Ozolnieku novada pašvaldība lūgusi bērnu tiesību sargus pārbaudīt iespējamos pārkāpumus bērnudārzā 29

Ozolnieku novada pašvaldība, pamatojoties uz anonīmu sūdzību un arī oficiālu vēstuli, lūgusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju (VBTAI) pārbaudīt iespējamos pārkāpumus bērnudārzā "Bitīte", aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Evita Kairiša.

Kāda bērna mamma internetā sūdzas, ka pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" Ozolnieku novadā redzējusi, kā audzinātāja esot raustījusi bērnu aiz pleca un likusi "aizvērt muti". Savukārt pašam bērnam audzinātāja likusi stāvēt pie staba grupas vidū, bet citam bērnam iet stāvēt tualetē.

"To, ka bērniem liek sēdēt tualetē par nepaklausību, ir teikusi arī cita mamma, ka bērns par tādu lietu stāstījis. Protams, audzinātājas visu noliedz," anonīmi raksta mamma, uzskaitot arī citus iespējamos pārkāpumus bērnudārzā Brankās.

Kairiša apgalvoja, ka, iepazīstoties ar internetā publicēto anonīmo informāciju, "Bitītes" vadība nekavējoties reaģēja, informējot Ozolnieku novada pašvaldības vadību par radušos situāciju, un veica visas nepieciešamās darbības, kas vērstas uz anonīmās sūdzības satura analīzi un situācijas izpēti, pieaicinot arī VBTAI. Tāpat veikts nepieciešamais preventīvais darbs ar izglītības iestādes audzēkņu vecākiem, sapulcē informējot par anonīmajā sūdzībā pausto viedokli un iestādes rīcību konkrētajā situācijā.

Turklāt pēc domes deputātu Ulda Aināra (V) un Pētera Veļecka (LZS) ierosinājuma jautājumu par publicēto anonīmo sūdzību pārrunāja arī Sociālo jautājumu komitejas ārkārtas sēdē. Taču, ņemot vērā, ka jautājums pēc būtības neatbilst konkrētās komitejas kompetencei, lēmumi netika pieņemti.

Šonedēļ Ozolnieku novada pašvaldība ir saņēmusi arī kādas privātpersonas oficiālu iesniegumu ar lūgumu izvērtēt pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" darbu. Pamatojoties uz saņemto iesniegumu, pašvaldība ir lūgusi iestādi sniegt komentārus par konkrētā iesnieguma saturu, kā arī aicinās VBTAI, veicot pārbaudi bērnudārzā, izvērtēt arī saņemtā iesnieguma saturu.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 29

Liepiņš

Jā, jā, es vēl redzēju, kā 2 bērnus mērcēja hlora vannā, bet vienu piesēja pie bērnudārza vadītājas auto un vilka cauri Ozolniekiem. Savukārt pusdienās bērniem mēģināja iebarot no pērnajām Lieldienām pāri palikušās olas

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 09:56

... šādu komentāru var uzrakstīt tikai no evolūcijas atpalicis laucinieks.

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 12:31

Jelgavnieks

Esmu šokēts par "Liepiņš" komentāru. Idiotisms, kretīnisms ...

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 13:05

Oma

Ar šodienas izlutinātajiem skaļajiem bērniem nav viegli saprasties. Ja mātes pašas diendienā pastrādātu un redzētu tās neregulējās personības, nez kā viņas reaģētu. Mājās ar vienu dažreiz ir problēmas, bet grupiņā cits cita ietekmē bērni dižojas, bļaustās. Ja audzinātāja aizrāda, tas ir tikai normāli, jo jāmāca uzklausīt audzinātājas mutiskos aizrādījumus

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 10:23

SoSo

Kā es neciešu tās māmulītes sūdzmanītes! Pašas neko prot, neko var, bet otru apsūdzēt, apķengāt, tur darba pirmrindnieces!!!

