Ozolnieku vidusskola neplāno mainīt mācību modeli saistībā ar Covid-19 gadījumu skolēnu autobusā 1

Ozolnieku vidusskolas jaunākās klases pēc brīvlaika mācīsies klātienē, un mācību modeli saistībā ar Covid-19 gadījumu skolēnu autobusā mainīt pašlaik nav plānots, apliecināja vidusskolas direktore Dina Tauriņa.

Viņa stāstīja, ka autobusā, kura šoferim konstatēts Covid-19, braukuši 28 skolēni un viens izglītības iestādes darbinieks. Visiem ir nosūtīta informācija no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ar aicinājumu desmit dienas novērot savu veselības stāvokli. Testēšana uz Covid-19 braucējiem nav jāveic.

Skola nav saņēmusi norādījumus, ka tai būtu jāpāriet pilnībā uz attālinātām mācībām, tāpēc 1.-6.klašu skolēni saskaņā ar valdības lēmumu pēc brīvlaika mācīsies klātienē, bet vecāko klašu skolēni - attālināti. Tauriņa atzina, ka, ja nebūtu valdības lēmuma, visā skolā īstenotu klātienes mācību modeli.

"Mums ir piemērotas telpas un apstākļi. Skolā var nodrošināt sešas septiņas atsevišķas ieejas," pauda iestādes direktore.

Pašlaik skola nav saņēmusi ziņas no skolēniem, ka kādam būtu nepieciešams dators mācībām mājās, taču, līdzīgi kā pavasarī, skola ir gatava nodrošināt nolietotos skolotāju datorus. Tauriņa atzina, ka skolai nepieciešami Izglītības un zinātnes ministrijas solītie datori, lai veiksmīgāk organizētu pedagogu darbu.

Novada pašvaldība vēl nav pieņēmusi lēmumu par ēdināšanas nodrošināšanu attālināto mācību laikā skolēniem, kas mācīsies mājās. "Mēs kā skola vēlētos, lai pakas būtu visiem, kas vēlas, jo brīvpusdienas mums ir visiem skolēniem," aicināja Tauriņa.

Jau ziņots, ka, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, SPKC epidemiologi noskaidrojuši, ka autobusa vadītājs, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 13., 14. un 15.oktobrī ir braucis vairākos maršrutos, tostarp veicis Ozolnieku vidusskolas skolēnu nogādāšanu uz mācību iestādi.

Skolēni braukuši maršrutā Brankas-Dalbe-Cenas-Ozolnieki un nogādāti Ozolnieku vidusskolā.

Tāpat jāuzmanās pasažieriem, kas braukuši maršrutā Jelgavas - Svēte - Bramberģe - Jelgavas pulksten 14.45, Jelgava - Bērze - Jaunbērze pulksten 16, Jaunbērze - Jelgava pulksten 17, Jelgava - Kalnciema kombināts pulksten 18.40 un Kalnciema kombināts - Jelgava pulksten 19.40. Autobusu satiksmi šajos maršrutos nodrošina SIA "Migar".

Visiem pasažieriem, kuri minētajos datumos brauca autobusā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli un izlemtu par testa veikšanas nepieciešamību uz Covid-19.

Kā apstiprināja uzņēmumā, vienam darbiniekam - autobusa vadītājam ir konstatēta saslimšana ar Covid-19, un viņš atrodas pašizolācijā ģimenes ārsta uzraudzībā.

Pašlaik šis ir vienīgais apstiprinātais saslimšanas gadījums "Migar". Uzņēmums esot pieteicis kolektīvo Covid-19 testu veikšanu darbiniekiem, lai izslēgtu jebkādu inficēšanās risku.

Kā uzsvēra uzņēmuma īpašnieces, kompānijas SIA "B-Bus" sabiedrisko attiecību vadītāja Maija Lazdiņa, pašlaik Migar" nav konstatēti citi inficēšanas gadījumi. Turklāt autobusa vadītāja darba vieta ir norobežota no pasažieru sēdvietām, lai pasargātu darbinieku no inficēšanās riska. Uzņēmums ir izsniedzis katram darbiniekam roku dezinfekcijas līdzekli un sejas aizsarglīdzekļus.

Visi transportlīdzekļi katru vakaru tiek tīrīti ar specializētājiem dezinfekcijas līdzekļiem. Uzņēmums aktīvi sazinās un sadarbojas ar SKPC, lai uzņēmumā veiktu papildus veselības drošības pasākumus, tādejādi rūpējoties par darbinieku un pasažieru veselību.

Foto: Ozolnieku novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolnieciņš no svētbirzs

Siltais rudens ir beidzies. Ziema tuvojas un kovids (Covid-19) min mums uz papēžiem. Tieši šajā saltajā laikā mums ir jābūt īpaši uzmanīgiem. Lai mazinātu kovid (Covid-19) saslimstību, ievērosim visus valdības uzliktos ierobežojumus un ārstu rekomendācijas. Lietosim sejas maskas un roku dezinfekcijas līdzekļus. Centīsimies ievērot 2 metru distanci publiskajās vietās. Būsim apzinīgi, iejūtīgi un saprotoši. Dzīvosim saticīgi. Nekašķēsimies. Vairosim pozitīvās enerģijas sev apkārt. Pasargāsim sevi un sev tuvākos. Ielaidīsim Dabas Mātes spēku sevī. Dzersim zāļu tējiņas ar medu. Domāsim pozitīvas domas. Valkāsim dzintara krelles ar senlatvju spēka zīmēm. Iedegsim zaļu svecīti uz palodzes par godu Dabas Mātei. Cienīsim un mīlēsim Dabas Māti, jo Dabas Māte mums visiem ir devusi dzīvību. Dabas Māte ir mūsu radītājā. Mēs visi esam Dabas Mātes bērni. Dabas Māte mūs mīl un vienmēr uzklausa. Lai ticība Dabas Mātei mums kalpo par bruņām un vairogu! Šajā pārbaudījumu laikā lūgsim Latvju Dievus – mūsu zemītes aizstāvjus! Lūgsim savu senču spēku un varenību. Ticēsim labajam. Aizlūgsim Latvju Dievus pār mūsu tautas veselību. Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu, lai kovids (Covid-19) tiktu uzveikts un padzīts prom no mūsu mīļās zemītes! Lūgsim Veļu Māti, lai mums tiek dots ilgs mūžs! Lūgsim Laimu, lai mums laba veselība un laimīga dzīvošana! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
Ar patiesu mīļumu un sirsnību, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
#veselība #DabasMāte #PozitīvāsEnerģijas #gaisma #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #MežaMāte #LatvjuDievuSvētība #Skolnieciņš #saticība #Svētbirzs #Svētakmens #Svētupe

pirms mēneša, 2020.10.25 10:15

Vietējās ziņas