Ozolnieku novadā vecāku biedrība piedalās diskusijās par izglītības kvalitāti 26

Ozolnieku novada Salgales pamatskolā un Ozolnieku vidusskolā tuvāko nedēļu laikā plānots sākt diskusijas par izglītības kvalitāti, kurās tiks iesaistīti gan vecāki, gan skolu vadība un pedagogi, gan pašvaldība.

Biedrības "Latvijas vecāku kustība" (LVK) pārstāve Agnese Kļava aģentūru LETA informēja, ka diskusijās plānots pārrunāt izglītības kvalitātes kritērijus, ko ar kvalitatīvu izglītību saprot vecāki un ko - pedagogi, kas būtu nepieciešams, lai izglītības līmeni pietuvinātu kvalitatīvas izglītības latiņai.

Katrā skolā izglītības satura izvērtēšana notiks atšķirīgi, piemēroti katras skolas specifikai un sadarbības formai ar vecākiem un pašvaldību.

Līdztekus konkrētām aktivitātēm Ozolnieku novada skolās tiek sākta visas Latvijas vecāku aptauja par izglītības kvalitāti, lai noskaidrotu, ko saprotam ar kvalitatīvu izglītību un kas situācijā maināms, informēja Kļava.

Viņa skaidroja, ka nepieciešamību runāt par izglītības kvalitātes jautājumiem rosinājusi aizvien pieaugošā vecāku interese par norisēm bērnu mācību iestādēs, kā arī iesaistīšanās izglītības procesa un skolas ikdienas dzīves uzlabšanā.

"Arvien lielāks skaits vecāku iedziļinās mācību procesos, to saturā un formā, arvien vairāk tiek uzdoti jautājumi, vai esošās izglītības metodes un formas sniedz vēlamo rezultātu, lai mūsu bērni izaugtu par mērķtiecīgām, spriest un analizēt spējīgām, kā arī veiksmīgām personībām," pauda LVK pārstāve.

"LVK Jelgavas pilsētas un novada un Ozolnieku novada vecāku līdzšinējās aktivitātes liecina par atšķirīgu izpratni izglītības satura jomā. Lielākā daļa pedagogu uzskata, ka ar izglītības sistēmu un kvalitāti viss ir kārtībā, tomēr vecāki arvien saskata nepilnības bērnu izglītības ieguvē," skaidroja Kļava.

Ar diskusijām Salgales pamatskolā un Ozolnieku vidusskolā, kā arī ar aptaujas palīdzību iecerēts šo plaisu mazināt un veidot kopīgu izpratni vecākiem, pedagogiem un pašvaldības pārstāvjiem par izglītības kritērijiem un nepieciešamām korekcijām. Diskusijas notiks projekta "Open parents" gaitā.

LVK Jelgavas un Ozolnieku reģiona vecāku līdzšinējās aktivitātes bijušas vērstas pamatā uz sadarbības un dialoga veidošanu starp izglītības iestādēm, pašvaldību un vecākiem. Salgales pamatskolā izveidota skolas padome, Ozolnieku vidusskolā - vecāku padome.

Abās skolās ieviestas korekcijas kafejnīcu sortimentā, izņemot no piedāvājuma vairākus bērniem neveselīgus našķus, turpinās darbs pie skolu autobusu drošības pilnveidošanas un skolu attīstības plāniem, skaidroja Kļava.

Ozolnieku pirmsskolas izglītības iestādē "Pūcīte" sadarbībā ar LVK vecākiem notikusi vecāku aptauja un, pamatojoties uz tajā iegūtajiem datiem, iecerēts organizēt izglītojošas nodarbības vecākiem.

