Šodien notiek civilās aizsardzības mācības; Pārlielupē strādā operatīvie dienesti 2

Šodien no pulksten 10 civilās aizsardzības mācību gaitā Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC) saņemta informācija par ugunsgrēku paaugstinātas bīstamības objektā Ozolnieku novada Cenu pagasta SIA «Baltic Agro» Akmeņu ceļā 1 Raubēnos. 

Kā skaidro pašvaldības pārstāve Līga Klismeta, objektā notiek vietējā līmeņa kompleksās civilās aizsardzības mācības, kas apvieno teorētisko un praktisko rīcību. Mācību norises laikā ap objektu ir ierobežota autotransporta kustība.

Objektā ir inscenēts ugunsgrēks, neizmantojot reālu uguni. Apkārtnē redzamie mākslīgie dūmi nav kaitīgi un cilvēku veselību neapdraud. Lietusūdens sistēmā iepludinātais ūdens ir nekaitīgs cilvēka veselībai un apkārtējai videi. 

Mācību laikā iespējami satiksmes ierobežojumiem SIA «Baltic Agro» apkārtnē Meža ceļā, Akmeņu ceļā un Rubeņu ceļā. 

Civilās aizsardzības mācībās ir iesaistīts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Valsts policija (VP) Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) Valsts vides dienests (VVD) un Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada pašvaldības.  

Civilās aizsardzības mācības koordinē Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu apvienotās civilās aizsardzības komisija. 

Civilās aizsardzības mācības notiek ar mērķi pārbaudīt teorētiskās zināšanas, sadarbības iespējas starp iesaistītajām institūcijām, kā arī izvērtēt amatpersonu prasmi novērtēt situāciju un pieņemt lēmumus. Pēc mācībām tiks pārbaudīts, vai iesaistīto institūciju rīcība bijusi atbilstoša Valsts civilās aizsardzības plānā noteiktajiem pasākumiem, vietēja mēroga katastrofai, imitējot apdraudējumu, iesaistot personālu un tehniku.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

javis

Herta, no Jelgavas raugoties, arī Rīga ir Pārlielupē.
Viss ir atkarīgs no skatu punkta ;)

pirms 6 gadiem, 2014.05.13 13:30

Ozolnieku novadā