Ozolnieku novads svētkos meklē «Laimes kokteili» (ar foto) 1

Ceturtajos Ozolnieku novada svētkos, pēc organizatoru ieceres, galvenā intriga bija «Laimes kokteiļa» sastāvdaļu meklēšana un gatavošana. Viena no iecerētās receptes sastāvdaļām, proti – labvēlīgi laika apstākļi – pat mēģināja uzņemties dominējošo lomu, saules starus dāļājot pārāk izšķērdīgi.

Stadiona tribīņu ēnā daudzi varēja justies samērā komfortabli un tie, kas gājiena dalībniekus gaidīja tribīnēs, nemaz negarlaikojās, jo skatītājus tikmēr izklaidēja Ozolnieku Mūzikas skolas un Salgales Mūzikas un mākslas skolas jaunie censoņi. Drīz tribīņu ēnu baudīja arī savu tiesu pusdienas karstuma saņēmušie svētku gājiena  dalībnieki, bet, ja pienākums sauca atkal doties stadiona «cepešpannā», nācās krietni pasvīst.

Un kā nedosies, ja tik aicinošs bija gan «sāļi gruntīgais» amatnieku un mājražotāju tirdziņš, gan «krāsaini gardās» izklaides gan sportiskākiem, gan uz radošu izdomu orientētiem bērniem. Gudriniekiem īstu paraugstundu nodemonstrēja Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes studenti Liene un Rūdolfs, aizrautīgos eksperimentos pierādot, ka karsts ne vienmēr ir karsts un auksts – patiešām auksts, piemēram ledus jauno ķīmijas speciālistu rokās dega ne sliktāk par parafīna svecēm. Un, ja vēl talkā nāca jaunie estrādes dziedātāji no studijas «Zvaigžņu sala» kopā ar Valteru Frīdenbergu, «ķertā profesora» vēstījumu izdevās atšifrēt laikā, proti, līdz «Agarska triāla kluba» moto sportistu demonstrētajiem trikiem kopā ar «Greentrials Bike Tour» organizētajā ekstrēmajā šovā.

Bet nu esam aizsteigušies notikumiem krietni priekšā, jo sākās viss pilnīgi oficiāli – ar Ozolnieku novada domes priekšsēdētāja Pētera Veļecka svinīgu apsveikumu un tik patīkamu procedūru kā 2014.gadā dzimušo Ozolnieku novada iedzīvotāju sveikšanu. 72 – varens skaitlis, kas drīz liks padomāt tuvumā esošajiem novadiem un pat dažai labai pilsētai...

Mazliet noplokot pēcpusdienas tveicei, sākās «Smiekli un asaras» (tā sauc Madaras Gribas, kas kļuvusi par novada Kultūras nodaļas vadītājas vietnieci un svētku pastāvīgās organizatores Ritas Baronas tik tiešām labu palīdzi, veidoto Ozolnieku novada amatiermākslas kolektīvu koncertuzvedumu). Tajā piedalījās novada jauktais koris «Līga» jaunā diriģenta Vilhelma Vācieša vadībā, pārnovadu sadarbības piemērs Farhada Stades vadītais koris «Svīri», rokenrola deju grupa «Ķengurroks» un grupa «Deficīts» ar solistu Dināru Stundiņu. Programmas pamatā – dziesmas no dižākā latvju āksta un komiķa Edgara Liepiņa repertuāra, par asprātīgiem tekstiem savulaik gādājuši satīriķi Pēteris Ēteris un Valdis Artavs.

Bet ar to jau svētki nebeidzas – to noslēgums paredzēts ap pulksten 4 rītā. Ja pasteigsieties, vēl var paspēt uz gaisa balonu atrakciju «Pacelies debesīs» (no pulksten 21 līdz pulksten 24).

Vakara muzikālo daļu pulksten 20 ievadīja rokgrupa «Linga», pulksten 22 turpina laikmetīgās dejas teātra «Stars' Well» dejas izrāde «Krāsas».  Pulksten 23 «Laimes kokteilis» uzliesmo dzīvās uguns teātrī un līdz pat pusnaktij mirdz bārmeņu šovā «Pusnakts kokteilis», turpinājumā paredzēts grandiozs salūts. No pusvieniem naktī līdz 4 rītā nakts dejas ar Normundu Rutuli un DJ Robertu Lejasmeijeru.

Un vēl ne mazsvarīgs faktors – ieeja uz visiem svētku pasākumiem bez maksas.

Foto: Ernests Treijs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ozolnieku novadā