Tāpat LVK Jelgavas vecāki iesnieguši Jelgavas domē iesniegumu ar aicinājumu pārstrādāt saistošos noteikumus, kas paredz nevienlīdzīgu attieksmi pret bērniem, kuri apmeklē privātās pirmsskolas izglītības iestādes Jelgavā. Pamatojoties uz šo iesniegumu Jelgavas dome ieviesusi vairākus labojumus saistošajos noteikumos.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

liene

sen jau vajadzeja to darit a ta tik ka berns kaut ko nemak, pie psihologa,izskatas ka psihologs iemacis nevis skolotaja,a vinam atbilde viena man par to nepiemaksa

pirms 6 gadiem, 2014.03.29 18:10

ne- skolotājs

Vai tavs bērns cirka sunītis? Skolotājam nav JĀIEMĀCA tavam bērnam, viņam pašam jāmācās. Bet tev viņš jāaudzina. Skolotājs iedod mācību vielu, tālāk tikai tava un tava bērna darīšana - ņemsiet pretī vai nē. Un par to piemaksu - skolotājam absolūta taisnība!

pirms 6 gadiem, 2014.03.30 22:44

ne-skolotājam

Mācību vielu arī vecāki var paši iedot bērnam, nopublicējiet internetā, kas jāzina konkrētā vecumā, iedosim! Tad skolai zūd jēga un funkcija. Līdz augstskolas vecumam bērnam ir jāsniedz zināšanas un jārāda, kādā virzienā meklēt, jāieinteresē. Augstskolā viņš var mācīties pats, patstāvīgi, bet te runājam par pamatskolas līmeni, kur skolotāja uzdevums ir iemācīt, parādīt, ar piemēriem, pašam būt par piemēru. Ja skolotājiem ir tikai jaiedod mācību viela, viņš vairs nav profesionālis, par kādu profesionalitāti mēs tad varam runāt?

pirms 6 gadiem, 2014.03.30 22:54

mamma

Ir nopublicēts: http://visc.gov.lv/vispizglitiba/saturs/standarti.shtml

pirms 6 gadiem, 2014.03.31 16:37

es-tev

Varbūt nekompetentiem vecākiem vajadzētu paklusēt un ļaut problēmas risināt speciālistiem???Nezinu,vai Tev,kundzīt,patiktu,ka Tev darbā kāds neprofesionālis ko norādītu kā darīt...

pirms 6 gadiem, 2014.03.30 13:01

Centis

Ļoti labi, ja kāds skolotājs uzskata sevi par speciālistu un profesionāli, bet vecāki redz reālo situāciju skolā un redz mācību metodes, un daudzu skolotāju neprofesionālu attieksmi un arī pieeju izglītībai. Varbūt iekšēji skolas vidē viss liekas pierasts un pašiem (skolotājiem) pieņemams, bet skats no malas mēdz būt gana objektīvs un šī joma, protams, tiek divtik daudz vērtēta un analizēta no sabiedrības skatu punkta, jo saistīta ar mūsu bērniem.

pirms 6 gadiem, 2014.03.30 22:47

liene

skolotaji grib lai piliek pie algas,atnemt no algas vajadzetu profesioli atradusies

pirms 6 gadiem, 2014.03.30 23:02

...

jā Lienīt, tavos komentāros gramatika nav stiprā puse. Ja savā darbā strādā tik pat profesionāli kā raksti, tad negribētu lietot tava darba augļus :))))

pirms 6 gadiem, 2014.03.31 08:34

liene

tak nelieto man pa barabanu,tapat pie algas nepieliks

pirms 6 gadiem, 2014.03.31 20:43

opāa

Varbūt mīļie vecāki vajadzētu vismaz vienreiz nedēļā atvērt e-klasi un pasekot līdzi savu bērnu sekmēm. Jūs pat nezinat kā Jūsu mīlulis mācās!
Atradušies lielie izglītības vērtētāji, smieklīgi.

pirms 6 gadiem, 2014.03.31 08:44

liene

saksim ar to ka man nav e klases un es par to nemaksasu

pirms 6 gadiem, 2014.03.31 21:00

hopāa

lienei

Un ar to viss pateikts. Vecāku interese par skolu rodas tikai tad, kad ir iespēja kādam pamācīt. Kaut kāds farss - frizieres un maksimu pārdevējas ar knapi vidusskolas izglītību māca cilvēkiem ar augstāko pedagoģisko KĀ PAREIZI mācīt viņu mežonīšus.

