Ozolnieku sociālās aprūpes centrā Covid-19 analīžu veicējus gaida kopš svētdienas

Jau vairākas dienas Ozolnieku novadā sociālās aprūpes centrā (SAC) “Zemgale” tiek gaidīti speciālisti, kas varētu veikt pārbaudi visiem centra iemītniekiem. SAC “Zemgale” direktors Alvars Šteinbergs stāsta, ka nepieciešamība pēc šādām masveida analīzēm radās pagājušo svētdien, kad tika saņemta ziņa, ka viens no “Zemgales” klientiem ir inficējies. “Šis cilvēks bija aizvests uz Jelgavas slimnīcu, kur viņam tika plānota ķirurģiska manipulācija. Tur, protams, visus sākumā pārbauda, vai nav inficējušies ar Covid-19, paskaidro A.Šteinbergs. Viņš elektroniski analīžu pieteikumu nosūtījis svētdienas vakarā, tomēr atbildes vēl aizvien nav. 

Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis skaidro, ka šajā gadījumā, ja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC ) ir pieņemts pieteikums, tad noteikti tuvākajā laikā analīžu pārbaudei ir jānotiek.

SAC “Zemgale” mājaslapā publicētā informācija liecina, ka vēl inficēšanās ar Covid-19 konstatēta divām darbiniecēm. Viņas inficējušās ārpus centra. “Esmu pateicīgs savam kolektīvam par nesavtīgo darbu šajā saspringtajā laikā. Ja vajadzēs nomainīt sasirgušos, es arī kļūšu aprūpētājs,” apņēmīgi teic A.Šteinbergs.

Inficētais “Zemgales” iemītnieks atrodas izolētās centra telpās, kur viņu aprūpē speciāli apmācīts personāls un citu centra klientu saskarsme ar inficēto nav iespējama. Tiek uzsvērts, ka darbs “Zemgalē” turpinās saskaņā ar SPKC speciālistu rekomendācijām. Apmeklētāji centrā netiek ielaisti kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas 9. novembrī. Iespējama vienīgi bezkontakta sūtījumu nodošana centrā dzīvojošajiem. Sūtījumiem jābūt iepakojumā, ko iespējams dezinficēt no ārpuses, un tajos nedrīkst atrasties ātri bojājošies pārtikas produkti. Sūtījumi tiek turēti karantīnā 48 stundas. 

Pēc masu testēšanas Covid-19 inficēšanās atklāta arī valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Zemgale” filiālē “Jelgava,” kas atrodas Ozolpilī, Kalnciema ceļā. Iestādes direktors Kristaps Keišs paskaidro, ka sadarbībā ar SPKC šajā filiālē veikta visu 206 iemītnieku un daļas darbinieku testēšana (kopā vairāk nekā 300 personu). Inficēšanās konstatēta apmēram desmitajai daļai jeb 30 cilvēkiem. 

“Testēšana turpinās, un skaitļi vēl tiek precizēti. Visiem inficētajiem klientiem slimība norit vieglā formā vai pat bez simptomiem. Inficētie ir izvietoti atsevišķos Covid-19 boksos, un viņu aprūpe notiek, stingri ievērojot SPKC norādījumus. Inficēšanās pirmatnējais avots diemžēl nav noskaidrojams. 

K.Keišs piebilst, ka saistībā ar inficēšanos ar Covid- 19, kā arī nepieciešamību pašizolēties darba nespējas atvaļinājumā atrodas apmēram piektā daļa Jelgavas filiāles darbinieku, taču klientu aprūpe filiālē tiek nodrošināta. Direktors izsaka pateicību tiem darbiniekiem, kuri “nenobijās un stājās pirmajās rindās”, un strādā virsstundas. 

Pārējās VSAC “Zemgale” filiālēs, tostarp “Ziedkalne”, “Iecava”, Ķīši” un “Lielbērze”, klienti un darbinieki ir veseli. Iemītnieki saņem nepieciešamo aprūpi, un tiek stingri ievērotas noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības. 

Foto: no arhīva

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas