šiem īpašumiem, es tiku aplaimota un pucēta, lai celtu šo īpašumu vērtību. Bet tagad jūtos pamesta un piesmieta, jo nekādi solījumi par mūžīgo uzticību un nēsāšanu uz rokām līdz mūža galam netika izpildīti.
Attopieties! Ja jau pat mani Dome nespēj sakopt un uzturēt, kā gan tiks uzturēti 64 hektāri.

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 12:08

Gaišais

Laucinieks Dūklavs Jums netīru vidējo pirkstu parādīs.

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 12:41

tas ar nolūku, lai visi Ozolnieki ir viena cilvēka apkampienā.

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 14:49

Rūta

Izskatās,ka domes šefam kokmateriālus savajadzējās.

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 12:43

Vietējais I. Masks

domei drīz iestāstīs, ka pašvaldības autonomo funkciju veikšana nav iespējama bez zemesgabala uz Marsa. Kam deputāti Miķeļi, Akmentiņi un co bez ierunām piekritīs.

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 13:56

Vai

tikko kā jau netirgoja dažus pašvaldības zemes gabalus autostāvvietai un vēl veikalam, tad jau sanāk no esošajiem kratās nost kā no krusta bet par visām varēm raujas iegūt jaunus? Vai tas ir visu Ozolnieku iedzīvotāju interesēs, vai tomēr tikai dažu šauru personu loka labā?

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 14:02

Kāds cits

Derētu noslēgt derības;
1. Vai tikko pārdotajā "objektā" - autostāvvietas ierīkošanai pēc rotācijas apļa izbūves tiks uzbūvēts benzīntanks? (ar Daiņa Liepiņa vai viņa draugu vai biznesa partneru līdzdalību)
2. Vai Daiņa Liepiņa darbošanās laikā tiks noasfaltēts Klijēnu ceļš lai palielinātu šim ceļam piegulošo Daiņa Liepiņa, viņa draugu vai biznesa partneru īpašumu vērtību? (drīkstat minēt kur taps nākamā Mika, vai cita Daiņa radinieka vārdā nosauktā iela)
3. Vai pēc "mežaparka" ierīkošanas par manu un Tavu nodokļos samaksāto naudu tiks atrasts iemesls likvidēt un nojaukt garāžu kooperatīvu un izbūvēt kādu skaistu Daiņa Liepiņa, viņa draugu vai biznesa partneru privātmāju ciematu?
4. Vai pēc "mežaparka" ierīkošanas par manu un Tavu nodokļos samaksāto naudu tiks noasfaltēta Viktorijas iela, lai palielinātu Daiņa Liepiņa, viņa draugu vai biznesa partneru īpašumu vērtību teritorijā gar Iecavu?
5. Cik ātri atradīsies iemesls lai Ozolnieku pašvaldība tās īpašumā nonākušo mežu nodos ilgtermiņa īrē (uz kādiem 99 gadiem) vai kā savādāk sameklēsies likumdošanas sprauga lai Dainis Liepiņš, viņa draugi, ģimenes locekļi vai biznesa partneri varētu uzbūvēt kādu ekskluzīvu privātmāju ciematiņu?

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 14:48

Kažokam, Neijam, Ozoliņam

Kungi, esat ar mieru derēt?

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 14:50

Cienījāmie deputāti

Atgādiniet lūdzu, kāpēc tika rīkots skiču konkurss un sabiedriskā apspriešana par atpūtas parku.
http://www.ozolnieki.lv/sabiedriba/sabiedriska-apspriesana
Kas jums ļāva uzlikt mīksto uz iedzīvotāju izteikto gribu?
Kaunu esat pazaudējuši vai?

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 18:30

Arvīds

A Neija te pričom?

pirms 3 gadiem, 2018.02.19 21:05

lkj

Plāns īstenībā ir daudz rafinētāks - mežs jāizcērt līdz galam , zeme jātransformē, jāuzceļ dz. mājas (daudz māju). Ozolnieku centrā jau zemes, kur celt vairs nav

pirms 3 gadiem, 2018.02.20 11:58

Kāds cits

Ja pareizi saprotu ir darīts. Mežs Ozolniekiem. Derētu izteikt minējumus pēc cik ilga laika meža vietā būs daiņa draugu vai ģimenes locekļu būvēts ciematiņš.
Kādas likmes?

pirms 2 gadiem, 2018.03.28 19:49

Ozolnieku novadā