Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku novads – starp ģimenei draudzīgākajām pašvaldībām 4

Apkopojot iedzīvotāju balsojumu un komisijas vērtējumu, noslēgusies konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” pirmā kārta. Starp deviņām finālistēm iekļuvušas Daugavpils, Jēkabpils un Jūrmalas pašvaldības, Alūksnes, Ikšķiles, Olaines, Ozolnieku, Preiļu un Siguldas novada pašvaldības. Konkursa otrā kārta turpinās novembrī.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotā konkursa otrajā kārtā vērtēšanu veiks komisija, klātienes vizītēs apmeklējot finālistes – pašvaldības, kurām sevi būs jāprezentē un jāpierāda, ka ir titula “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” cienīgas, stāsta konkursa organizatoru pārstāve Ieva Lazdiņa. Par uzvarētāju katrā grupā – republikas pilsētu pašvaldības, reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldības un 89 novadu pašvaldības – kļūs augstākā vērtējuma ieguvēja katrā grupā, bet par draudzīgāko Latvijā – augstākā kopvērtējuma ieguvēja. Konkursa rezultāti svinīgi tiks paziņoti 12. decembrī.

Lai noskaidrotu deviņas finālistes, pirmajā kārtā rezultāti tika noteikti pēc konkrētiem vērtēšanas kritērijiem, katrā grupā apkopojot un vērtējot ne tikai iedzīvotāju balsojumu un izteiktos priekšlikumus, bet arī katras pašvaldības iesniegtos un publiski pieejamos administratīvos un dzimstības datus. Tostarp bērna piedzimšanas pabalstus, ēdināšanas izmaksas izglītības iestādēs, atbalstu interešu izglītībā un citos pakalpojumos ģimenēm ar bērniem, kā arī daudzbērnu ģimeņu un bērnu skaitu pašvaldībā. Plašāka informācija par vērtēšanas kritērijiem pieejama konkursa nolikumā.

“Pateicoties pašvaldību iesaistei un aktivitātei, jau otro gadu sekmīgi turpinām iesākto, lai ikviens pārskatāmā un salīdzināmā veidā var iepazīties ar pilnu informāciju par pašvaldībās pieejamām daudzveidīgajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem. Vienlaikus pašvaldībām tā ir pieredzes apmaiņas platforma, lai padarītu vēl pieejamākus un daudzveidīgākus pakalpojumus ģimenēm ar bērniem,” norāda VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits.

Tīmekļvietnē www.vietagimenei.lv publicētajos pašvaldību profilos informācija tiek regulāri atjaunota un papildināta.

Konkurss norisinās jau otro gadu, lai izceltu labākos piemēru, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Ģimenei draudzīgākā pašvaldība saņems 30 000 eiro naudas balvu. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētāja – 15 000 eiro balvu. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas 34 000 eiro apmērā.

Piešķirtās naudas balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem. Kāda no pašvaldībām, kuras iedzīvotāji aktīvi balsoja un izteica viedokļus, saņems jaunu rotaļu laukuma elementu 3000 eiro vērtībā no konkursa lieldrauga SIA “Jūrmalas Mežaparki”.

Šī gada vērtēšanas komisijā ir pārstāvji no VARAM, Labklājības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, biedrības “Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība” un Pārresoru koordinācijas centra sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs”.

Aktualitātēm var sekot sociālajās vietnēs un izmantot tēmturi #VietaĢimenei.

2017. gadā uzsāktā VARAM iniciatīva “Ģimenei draudzīga pašvaldība” šī gada jūnijā saņēma Eiropas Daudzbērnu ģimeņu asociācijas starptautisku novērtējumu – galveno balvu kategorijā “Nacionālās valdības iniciatīva” – par ieguldīto darbu ceļā uz ģimenēm draudzīgu valsti.


Foto: Ozolnieku novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 4

gā ga

Nudien brīnums, ka neviens neko nav pietaisījis šai tēmā ar saviem komentāriem no sērijas "Viss ir slikti Ozolniekos.lv". Re, ka tomēr ir labas lietas.Tad mutes ciet. Lai veicas mūsu novadam!

pirms gada, 2018.11.12 23:53

zeltabedre

Vairs nav nepieciešams neko teikt, jo visi "zelta darbi" ...labās lietas jau kļūst aizvien redzamākas.. !

pirms gada, 2018.11.13 14:20

Janka gāgai

Varētu padomāt, ka tas ir esošās domes nopelns - progresa jau nav, bet gan regress, jo pirms tam bijām paši labākie.
Paies vēl pāris gadi un nebūs arī labāko sarakstā.

pirms gada, 2018.11.13 15:23

o

Būsim tur kur pabijis šeptēt vietējais Ostaps Benders Rīgas centrāltirgus utt

pirms gada, 2018.11.16 10:26

Ozolnieku novadā