Pirolīzes procesu «E Daugava» sola ieviest nepārtrauktā režīmā 2

Saņemot divas lasītāju sūdzības par neciešamo smaku «E Daugava» bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumā, «Ziņas» devās uz Emburgu, lai  noskaidrotu, kāds ir neapmierinātības pamats. Tomēr neko smirdošu tur atrast neizdevās, arī Valsts vides dienests smaku līmeņa pārsniegšanu nav konstatējis. 

Braucot Bauskas virzienā, pāris kilometru aiz Emburgas, Ceļmalniekos, nožogotajā bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma «E Daugava» teritorijā skatam paveras automašīnu riepu kaudzes. Vietējos iedzīvotājus tas nepriecē. «Cik tur vajag – kāds muļķis pielaidīs uguni, un sekas būs baigās,» satraukta kāda emburdzniece. Teritorija gan tiek apsargāta, un septiņu gadu laikā, kamēr pastāv uzņēmums, nekas satraucošs nav gadījies. Taču pēdējā laikā Emburgas apkārtnes iedzīvotāji sūdzas par smakām.

«Pagājušo svētdien un ceturtdien, kad braucu garām, smaka bija drausmīga. Tā izplatījās apmēram puskilometra attālumā,» stāsta Inese Segliņa, kura dzīvo netālu no Ceļmalniekiem. Līdzīgi runā Ozolnieku novada deputāts Gundars Liepa, kas arī dzīvo šajā pusē: «No tās smakas vēmiens nāk. To es nesaku tādēļ, ka mums ir domstarpības ar Jāni Vīgantu, kas savulaik «E Daugavai» pārdeva sev piederošo pamesto fermu un kura dēļ šis bīstamo atkritumu pārstādes uzņēmums ienāca Emburgā.»

Viņš piebilst, ka savulaik vairāk nekā simts Salgales pagasta iedzīvotāju parakstījās pret «E Daugavas» ienākšanu Salgales pagastā. Pāris kilometru attālo Veideļu māju saimniece Anita Sproģe, kas uzskata, ka pagastā vajag izvērst visāda veida ražošanu, atzīst, ka līdz viņas mājām smaka no «E Daugavas» nenonāk. «Kādreiz var saost, ka Staļģenē mēž govju fermu, bet no «E Daugavas» tikai naktī redzu uguņus,» tā A.Sproģe.       

Visu rakstu lasiet piektdienas, 5.decembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Zaiga

Smaka ir spēcīga un kodīga tieši vasarā vai pēc lietus! Pēc ļaužu runām, kas pabijuši iekšā- skats briesmīgs. Tas ievestais draņķis un ķimija pa tiešo nonāk gruntī. Riepas gan k-kā tiek pārstrādātas! Nauda taisa naudu!

pirms 6 gadiem, 2014.12.05 08:15

dudiks

Tā samaka ir veselīga un laba jo uzlabojas asinsrite un mājā nosprāgst prusaki.

pirms 6 gadiem, 2014.12.06 14:53

Ozolnieku novadā