pirms 6 gadiem, 2014.04.01 11:02

liene

nesalidzini aar maksimu es pat tur neieperkos un man 2 aukstakas izglitibas,bet ta izglitibas musu valsti nekur neder un cita netik un to ka jus esat skolotaji *** vien ir musu valsti jus var nolamat kuram nav slinkums

pirms 6 gadiem, 2014.04.01 20:05

aha

neaizmirsti, ka no e-klases pienāk dati uz @, pēc kā var sekot līdzi sekmēm, tāpēc nav obligāti jāieiet e-klasē ;)

pirms 6 gadiem, 2014.04.15 13:00

lienei

Tu gadījumā neesi tās savas 2 auGstākās izglītības nopirkusi? Tad ko brīnies par savu bērnu izglītību, kura būs tāda pašā līmenī! Kaunējusies būtu par savu līmeni, nevis gudri spriedelējusi. Sākumā izpēti izglības standartus, tad pārējo un tad "kasies".
Te jau var redzēt, ka visu gaida sākumā no audzinātājiem b/d, lai tie iemāca iet uz poda, atver pirmo reizi grāmatu utt, tad no skolas/skolotājiem, lai tie audzina, jo izglītot jau pats par sevi tas pienākas viņu jomā... un daļēji audzināsana arī, tikai ne jau visi 100%. Vecāki kaut kā negrib pildīt vairs savus pienākumus, bet tikai klaji bezjēgā kaligāt...

pirms 6 gadiem, 2014.04.29 00:48

ome

...un vai berni sodien macas un apzinas, ka, tomer, ir jamacas? Tas ir jaiemaca GIMENE. Skola ir JAMACA un ari jaiemaca MACITIES! Ja to nedaram, tad esam tur, kur esam. Varam turpinat diskusijas...Mes GADIEM ilgi diskutejam, bet realu darbibu kvalitates uzlabosaanai nav un nav paredzams, kad bus. Gaidisim brinumu no karteja projekta.

pirms 6 gadiem, 2014.03.31 14:43

liene

kada valdiba tadi skolotaji,kauns Latvijai un vel algas pielikumu prasa ha,ha,kaut nedabut jums vinu

pirms 6 gadiem, 2014.03.31 20:47

re

Laikam,Lienīt,skolā biji nesekmīgā un apceltā,ka tik ļauna pret visiem.Lai Tev veicās dzīvē.

pirms 6 gadiem, 2014.03.31 21:01

liene

Nesatraucies, un veicas, ari nesudzos, man pat algas pielikumu nevaig, esmu apmierinata ka pitons un varu ari iekost ja vaig ha ha

pirms 6 gadiem, 2014.03.31 23:10

es Lienei

Pēc pareizrakstības spriežot,tomēr esi no nesekmīgajām.

pirms 6 gadiem, 2014.04.01 07:18

Nikolajs

Ļenka pati skolā vēl mācās - vai tad nav skaidrs pēc viņas rakstīšanas stila?

pirms 6 gadiem, 2014.04.01 11:04

liene

jus pat nezinat kas es tada un spriezat,kauns,nevajag tigeri aiz usam raustit iekodisu un ka vel

pirms 6 gadiem, 2014.04.01 19:56

Ludis

Kautkāds marasms ar to Lienīti-2 aukstākās,nevis auGstākās.Ligija!!!!Kādu gramatiku šitai debīliķei esi mācījusi????Un vēl uzklausām,ko TĀDA var aizrādīt vai ieteikt????Droši vien kāda slampa vai padauza.......

pirms 6 gadiem, 2014.04.04 18:43

xxx

normali jus neviens neesat,tapat pie algas nepieliks es par to parupesos jusu lienite

pirms 6 gadiem, 2014.04.08 19:02

xx

ko darisiet ar kiniesiem *** busiet pat psihologi nepalidzes,domajat virsstundas nemsiet,domaju nepalidzes,ha ha kaut nesamaksatu jums

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 22:23

Ozolnieku novadā