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 11:00

:)

Tagad bērni gudri, fantāzija labi strādā, un viltībā arī nav apdalīti.Cik nesen - Rīgā tika bērnam piedāvāts kāpt svešā busiņā :DDD Ai, ai, ai kā visi satraucās, visi meklēja busiņu un žēloja bērnu. Pēc tam izrādījas, ka mazais melīgais vanckars visu bija izdomājis, jo bija sataisījis pats kaut kādus mēslus, un lai nedabūtu pa ****u izdomāja stāstu ar busiņu. Bet par bērnudārziem - video novērošanas kameras! Tad redzēs - stāvēja tualetē vai nē!

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 11:36

Biruta

Sapnī redzēju kad šitais viss ir maskēšanās, lai pa kluso amatos atkal varētu iebīdīt savējos. Sapnis bija tāds, kad feodālistē notika Herakla meklēšana, kurš atbildētu par olimpiskajām spēlēm. Vietējais feodālis bija pateicis saviem vasaļiem, kad Herakls jāizvēlas no feodāļa cunftes biedriem. Vasaļi, kā jau vasaļi, neko daudz neiebildīs. Vai ir kāds sapņu tulkotājs kas varētu manu sapni saprotami iztulkot?

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 15:44

Es ir pārsmējies...

... un pārraudājies no šī. Biruta cepums Tev! Sapņu tulkā atradu - Liepiņš atkal savējos bīda. Interesanti kā Rīgas Domē aploksnīte skatru mēnesi ir jāgatavo, vai nē...

pirms 2 gadiem, 2018.03.17 13:36

....

Birutiņ, ja naktīs šitādi murgi nemitīgi rādās, vajag Nervostrongu vai stiprākas miega zāles ieņemt. Apnicis lasīt šos murgojumus. Gudrīte Robinsone atradusies!

pirms 2 gadiem, 2018.03.17 20:35

Jurģis

Par pašvaldības policista darbu sūdzas Iekšlietu ministrijā, par iespējamām nelikumībām OKSDU – prokuratūrā, par iespējamiem pārkāpumiem bērnudārzā – BTAI.
Kad beidzot D. Liepiņš ar savu izcilo darbinieku komandu pats sāks strādāt?

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 16:17

to jurgis

Tāpēc jau tās iestādes domātas, lai kā neatkarīgi kontrolētāji pārbaudītu kā patiesībā ir bijis. Ja Liepiņš pats būtu noteicis vainīgo, tad visi bļautu ka nav speciālists , bet kad prasa to darīt speciālistiem, tad atkal bļauj! Manuprāt kāds no domes darbiniekiem, vai deputātiem šobrīd ļoti cenšās anonīmi rakstīt sūdzības tādā veidā cīnoties pret pārmaiņam domē.

pirms 2 gadiem, 2018.03.17 08:47

NESAPROTU!

Kas īsti ir Liepiņš – uzņēmējs vai politiķis?

pirms 2 gadiem, 2018.03.17 09:23

Jane

Māmiņa nezin,ko nozīmē vārds-audzinātāja un,ko nozīmē audzināt.Viņa nespēj samierināties,ka viņas atvasei kāds iedrošinās aizrādīt.Dzīvē ir tā,ka beidzot.gaitas bērnu dārzā vecāki pateicas audzinātājai,ka tā bijusi stingra prasot disciplīnu,ieliekot pamatus turmākajai dzīvei.Pret bērnu ir jāizturas stingri prasot paklausību un vienlaicīgi viņu cienīt un mīlēt.Cita ceļa nav.

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 18:23

No malas

Ielaist to neapmierināto māmiņu grupā, lai nedēļu pastrādā, ko tad viņa dziedās,man liekas, ka viņa pat dienu neizturēs.

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 18:35

:(

Lasot lielāko daļu komentārus rodas sajūta ka komentētāji audzina bērnus ar iekaustīšanas un sodīšanas metodēm arī savās mājās, un tad ir pilnas ielas ar maziem noziedzniekiem, kuri grib atriebt pāri nodarīto uz citiem vai remdējas apreibinošās vielās..

