Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pabalstu audžuģimenēm nolemj maksāt uzreiz pēc bērna nonākšanas ģimenē 3

Jelgavas novada Domes sēdē apstiprināti grozījumi saistošajos noteikumos «Par pabalstu audžuģimenē ievietota bērna uzturam, apģērbam un mīkstā inventāra iegādei apmēru un izmaksas kārtību», kas atvieglos audžubērnu dzīves sākumu audžuģimenē.

Līdz šim pabalsts 180 latu apmērā mīkstā inventāra iegādei tika dalīts divās daļās un audžuģimenei izmaksāts divreiz gadā - februārī un augustā. Savukārt grozījumi paredz nodrošināt bērna vajadzības līdz ar viņa ievietošanu audžuģimenē, skaidro Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.Turpmāk pašvaldība 90 latu izmaksās piecu darba dienu laikā pēc līguma parakstīšanas par bērna ievietošanu audžuģimenē. Šī nauda paredzēta sešiem mēnešiem. Savukārt, sākot ar septīto mēnesi, audžuģimenei turpinās izmaksāt šim mērķim paredzēto pabalstu 15 latu apmērā katru mēnesi. Šāda mīkstā inventāra pabalsta izmaksas kārtība ir spēkā, kamēr audžubērns dzīvo audžuģimenē. Izņēmums ir gadījumā, ja bērns tiek ievietots audžuģimenē uz laiku, kas mazāks par mēnesi.Pašlaik Jelgavas novadā ir 20 audžuģimenes, kurām par katru audžubērnu pašvaldība katru mēnesi izmaksā arī 100 latu pabalstu bērna uzturam. Tāpat audžuģimene no valsts saņem 80 latu atlīdzību par audžuģimenes pienākumu veikšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

to 24.02.2012. 20:19:05

Jelgavas novadā audžuģimene saņem:
1) no valsts budžeta 80 Ls mēnesī par sveša/u bērnu audzināšanu.
2) no novada domes budžeta saņem 180 ls gadā mīkstā inventāra iegādei.
3) no novada budžeta saņem ik mēnesi 100 Ls bērna uzturam.

pirms 8 gadiem, 2012.02.25 22:23

bišķi jau nesaproti-ja esi gatava mazgāt dupsi vai mācīt,kā bučoties svešam bērnam, iegrozīt viņu dzīvē-respektīvi- tas ir darbs, par kuru maksā mazāk kā minimālo-esi gatava????????,,...

pirms 8 gadiem, 2012.02.25 00:02

°par to, ka piedzemdēju man maksā 8 ls, bet, ja izlemju paņemt jau "gatavu" 180 ls? vai es kaut ko nesapratu?

pirms 8 gadiem, 2012.02.24 20:19

Vietējās ziņas