SIA «Vides pakalpojumu grupa», kas piedāvāja lētāko cenu, apstrīd Ozolnieku atkritumu izvešanas konkursu 6

Nākamtrešdien, 5. martā, Iepirkumu uzraudzības birojs skatīs SIA «Vides pakalpojumu grupa» sūdzību, ar kuru uzņēmums apstrīd Ozolnieku novada pašvaldības lēmumu par uzvarētāju tās iepirkumā par atkritumu apsaimniekošanu atzīt SIA «L&T». SIA «Vides pakalpojumu grupa» konkursā Ozolniekiem piedāvāja viszemāko atkritumu izvešanas cenu, tomēr Iepirkumu komisija tās piedāvājumu nevērtēja, secinot, ka tas neatbilst prasībām. 

SIA «Vides pakalpojumu grupa» projektu vadītāja Ilze Indriksone portālam zz.lv teic, ka Iepirkumu uzraudzības birojā sūdzējušies par firmas piedāvājuma nevērtēšanu. Ozolnieku novada Domes interneta lappusē iepirkumu sadaļā pie konkursa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu vien teikts, ka uzvarētāja ir «L&T», bet atšķirībā no citiem iepirkumiem protokols nav publicēts. 

Kā ziņots, atklāta konkursa kārtībā, izvērtējot četru pretendentu piedāvājumus, Ozolnieku novada Dome lēmusi, ka nākamos piecus gadus sadzīves atkritumus novadā izvedīs un dalīto atkritumu apsaimniekošanu nodrošinās SIA «L&T». Šī kompānija konkursā startēja ar otru zemāko cenu. Zīmīgi, ka Ozolnieku iepirkumā par trešdaļu lētāku atkritumu izvešanas cenu, nekā tā ir pašlaik, piesolīja arī Jelgavas uzņēmums, kas gružus tur izvedis līdz šim. 

Kā vēl pirms konkursa piedāvājumu izvērtēšanas informēja Ozolnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Kairiša, novada konkursā pieteicās četras firmas. SIA «L&T» atkritumus (kopējais apjoms gadā – 17,1 tūkstotis kubikmetru) nākamos piecus gadus izvest un nodrošināt šķiroto atkritumu konteinerus piedāvāja par 510 435 latiem (bez PVN) jeb par 10,27 eiro kubikmetrā ar PVN.

SIA «Vides pakalpojumu grupa» prasīja 466 897,3 latus (9,40 eiro kubikmetrā ar PVN), SIA «Ragn Sells» konkursā pieteicās ar 647 235 latu (13,03 eiro kubikmetrā ar PVN) piedāvājumu, bet vietējā personu apvienība «Sķirošanas pakalpojumi» (to veido SIA «Kulk» un tai ar 49 procentiem kapitāldaļu piederošā SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi») šo pienākumu bija gatava uzņemties par 555 750 latiem uz pieciem gadiem jeb 11,19 eiro ar PVN par kubikmetra izvešanu.

Pašlaik SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» atkritumus Jelgavā un Ozolniekos izved par 16,3 eiro kubikmetrā, kas ir par 37 procentiem augstāka cena, nekā kompānija solīja Ozolnieku pašvaldības konkursā. 

Aprēķinot atkritumu izvešanas maksu no daudzdzīvokļu namos mītošajiem, Jelgavā pieņemta kārtība, ka viens cilvēks gada laikā rada ap 1,5 kubikmetriem atkritumu, tādēļ pilsētā katram jelgavniekam mēnesī jāšķiras no teju 2,04 eiro. Pēc tādas kārtības rēķinot, secināms, ka Ozolniekos viena iedzīvotāja maksājums mēnesī būs aptuveni 1,28 eiro. 

Uzņēmuma «L&T», kas biznesu izvērsis Rīgā un dažviet reģionos, direktors Reinis Ceplis neslēpj, ka viņa kompānijai ir liela interese par ienākšanu Jelgavā, kur «L&T» arī sola piedāvāt par vismaz trešdaļu zemāku tarifu, nekā tas ir patlaban. 

Taču Jelgavas Dome, kam tāpat kā pārējām pašvaldībām pēc Satversmes tiesas sprieduma Atkritumu apsaimniekošanas likums atkritumu izvedēju konkursā lika noteikt jau no pērnā gada vidus, iepirkumu rīkot negrasās. Uz to gan vēstuļu sarakstē arvien aicina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

agy

Nu skaisti, tagad viss process ievilksies, bet iedzīvotāji tik pa to laiku turpinās sponsorēt JKP, maksājot par atkritumu izvešanu 16.3 EUR/m3 :((

pirms 7 gadiem, 2014.02.26 16:42

es

sia"kulk"" un sia jelgavas komunālie pakalpojumi"" maksa visus nodokļus,strada bez konvertiem ko nevar teikt par parejam firmam-pretendentiem,jelgavas novada ari solija ka jauna firma izvedis atkritumus latak a rezultata divus menešus bija letak a tagad ir pat dargak neka kad izveda kulk, ta ari bus ozolniekos

pirms 7 gadiem, 2014.02.26 17:38

klau, es,

Ja jau maksā visus nodokļus, kā viņi konkursā piedalījās ar cenu, kas par 1/3 mazāka, nekā par kuru šobrīd atkritumus izved?

pirms 7 gadiem, 2014.02.26 20:16

es - am

Tikai nevajag d.irst . KULK maksā melnās algas caur leišu firmām.

pirms 6 gadiem, 2015.02.10 21:24

saulite

Nu nezinu, nezinu-1. SIA «Vides pakalpojumu grupa - rēķinus prasa atmaksāt avansā- tekošā ceturkšņa 1.mēnesī , neņemot vērā iespējamās izmaiņas klientam.
2.viņiem ļoti,ļoti patīk noapļot uz augšu...

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 13:45

rtrss

Tūlīt dēļ atkritumiem saplēsīsies divi ZZS mafiozņiki Caune un Bubulis , Tas būs labs skats.

pirms 6 gadiem, 2015.02.10 21:23

Ozolnieku novadā