Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku vidusskola ceļ kvalitātes latiņu 5

2019.gadā izstrādāti jauni noteikumi skolēnu uzņemšanai Ozolnieku vidusskolā. Atbilstoši tiem jauno mācību gadu uzsāk 70 pirmklasnieki, bet 10.klasē uzņemti 20 jaunieši. Jau šobrīd ir skaidrs, ka jaunā kārtība ir sevi attaisnojusi, formējot topošo vidusskolēnu lielāku atbildību par savām sekmēm un to ietekmi nākotnē, kā arī atvieglojot izvēli topošo 1.klašu skolēnu vecākiem.

Jaunie uzņemšanas noteikumi izstrādāti ar mērķi celt vidusskolas izglītības kvalitāti, kā arī radīt vienlīdzīgu pirmo klašu sadalījumu ar vienlīdzīgiem noteikumiem gan klases sastāva veidošanā, gan klases audzinātāju izvēlē, informē Ozolnieku novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Agnese Kļava.

Uzņemšana 1.klasēs šogad notika izmantojot nejaušas atlases principu, paredzot, ka klašu sastāvs un pedagogs katrai klasei tiek izlozēts. Šādā veidā tiek izskausta bērnu un pedagogu diskriminācija un visiem veidotas vienlīdzīgas iespējas. Paredzēts, ka katrā klasē būs optimāli 22 skolēni, klases sastāvs noteikts aizklātas izlozes kārtībā, kā arī klases audzinātāji tiek izlozēti katram sastāvam aizklātā izlozē.

Uzņemšanai 10.klasē par būtisku faktoru tiek ņemtas ne vien skolēna sekmes, beidzot pamatskolu, bet arī uzvedība iepriekšējā mācību iestādē. Par kritērijiem kalpo 9.klases beigšanas eksāmenu vērtējumi un vidējā atzīme sekmju izrakstā. Tas darīts ar mērķi motivēt pamatskolas skolēnus mērķtiecīgāk mācīties, lai varētu izvēlēties turpmākās izglītības iespējas atbilstoši savām spējām un interesēm.

Ozolnieku vidusskolas direktore Dina Tauriņa uzsver: “Līdz šim vidējo izglītību Ozolnieku vidusskolā varēja apgūt ikviens, kas to vēlējās, kā rezultātā skolēnos laika gaitā nostiprinājusies pārliecība par iespēju necensties. Šobrīd intensīvi strādājam, lai Ozolnieku vidusskola būtu ne vien mūsdienīga, zaļi domājoša un mājīga, bet sniegtu arī pēc iespējas kvalitatīvāku izglītību un kļūtu par prestižu mācību iestādi.”

2018./2019.mācību gadu Ozolnieku vidusskola sāka ar jaunu skolas direktori Dinu Tauriņu, kā arī strukturālām pārmaiņām skolas administrācijā. Tāpat pagājušajā mācību gada laikā Ozolnieku vidusskolā sākts darbs pie jaunā mācību priekšmetu izvēļu piedāvājuma vidusskolēniem, kas būs spēkā no 2020.gada 1.septembra.

Jaunais izvēļu piedāvājums paredz, ka vidusskolēni mācīsies pēc individuāla plāna, kurā līdztekus obligāti apgūstamai mācību vielai varēs izvēlēties izvēles priekšmetus, lai padziļinātu savas zināšanas konkrētās jomās, tādā veidā liekot pamatus skolēna turpmākajai karjeras izvēlei.

“Pirms gada, uzsākot darbu, tika izveidots tāds skolas vadības modelis, kurā dažādas skolas darba jomas vada un pārrauga direktora vietnieki - skolotāji. Tādējādi palielinājusies pedagogu līdzdalība un līdzatbildība lēmumu pieņemšanā, padarot jēgpilnāku darba procesu, lai ieguldītais darbs nestu plānoto rezultātu un sniegtu gandarījumu,” teic Dina Tauriņa.

Foto: ozolnieki.lv

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Laima

Beidzot Ozolniekos tiek domāts ne tikai par būvēšanu un remontiem skolās, bet arī par izglītības līmeni. Tā turpināt un lai veicās jaunajā mācību gadā:)

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.02 07:28

latiņa

Izlasīju, autora domu nesapratu - uzņemšana 1.klasēs šogad notika izmantojot nejaušas atlases principu, paredzot, ka klašu sastāvs un pedagogs katrai klasei tiek izlozēts.
Kā šis ar pedagoģiju nesaistīts process var ietekmēt izglītības kvalitāti?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.02 15:24

Zuze

Nesaprotu tikai vienu- kādus darba pienākumus pilda Ozolnieku vidusskolas direktore, ja viņai ir 5(!!!) vietnieki.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.03 15:26

Cik izdevīgi,

varēs novelt vainu uz nejaušību, ja klasē būs vairāki resgaļi vienkopus, ja labi draugi vai kaimiņi tiks dažādās klasēs, ja vairāki "grūtie" bērni tiks pie pedagoga-iesācēja ..., loterija ir viena varena lieta - nekādas atbildības un diskriminācija arī tiks izskausta, nez vai šie darboņi vispār zina, kas tā tāda - diskriminācija!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.03 18:04

inta

....a kāpēc uz Jelgavas skolām aizbēga gandrīz vesela klase, kuri beidza 6. ?... no trīs 7jām klasēm Ozonieku vsk ir tikai divas!.....varbūt vecāki tomēr izvēlās augstāku kvalitāti attiecībā uz mācībām kādā no Jelgavas skolām un citur?...pirmklasnieku vecākiem viegli aizmālēt acis....

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.07 08:06

Vietējās ziņas