Tā vietā, lai vērtētu Sporta centra šefa Baranovska atbilstību amatam, Ozolnieku Dome viņam palielina algu (precizēts) 26

Kaut arī priekšlikumu šajā Domes sēdē izvērtēt pērn apšaubāmos darījumos un rupjos izteicienos pieķertā Ozolnieku Sporta centra direktora Rolanda Baranovska atbilstību ieņemamajam amatam un pašvaldības veiktās pārbaudes rezultātus bija parakstījuši teju puse no 15 domniekiem, Ozolnieku Domes janvāra sēdes darba kārtībā šis jautājums iekļauts netika. Tā vietā vienā no nākamajiem jautājumiem, apstiprinot jauno štatu un atalgojumu sarakstu, Dome lēma R.Baranovskim par 45,5 eiro jeb 32 latiem paaugstināt atalgojumu.  

Domes sēdes sākumā tā dēvētās opozīcijas deputāti jautāja, kādēļ darba kārtībā nav iekļauts viņu priekšlikums izvērtēt Sporta centra direktora R.Baranovska rīcību un atbilstību amatam. Mērs Pēteris Veļeckis (Zemnieku savienība) skaidroja, ka priekšlikums pašvaldībā esot nonācis vēlāk par trim dienām pirms Domes sēdes.

Tādēļ deputāti lēma par tāda lēmumprojekta iekļaušanu otrdienas sēdē. Par to nobalsoja septiņi no 15 deputātiem. Par bija Jānis Kažotnieks, Rasma Skruļa, Ģirts Neija (visi – Zaļā partija), Mārtiņš Prīsis, Dina Tauriņa (abi – «Vienotība»), Guntars Akmentiņš un Gundars Liepa (abi – Nacionālā apvienība). Savukārt pret tāda jautājuma skatīšanu balsoja tā sauktā koalīcija – P.Veļeckis, Ilgvars Lecis, Aija Ziemeļniece (visi – Zemnieku savienība), Jānis Vīgants (Reformu partija) un Ruslans Vrobļevskis («Saskaņas centrs»). Savukārt Dina Štelmahere (Reformu partija) un Rita Barona (Zemnieku savienība) balsojumā atturējās, tādējādi atbalstot pozīcijas nostāju. Tā kā par papildu lēmumprojekta izskatīšanu nenobalsoja vismaz divas trešdaļas deputātu, kā to paredz likums «Par pašvaldībām», jautājums tika noraidīts.


Jāpiebilst, ka R.Baranovskis līdz pagājušajām vēlēšanām bija Ozolnieku novada Domes deputāts, no varas partijas Zemnieku savienības startēja arī pērn, taču ar lielāko svītrojumu skaitu (169) no 9. vietas sarakstā nokrita uz 17. jeb pirmspēdējo vietu, tādējādi Domē netiekot. 

Domes sēdes noslēgumā pašvaldības vadība atzina, ka R.Baranovska rīcība ir izvērtēta, taču par pārbaudes rezultātiem neko konkrēti deputātiem nepaskaidroja. Izpilddirektors Jānis Počs izteicās, ka Sporta centra direktoram uzdots noteiktā termiņā ieviest astoņus uzlabojumus. 

Skatot trešo darba kārtības punktu, kurā tika lemts par Ozolnieku novada pašvaldības štatu saraksta apstiprināšana 2014. gadam, Domes vairākums nobalsoja, ka turpmāk R.Baraovska alga palielināma no 650 uz 682 latiem jeb uz 970,4 eiro, bet viņa vietniecei Irēnai Leitēnai – no 400 uz 500 latiem (711,44 eiro). 

Jāatgādina, ka Sporta nama vadītājs R.Baranovskis jau rudenī izpelnījās pašvaldības vadības aizrādījumu. Virkne pārmetumu vasaras beigās viņam tika raidīta 26 Ozolnieku iedzīvotāju parakstītā iesniegumā Domei, un R.Baranovskim nācās skaidroties par nekompetenci nodarbību organizēšanā, padoto darbinieku lamāšanu, Sporta centra inventāra izmantošanu savas mājas uzpošanai un citām lietām. Kaut arī vienu disciplinārsodu viņš jau bija saņēmis, decembra Domes sēdē Ozolnieku mērs P.Veļeckis apgalvoja, ka pārbaude par R.Baranovska darbu turpinās.

