Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku pašvaldība vēlas uzklausīt iedzīvotāju viedokli par Salgales baznīcas drupu likteni 10

Ozolnieku novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izteikt viedokli par Salgales baznīcas drupu likteni, informē pašvaldībā.

"Veco Salgales baznīcu" jeb baznīcas drupas pašvaldība dāvinājumā no Salgales evaņģēliski luteriskās draudzes saņēma 2017.gada janvārī. Tās pašlaik ir kritiskā stāvoklī, tāpēc tuvošanās tām ir liegta. Pirms drupas tika atzītas par bīstamām, tās bija populāra izbraukuma laulību ceremoniju vieta.

Pašvaldība esot vairākkārt mēģinājusi piesaistīt Eiropas Savienības fondu un valsts līdzfinansējumu drupu konservācijai, taču nesekmīgi, jo objektam nav valsts nozīmes vēstures pieminekļa statusa. Pašvaldība secinājusi, ka tagad jāpieņem lēmums par turpmāku rīcību ar drupām, kas ir vietējās nozīmes vēstures piemineklis.

Savas idejas, vīzijas, minējumus un ierosinājumus iedzīvotāji var sūtīt uz e-pastu "ozolnieki@ozolnieki.lv" ar norādi "Salgales baznīcas drupas". Vietvara uzsver, ka konservācija par pašvaldības līdzekļiem nav iespējama, jo tuvāko gadu prioritāte ir jauna bērnu dārza būvniecība, esošās infrastruktūras un pakalpojumu uzlabošana. Savukārt, apzinoties drupu vēsturisko vērtību, nojaukšana pašvaldība šķiet morāli nepieņemama. 

Apkopojot iedzīvotāju ierosinājumus, pašvaldība sola vismaz censties rast sabiedrības interesēm atbilstošāko risinājumu.

Pašvaldības publiskotā informācija liecina, ka kopš pirmsākumiem 1570.gadā baznīcā kalpojuši 20 mācītāji. 356 gadus draudzi vadīja vācu tautības mācītāji. Par pirmo un vienīgo latviešu mācītāju, kā arī par šī dievnama pēdējo dvēseļu ganu kļuva Jānis Billerts. Viņš kalpoja 17 gadus, no 1927. līdz 1944.gadam. Līdz pat 2017.gadam baznīca bija Salgales evaņģēliski luteriskās draudzes īpašums.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka, 2016.gada oktobrī lemjot pieņemt dāvinājumā vecās Salgales baznīcas drupas un zemesgabalu, objektā nākotnē bija plānots izveidot tūrisma objektu.

Deputātiem domes sēdē skaidrots, ka Ozolnieku novada domē ir saņemts Salgales evaņģēliski luteriskās draudzes iesniegums ar lūgumu pieņemt dāvinājumā tai piederošo 0,4 hektārus plašu zemesgabalu, uz kura atrodas vecās baznīcas drupas.

Deputāti domes sēdē lēmuši dāvinājumu pieņemt.

Tika plānots, ka vecās Salgales baznīcas drupas un teritorija tiks sakārtota, piesaistot projektu līdzfinansējumu, lai izveidotu tūrisma objektu.

Foto: ozolnieki.lv

 

Pievieno komentāru

Komentāri 10

janka

No kura laika Ozolnieku pašvaldībai interesē iedzīvotāju domas

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.09 19:47

esmeralde

Kad nav ko izšeptēt, tad lai Ozolnieku iedzīvotāji domā, ko ar to darīt. Kur kāds labums pašiem, tur iedzīvotājiem nejautā.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.10 23:34

daņila

drupu iekšienē slidotavu var uztaisīt

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.10 08:39

slidotais

Tas ir labais, varēs rīkot bezmaksas slidošanu lauķiem.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.10 16:46

ausmiņa

Atdāvināt Dainim lai būvē mājas un attīsta Ozolnieku novadu.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.10 10:16

Gita

Tavas domas Janka nevienu neinterese ! Labak ej Stradat un nesedi tuviniekiem uz kakla!

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.10 11:21

Aivars

Man patīk!- Jaka ies atjaunot drupas kā Gitas radinieks

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.14 14:42

Vietējās ziņas