Piektdien ekspluatācijā nodos jauno Ozolnieku ūdensapgādes iecirkni; kvalitāti bauda kopš rudens 9

Atdzelžots dzeramais ūdens no jaunā urbuma lietotājiem Ozolnieku ciemā tiek piegādāts no 29. oktobra, un iedzīvotāji jau paguvuši novērtēt ūdens kvalitātes uzlabojumus, tomēr SIA «Ozolnieku KSDU» aicina interesantus būt klāt jauno kompleksu nodošanā ekspluatācijā.  

Ozolnieku novada komunālo pakalpojumu uzņēmums SIA «Ozolnieku KSDU», kā informē tā valdes priekšsēdētājs Gunārs Jaunsleinis, laikā no 2012. līdz šim gadam projektā «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Ozolnieku novada Ozolnieku ciemā» izbūvē ūdens ieguves, sagatavošanas un uzglabāšanas ietaises, notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kā arī rekonstruē un paplašina ūdens un kanalizācijas tīklus Ozolniekos. Projekta kopējā vērtība ir 3,5 miljoni eiro (bez PVN), to līdzfinansē ES Kohēzijas fonds. 

SIA «Ozolnieku KSDU» informē, ka pabeigts un tiks nodots ekspluatācijā jauns objekts – ūdens ieguves, sagatavošanas un uzglabāšanas ietaises, kas nodrošina kvalitatīvu, attīrītu dzeramā ūdens piegādi Ozolnieku ciematā. 

Decembrī ir pabeigta projekta pirmā daļa – ūdens ieguves, sagatavošanas un uzglabāšanas ietaišu (UAS) izbūve, kas sastāv no šādiem objektiem – diviem urbumiem (jaunizveidotā 230 metru dziļa ar sūknēšanas jaudu 11 litru sekundē un rekonstruētā jau esošā 210 metru dziļā ar sūknēšanas jaudu trīs litri sekundē), atdzelžošanas iekārtām, osmozes iekārtas, uzkrāšanas tilpnēm ar 547 kubikmetru koptilpumu, otrā pacēluma sūkņu stacijas ar jaudu 43 litru sekundē, kas nodrošinās ūdensapgādes sistēmā nepieciešamo 2,8 atmosfēru spiedienu, un jaunizbūvēta ūdensapgādes tīkla trīs kilometru garumā.

Zinātniskā institūta BIOR veiktās ūdens analīzes apstiprina ūdens augstvērtīgumu, uzrādot jaunā izbūvētās akas ūdenī dzelzs sastāvu 0,26 mg/l, kas, salīdzinot ar 2012. gadā iegūto 1,95 mg/l rezultātu tamponētajā urbumā, ir septiņkārtējs samazinājums. 

Pašlaik jaunais ūdens ieguves un sagatavošanas iecirknis strādā testa režīmā, lai pieregulētu un pārbaudītu visas sistēmas, to mezglus un automātiku, sevišķi apstākļos, kad bieži notiek elektroenerģijas piegādes pārtraukumi. Galvenais būvuzņēmējs – SIA «Jaunmāja» – darbus paveikusi pirms plānotā termiņa un labā kvalitātē, vērtē G.Jaunsleinis.

Svinīgās atklāšanas pasākums Jelgavas ielā 31 Ozolniekos notiks piektdien pulksten 10. Plānots, ka atklāšanā piedalīsies Ozolnieku novada Domes amatpersonas, būvuzņēmēja un būvuzrauga pārstāvji, kā arī tiks sniegta īsa ieguldītā darba atskaite un sasniegtā rezultāta prezentācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Aivars

Dzelzs varbut nav taja udeni, bet kakjis pie katlinja aug klat mezonigos tempos :x

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 22:45

Bite

Tad jau tā jaunā ūdens kvaltāte ir neabilstoša, jo 235 noteikumi pieļauj 0.2 mg/l.

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 09:54

vvv

" sevišķi apstākļos, kad bieži notiek elektroenerģijas piegādes pārtraukumi" - kā Jūs Ozolnieku novada Domes amatpersonas domājat par piedāvāto brīvo elektroenerģijas tirgu, piedāvāto cenu un tās garantēto piegādi mājsaimniecībai ? Kā izskatās nauda ,visi zin, bet kā piegādās elektrību par šo naudu, to laikam nezin neviens. Bet saka , ka ir brīvais tirgus...

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 09:57

Cemme

Kad, pie velna, Jelgavā beidzot būs tīrs ūdens???

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 11:42

ome

Cemme!Neķer kreņķi!Ožos ūdens labs tikai šajā informācijā,bet īstenībā nav dzerams,ūdens filtri dzīvoklī nedeļas laikā melni un pa laikam tāda vecu olu smaķele,ka zobus tīrīt grūti.

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 13:41

Sandis

Tie jau tavi vecie filtri smird. Ūdens kļuvis labāks.

pirms 7 gadiem, 2014.01.25 16:07

to Sandis

tas, ka ūdens kļuvis labāks salīdzinot ar to kāds bija, vēl nenozīmē, ka tas ir tīrs :-))

pirms 7 gadiem, 2014.01.29 12:47

Ozolnieku novadā