Portāla zz.lv rīcībā bija nonācis vasarā uzņemts video, kurā Sporta nama vadītājs, izsakoties necenzētiem vārdiem, kādam darbiniekam taisnojās, kādēļ viņš saņem mazāku algu, nekā pirms tam vienojies ar vadību. «Nu, tas ir ahu..eķ. Es tev apsolīju 375 latus, bet līgumā to nevar rakstīt. Tavai tarifikācijai pienākas 275 lati, bet ir tiesības katru mēnesi maksāt prēmiju. Par to mēs vienojāmies ar izpilddirektoru un, bļ..ģ, ar Māri. Es iešu uz pagastu, bļ..ģ. Es personīgi aiznesu papīru, jop..maķ!» ar tādu tekstu sākas ap pusstundu garais videoieraksts, kurā fiksēta saruna starp Ozolnieku Sporta centra direktoru R.Baranovski un kādu padoto.

R.Baranovskis sarunā apgalvoja, ka ar pašvaldības vadību iepriekš vienojies – teorētiski padotā alga atbilstoši amata grupai būs 270 latu, bet faktiski maksās ap 360 latu, starpību aprēķinot kā prēmiju vai piemaksu. Pirmajā mēnesī tas esot izdevies, bet pēc tam Ozolnieku nu jau bijusī vadība iebildusi, sakot, ka «tad jau arī citi kantora darbinieki gribēs lielākas algas». Sarunā R.Baranovskis sola vēl vienu mēnesi piemaksas jautājumu atrisināt, rodot naudu uz citu izdevumu, piemēram, remonta, rēķina, bet pēc tam, ja nebūs pašvaldības vadības atbalsta, būšot jāšķiras.

Šis video, kā ziņoja pašvaldība, vēlāk nonāca arī Domes rīcībā, atklājot arī iespējamus citus pārkāpumus. Tādēļ saistībā ar nepilnībām Ozolnieku Sporta centra darba organizācijā pašvaldība tajā rīkojusi pārbaudi, kuras laikā R.Baranovskis no amata atstādināts. Tikmēr līdz 14. janvārim centru vadīja viņa vietniece I.Leitēna. 10. decembrī Ozolnieku novada Domes priekšsēdētājs P.Veļeckis apstiprināja deputātu komisiju G.Rozīša, G.Akmentiņa un D.Tauriņas sastāvā, un viņi piedalīsies iekšējā audita darbā.

Par pārbaudes rezultātiem Ozolnieku pašvaldība neziņo.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

Bezvārdis

Pag.. 2014.gadā Ozo dome strādā ar latiem? Tas priekšnieks ir emm... galīgi sens palicies? :)

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 01:29

Laukam 'Autors' jābūt aizpildītam!

nu tur slepjas cita ***! vinsh nemaksas komisijas naudu tatad bus 1cents 1 sants vinam sanaks. tauta jau nezin ka naidi parmainit, bet tie priduraki zin,jo kads vinam ir pateicis

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 12:16

Vārdels

Tas ieraksts tak no vasaras,tad vel bij lati!

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 20:09

membrāns

pārāk LIELS "kungs"palicis,viņa vietā liekat citu,ja ir ko likt.

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 08:18

jā!

Kungam vienkārši laiks pensijā! Vecums nenāk viens, reiz bija tīri sakarīgs cilvēks!

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 15:06

RAMPĀNS

Video bija informācija, ka Sporta nama vadītājs noslogoja kādu bezdarbnieku, kurš saņem pabalstu no valsts, tāpēc naudu pārskaitīja citam, ja tas nav pārkāpums, tad Ozolnieku domē ir jābrauc ciemos KNAB??? :-))

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 09:23

Kažox

Dina Štelmahere nebalsoja par, viņa atturējās, t.i., bija pret. Respektīvi, pozīcija nobalsoja pret. Interesants gan ir fakts, ka šo priekšlikumu izvērtēt OSC direktora atbilstību amatam ir parakstījusi arī Rita Barona, kas balsojumā tomēr atturējās:)

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 09:32

jauna slota slauka tāpat kā vecā

Te nu beidzot skaidri redzams, ka Veļeckis&Co neparko negrib šo jautājumu pat SKATĪT un IZVĒRTĒT. Turpina izlikties, ka viss kārtībā un piesegt nelikumības, jo pats tajās ir bijis iesaistīts, kad bija izpilddirektors. Te nu varam novērtēt, ko esam ievēlējuši; paskatieties, kas kā balso, kurš domā ar savu galvu, un kurš ir tikai marionete, kas akli klausa norādījumiem. Parakstīties par izvērtēšanu un pēc tam par to nebalsot - tas no Baronas vispār šizofrēnisks gājiens, itkā no vienas puses nepatīk tas Baranovskis, bet kad nonāk līdz darīšanai, tad čuš...