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 19:19

asdfgh

mazie noziedznieki ir tieshi tie, kuru vecaaki apmelo visus ieposeejamos cilveekos, jo liekass ka uz vinju beerneli kaads ir ne taa paskatiijies. taads arii pusaudzha vecumaa visu njems, kas piesiets un nepiesiets, jo buus pieradis.

pirms 2 gadiem, 2018.03.17 10:15

Ineta

Jā mani vecāki bija stingri un arī sodīja. Bet es neatļāvos bērnu dārzā neklausīt audzinātāju, vai skolē pret pedagogiem būt rupja. Un izaugu normāls cilvēks, kas neiet ielās...

Mūsdienu nelaime ir - ka daudzi vecāki uztaisīt bērnu prot gultā. bet grib lai audzina un cilvēku veido bērnu dārzi un skolas. Būšu nežēlīga - lai pastāv tualetē, ja uzvesties nemāk, vismaz nākamreiz padomās, vai grib stāvēt tualetē...

pirms 2 gadiem, 2018.03.17 13:40

Ucene

Tagad loti viegli tikt vala no nevelamiem darbiniekiem.Atrod kadu pajampinu un tas uzmurgos ne tadas vien sudzibas par jebkuru darbinieku.
Ja runajam par to ,ko berni spejigi izfantazet,tad mati celas stavus.Tie pasi milulisi regulari stasta,ka majas tiek sisti,mamma kliedz,tetis sit mammu,est nedod,planseti atnem utt.Par sadiem parkapumiem pedagogam un iestadei jazino barintiesai,tas pec noteikumiem.
Ticiet,milie vecaki,ka sadi briesmu stasti skan,jo mazajam gudriniekam taja bridi viss skiet drums-vecaki par kaut ko aizvainojusi.
Tas pats notiek ar stastiem par bernudarza darbiniekiem.Vienkarsi konkretais cilveks nepatik,saasinati tiek uztverts tada cilveka aizradijums.
Milas maminas un teti!Tai vieta ,lai nemitigi un bezjedzigi sudzetos,esiet vairak kopa ar savu bernu,runajiet,runajiet,runajiet.Ieguveji busiet gan Jus,gan berni.
Baidos,ka te vainigs uzmanibas trukums.
Ja ta nav,tad loti atvainojos!
Esmu pedagogs ar desmitiem gadu stazu un nepienemu aizradijumu,ka padomijas gados viss bija citadi.
Milesim savus bernus!

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 19:53

to Ucenei

Pilnīgi piekrītu ,ja vēl vadītāja baidās pazaudēt vietu un darbinieks daudz ''lec '' acīs ,tad tāda izlaist bērneļa mammas sūdzība liek vadītājai saberzēt rokas -tak vienreiz tikšu no viņas vaļā !

pirms 2 gadiem, 2018.03.17 12:32

ha

nabadzītes, visi bērni ir izlaisti un stulbi. Ja vēl vanaga ierēcas, tad visi vecāki ir garīgi slimi un bērni garīgi atpalikuši. Nabadziņi, kad dabū pretī savus s ū d u s, tad skrien tiesāties. Savu vājprātu pierādīt tiesā. Apsmiekls nevis psiholoģe... Jelgava garīgi slimo un atpalikušo bērnu pilsēta!!! Jauks lozungs. Nabaga skolotājas, direktores un psiholoģes nosūdzētas līdz nejēgai, bet pašas noziedzīgi melo, apņirdz un morāli slepkavo. GODS un SLAVA Jelgavai!!!

pirms 2 gadiem, 2018.03.18 15:13

kalnciemiete

Šķiet,ka pedagogiem reiz piegriezīsies šīs Praviešu ķengas un "lūgumi"izvērtēt !Nu nestrādā ar bērniem Varmākas kā to mēģina pasniegt .

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 22:01

Fakts

Pēc šādiem gadījumiem nevajag brīnīties,ka akūti trūkst audzinātāju bērnudārzos.Var jau salikt stūros videokameras,izdot likumus par katru situāciju.Iznāk,ka bērns var darīt ko vien grib un audzina audzinātāju un viņam jādod pilnīga rīcības brīvība.Tad arī pārējie bērni sāks atdarināt slikto piemēru.Tas ir absurds.

pirms 2 gadiem, 2018.03.16 23:17

Mamma

Man šķiet,ka pārspīlēta reakcija no vecāku puses. Kāpēc gan nevar aprunāties ar audzinātājām,vaditāju? Pagale jau viena nedeg .....bērnos un vecākos noteikti arī ir sava puse vainas,jo jautājums,kāpēc tad bērns neklausa??

pirms 2 gadiem, 2018.03.17 07:55

asdfgh

driiz ilutinaato beernelju mammeles varees iet pashas uz mainjaam beernudaarzos straadaat, losenes :D

pirms 2 gadiem, 2018.03.17 09:48

Tas

būtu ļoti godīgi - varētu pašas redzēt savu atvašu uzvedību, arī "valodiņu" paklausīties :DDD, valodiņu, kuru iepriekšējā vakara svinībās ģimenes lokā saklausījās mazie "brīnumbērni" :DDD

pirms 2 gadiem, 2018.03.18 12:52

ha

Lasot komentārus, rodas iespaids, ka te noziedzīgās psiholoģes ar savu idiotu atbalsta masu komentējas... Nekas nekas 11. aprīlī te vājprātā rēks nodzērušies debīliķi par savu iedzimto debīlismu!!! Un pēc tam raudās rūgtas asaras... Dievs nav mazais bērns - visu redz!!!

pirms 2 gadiem, 2018.03.18 15:08

Kur skatās Juste un Jaka?

Vai abām kundzēm nav jāuzrauga un jāvērtē pirmsskolas izglītības iestāžu darbs, kā arī jānovērš visi trūkumi? Kādam nolūkam Liepiņš izveidojis visādas daļas un to nodaļas, ko dara un par ko ir atbildīgi to darbinieki, par ko viņiem tiek maksāta alga?

pirms 2 gadiem, 2018.03.19 08:05

LSM

LSM ir pievienota vēl viena rindkopa par šo gadījumu:
Pēdējā pārbaude konkrētajā bērnudārzā notikusi pirms diviem gadiem. Arī tā veikta uz privātpersonas iesnieguma pamata. Inspekcijā norāda, toreiz konstatēta kāda pedagoga bērna interesēm neatbilstoša rīcība saskarsmē ar bērnu. Vienlaikus kādā no grupām konstatēts, ka pedagogs pastiprinātu uzmanību veltījis vienam konkrētam bērnam, kurš bijis pedagoga dēls. Bērns pedagogu saucis par mammu. Papildu pārbaudes laikā saņemta informācija, ka arī grupas audzinātāja palīdze bijusi konkrētā bērna vecāmāte. Konstatētas arī citas nepedagoģiskas metodes. Toreiz bērnudārzu vadīja domes pašreizējā Izglītības daļas vadītāja Elīza Juste.

pirms 2 gadiem, 2018.03.22 18:02

novada iedzīvotāja Santa

Tie paši darbinieki visu laiku strādā un viss ir kārtībā,bet pēkšņi ārkātīgs notikums masu mēdijos parādās raksts.Laikam kādam ir personīgas intereses pazemot darbiniekus.Masu medījos izskanēja vispirms,bet kur tad māmiņa bija ,ka negriezās ar iesniegumu pašvaldībā. Anonīmi var uzrakstīt par jebko !Domāju ,ka šeit ir jāpagaida vecāku oficiāls iesniegums nevis jātaisa ažotāža nezinot faktus.Šādi apsūdzot un aizstāvot anonīmos rakstītājus sodu var saņemt neparko.Ja vēlas sūdzēties ,tad esi atklāts un tiešs nevis maldini !Citādi tāda sajūta ,ka sūdzētāji ir zaķu pastalas.

pirms 2 gadiem, 2018.03.25 20:49

Ozolnieku novadā