Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ozolnieku vidusskolas telpas pielāgos bērniem ar īpašām vajadzībām

Izmantojot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu, Ozolnieku vidusskolas telpas pielāgos bērniem ar īpašām vajadzībām, kas izmaksās 34 074 latus.

Ozolnieku novada domes deputāte un Izglītības, kultūras un veselīga dzīvesveida veicināšanas komitejas priekšsēdētāja Anita Bībere aģentūru LETA informēja, ka noslēgusies pašvaldības cenu aptauja saistībā ar projektu "Ozolnieku vidusskolas telpu piemērošana izglītojamiem ar funkcionāliem traucējumiem". Aptaujā uzvarējis Ozolnieku vietējais uzņēmums SIA "Lata CMD", kas skolas telpu pielāgošanu bērniem ar īpašām vajadzībām apņēmies veikt par 34 074 latiem. 2009.gada 15.jūlijā Ozolnieku novada dome parakstīja vienošanos par ERAF projekta īstenošanu ar sadarbības iestādi Valsts izglītības attīstības aģentūru.Projekta kopējās izmaksas sākotnēji plānotas 102 584 latu apjomā, tajā skaitā ERAF finansējums 83 633 lati un pašvaldības līdzfinansējums - 11 807 lati. Projektu paredzēts īstenot līdz 2010.gada 30.septembrim. Līdz šā gada 15.decembrim paredzēts veikt pacēlāja izbūvi un izvietošanu un tualešu remontu, bet pārējie darbi, lai netraucētu mācību procesu, paredzēti nākamajā vasarā, un tos plānots pabeigt 15.augustā, skaidroja Bībere.Skolas infrastruktūras pielāgošanai personām ar funkcionāliem traucējumiem projekta gaitā plānots veikt skolas 1.stāva mācību kabinetu un palīgtelpu (tualešu, medicīnas kabineta) durvju nomaiņu, lai šajās telpās patstāvīgi varētu iekļūt personas ar kustību traucējumiem.Plānots tualešu remonts ar speciālo invalīdu tualešu izbūvi, medicīnas kabineta remonts, lai tas būtu pieejams arī personām ar kustību traucējumiem, pacēlāja (lifta) izbūve uz ēkas otro stāvu, piebraucamā celiņa, uzbrauktuves un ieejas mezgla izbūve pie vispārējās izglītības iestādes, lai nodrošinātu iekļūšanu liftā, kā arī ērtu iekļūšanu un izkļūšanu no ēkas. Veicami arī citi darbi.Lai nodrošinātu to, ka bērni ar funkcionālajiem traucējumiem varētu mācīties tuvāk dzīves vietai, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar ERAF aktivitātes "Vispārējās izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošana izglītojamiem ar funkcionāliem traucējumiem" palīdzību gatavojas katrā no kādreizējo rajonu teritorijām pielāgot vienu skolu, bet Rīgā - sešas.Konkursa kārtībā atlasīti un apstiprināti 30 projektu iesniegumi. To vidū savu projektu varēs īstenot arī Ozolnieku vidusskola.Kopumā šim mērķim plānots izlietot vairāk nekā 3,7 miljonus latu, no kuriem 3,2 miljoni latu ir ERAF finansējumus, bet nacionālais publiskais līdzfinansējumus ir 565 550 latu, kuri jānodrošina pašvaldībām.No 948 Latvijas vispārizglītojošām skolām, kas iepriekšējā mācību gadā darbojās Latvijā, tikai 89 skolās telpas ir piemērotas bērniem ar īpašām vajadzībām, bet 677 skolās jeb aptuveni 71% skolu telpas šo bērnu apmācībai ir nepiemērotas, liecina IZM apkopotie dati. 2009./2010.mācību gadā skolu skaits Latvijā gan ir samazināts. Jau ziņots, ka no pagājušā gada 948 skolām šogad savu darbu Latvijā sāka 846 skolas, tai skaitā 129 vispārizglītojošās skolas galvaspilsētā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas