Ozolnieku novada svētkos sestdien varēs nobaudīt «Laimes kokteili» 4

26. jūlijā pulksten 9:30 gide Ina Jurģe aicina doties pastaigā pa Ozolniekiem un tuvāko apkārtni. Sākums paredzēts pulksten 9:30 no Ozolnieku Tautas nama. Ekskursijas laikā tiks iepazīta Ozolnieku vēsture cauri gadsimtiem, likteņiem, dzimtām un mājām. Ekskursijas ilgums līdz pulksten 13:30.

Kā allaž, ar gājienu no Ozolnieku vidusskolas uz stadionu un ziedu ceļa veidošanu 26. jūlijā pulksten 14 (pulcēšanās gājienam – pusstundu agrāk) sāksies svētki «Ar saknēm novadā». Pēc kārtas ceturtie, bet, kā katrreiz, līdzās tradicionālajiem pasākumiem, kā Ozolnieku novada jaundzimušo sveikšanai, šoreiz gan Ozolnieku iedzīvotājus, gan viesus gaida arī kas jauns un agrāk nebijis. Par svētku tēmu izvēlētais «Laimes kokteilis» sola vienot mazus un lielus, vietējos un Ozolnieku viesus, ļaujoties vīzijai – kā tapt laimīgākiem?

Svētku gājiena laikā no plkst. 14:00 – 14:50 ierobežota satiksme Skolas ielas posmā no Ozolnieku vidusskolas līdz Rīgas ielai.

Šoreiz pastāvīgajai svētku organizatorei Ritai Baronai, kas tautas nama direktores pienākumus nu jau labu laiku apvieno ar Ozolnieku novada Kultūras nodaļas vadītājas un pašvaldības domes deputātes posteni, līdzās māksliniecei noformētājai Ilzei Ungurei radies jauns un profesionāli skolots palīgs.

Madaras smiekli un asaras 

Tā ir Latvijas Kultūras koledžu specialitātē «Teātra menedžments un teātra režija» absolvējusī (un studijas vēl kādā ar kultūras vadību saistītā augstskolā turpinošā) Madara Griba. Viņai novada svētkos bez daudziem citiem pienākumiem uzticēts arī viens pilnīgi patstāvīgs – tas ir Ozolnieku novada amatiermākslas kolektīvu koncertuzvedums «Smiekli un asaras» (pulksten 18), gan tā scenārijs, gan režija.

Piedalīsies novada jauktais koris «Līga» jaunā diriģenta Vilhelma Vācieša vadībā, pārnovadu sadarbības piemērs Farhada Stades vadītais koris «Svīri». «Bet nevajag bīties no uzveduma dalībnieku nopietnā statusa – programmas pamatā dziesmas no dižākā latvju āksta un komiķa Edgara Liepiņa repertuāra, par asprātīgiem tekstiem savulaik gādājuši satīriķi Pēteris Ēteris un Valdis Artavs, piedalīsies arī rokenrola deju grupa «Ķengurroks» un grupa «Deficīts» ar solistu Dināru Stundiņu,» mierina Madara. Uzvedums būs viena no svētku «Laimes kokteiļa» sastāvdaļām.

«Brīvdabas pasākumos svarīgi sagatavot tādu koncertuzvedumu, lai cilvēki būtu ieinteresēti palikt uz vietas un skatīties, nevis izklīst citu «kokteiļu» meklējumos,» savā pieredzē dalās Rita Barona. «Tāpēc šāds uzvedums nedrīkst būt ne pārāk garš, ne garlaicīgs.»Bet ne jau «Smiekli un asaras» būs vienīgā svētku sastāvdaļa. Tām lielāku uzmanību pievērsām tikai kā jaunās darbinieces uguns kristībām, bet Madarai kā Ritas Baronas vietniecei noteikti jābūt arī visā pārējā sestdienas plašajā programmā.

Gaisa baloni, pusnakts kokteilis un salūts

Un tas nozīmē, piemēram, spožākos Latvijas jaunos estrādes dziedātājus no studijas «Zvaigžņu sala» kopā ar Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes studentiem, kas pulksten 16 rādīs muzikālus un ķīmiskus eksperimentus šovā bērniem un tīņiem «Ķertais profesors». Profesora lomā – Valters Frīdenbergs. 

Pulksten 17 «Agarska triāla kluba» moto sportisti kopā ar «Greentrials Bike Tour» trakākajiem trikiem ekstrēmajā šovā sniegs «laimes adrenalīna kokteiļa devu».

Laimīgu iepirkšanos svētku laikā nodrošinās Lietuvas Jonišķu rajona un vietējo amatnieku un mājražotāju tirdziņš partnerības sadarbības projekta ietvaros. Līdz vēlam vakaram ģimenēm ar bērniem būs iespēja piedalīties atraktīvā programmā «Mazā stiprinieka raibie piedzīvojumi», darbosies «Bossika» rotaļu laukums un pozitīvas «Burkānu» atrakcijas, un radošajās darbnīcās «Riti, laimes kamolīti» būs iespēja sevi iepriecināt ar pašdarinātiem laimes simboliņiem. 

No pulksten 21 līdz pulksten 24 labvēlīgos laika apstākļos būs neparasta iespēja tapt laimīgiem gaisa balonā notikumā «Pacelies debesīs».

Muzikālo vakara daļu pulksten 20 ievadīs rokgrupa «Linga», romantiku izjutīsim pulksten 22 laikmetīgās dejas teātra «Stars’ Well» dejas izrādē «Krāsas». 

Pulksten 23 «Laimes kokteilis» uzliesmos dzīvās uguns teātrī un līdz pat pusnaktij mirdzēs bārmeņu šovā «Pusnakts kokteilis», turpinājumā debess jums uzmirdzēs grandiozā salūtā. No pusvieniem naktī līdz 4 rītā nakts dejas ar Normundu Rutuli un DJ Robertu Lejasmeijeru.

Un vēl ne mazsvarīgs faktors – ieeja svētkos bez maksas. 


Pievieno komentāru

Komentāri 4

haizive22

Raksts ievietots 24.jūlijā, rakstā minēts, ka svētki rīt, t.i. 25.jūlijā? Tiešām?

pirms 6 gadiem, 2014.07.25 00:14

Zinātājs

Raksta autoram būs misējies.. Novada svētki ir 26. jūlijā!!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.25 00:26

kā tad

*** ne balons tas bija. par velti gājām ar visiem bērniem . vienkārši pretīgi , reklamē to , kas nemaz nav pieejam. mēsli tādi gaisabaloni.lv

pirms 6 gadiem, 2014.07.27 19:06

Tas pats Jānis

Laimes koteilis izrādījās alus, ko tad visi arī trekterēja un pēc tam līdz trijiem rītā pie daudzdzīvokļu mājām taurēja un vēma. Pluspunkts par svētkiem novadam!

pirms 6 gadiem, 2014.07.29 13:13

Ozolnieku novadā