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 09:58

Laukam 'Autors' jābūt aizpildītam!

nah vecam krakim vajag naudu, ko vinsh ar to daris, labak lai man dod un tereshu latviajs tirgu

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 12:18

Ozolnieks

Ozolnieku Domē un Sporta namā notikušās iespējamās nelikumības, jau izskatās pēc kriminālnoziegumiem.
VISI MATERIĀLI OBLIGĀTI IR JĀIESNIEDZ IESTĀDĒS, KURAS VAR KOMPETENTI IZVĒRTĒT BIJUŠĀ IZPILDDIREKTORA UN TAGADĒJĀ DOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJA Pētera Veļecka RĪCĪBU un vainīgās personas saukt pie likumā noteiktās atbildības.

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 13:22

RAMPĀNS

Viens slavens krievu rakstnieks teicis: "draugs var nodot, ienaidnieks noslepkavot, bet ar vienaldzīgo cilvēku piekrišanu tiek slepkavoti un nodoti cilvēki" OZOLNIEKU DEPUTĀTI NEESIET VIENALDZĪGI, šeit taču dzīvo Jūsu draugi, radi, bērni.

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 13:33

Kažox to RAMPĀNS

Tie paši iedzīvotāji jau šos cilvēkus ievēlējuši- vajadzēja pirms vēlēšanām domāt...

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 14:23

Eeeee

šeit uzskaitītās algas ir pēc vai pirms nodokļu nomaksas?

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 16:33

Una, labaakaa

Nee, es! Es protu uztureet sirsniigas attieciibas ar galvenajiem, pat paaraak sirsniigas ...

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 20:59

vēletāja

Visa šīs nejēdzības notiek gadu gadiem!!!
Lielākai vaininieks šajā visā ir pašvaldība un konkrēti bijušais' saimnieks´' Māris Ainārs,kas visus šos gadus,kamēr bija pie šprices neveica nevienu pārbaudi Baranovska saimniecībā,kur privātais bizness ir savijies ar darbu pašvaldības uzņēmumā-tātad vistīrākā korupcija!!!

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 20:26

Nezinošais

Kas tad ir tas "privātais bizness"? Divi lati no trenažieru apmeklētāja? :))

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 21:01

Vēlētājai

Ne tikai bijušais, arī esošais "saimnieks" Pēteris Veļeckis ir iesaistīts Baranovska saimniecībā, bez bijušā izpilddirektora Pētera Veļecka atbalsta nemaz nebūtu iespējamas tādas izdarības Sporta centrā.
Noskatieties videoierakstu tur tas ir redzams un dzirdams

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 23:14

zuze

Un tu, protams, par visu esi informēta

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 14:53

santa

Vai cik skaisti!!! Pārākums deputātu atbalsta un balso par striptīza dejotājām sporta nama telpās, par dīvainiem naudas pārskaitījumiem, par Baranovska lamāšanos uz darbiniekiem......njā. jeb, kur vēl trakāk.... :((

pirms 7 gadiem, 2014.01.22 21:46

zuze

santa, skauž? nāc par dejotāju, varēsi labumus baudīt arrīīī

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 14:54

Vēletaja

Atbilde Nezinošajam!
Privatais bizness ir mazgāt Mekas netīros galdautus ar sporta nama veļas mašīnām, un vēl likt to darīt dežuranēm ,kuras algas saņem no pašvaldības!
Pārdot Mekas bilijarda galdu Sporta namam,kurš viņam simts gadus ir vajadzīgs, un netiek izmantots!
Par tiem diviem latiem no trenažieru apmeklētāja,jā tur tev taisnība,tikai viens bet ,arī trenažieri ir simts gadus veci,un par viņu izmantošanu naudu vispār nevajadzētu ņemt,ja nu vienīgi apskatei,ka muzeja eksponāti!
Nu vispār ,ko tur diskutēt ,tie jau tādi sīkumi vien ir-vai ne!
Lai dzīvo Ozolnieku novada Dome un Rolands Baranovskis-urrā!

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 09:32

Redzams, ka

ilgstoši liekot kapeiku pie kapeikas, santīmu pie santīma, euro centus pie euro centa no pagasta un tagad no novada budžeta, kā redzams var veiksmīgi tikt pie varenpārtikušas dzīves !

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 10:52

zuze

Nu, nu, te kads šķiet Mekai, nevis Rolandam uzēdies. Vecs info, pārbaudi vēlreiz

pirms 7 gadiem, 2014.01.24 14:55

Eeeee

Tā arī neviens neatbildēja - tā alga ir uz papīra vai uz rokas?

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 17:40

Rasma

Es nesaprotu ka skolas basketbola grozs mana seta gadijaas!?
Nevar buut ka pati buushu atstiepusi...

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 23:12

Ozolnieku novadā