Pagarināta pieteikšanās apbalvojumam «Zemgales Laiks Ziedonim»

Līdz 18. aprīlim pagarināta pieteikšanās Jelgavas 4. vidusskolas sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu «Viegli» un Jelgavas pašvaldību izsludinātajam apbalvojumam «Zemgales Laiks Ziedonim», informē organizatori. Apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, jauniešiem un par dzīvi mākslā. Laureāti tiks paziņoti ceremonijā Jelgavas 4. vidusskolā 2. jūnijā.

«Iedvesmojoties no fonda «Viegli» rīkotā konkursa «Laiks Ziedonim» vēlējāmies atrast cilvēkus tepat, savā novadā – Zemgalē. Mums katram blakus ir daudz cilvēku, kuri katru dienu ar saviem darbiem dara Latviju un Zemgali lielāku, lepnāku un stiprāku. Šie cilvēki ir kā spožas zvaigznes novada debess zvaigznājā, taču tām ir jāpalīdz iemirdzēties,» stāsta Jelgavas 4. vidusskolas konkursa organizatoru komanda.

Lai cildinātu šos cilvēkus, pirmo reizi tiek izsludināts konkurss «Zemgales Laiks Ziedonim», ko organizē Jelgavas 4. vidusskola sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu «Viegli» un Jelgavas pilsētu. Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Zemgales personības, kas dzīvo ar mīlestību pret savu zemi, darbu un cilvēkiem, kā arī atbilst konkursa vērtībām – izcilībai, degsmei, sūtībai, stājai, veiksmei un savpatnībai, kā arī iedvesmo citus, mudinot līdzdarboties, sekot viņu idejām.

Organizatori aicina pieteikties un pieteikumus stāstu formātā iesūtīt no līdz 18. aprīlim. Pieteikties vai tikt pieteikts var indivīds vai cilvēku grupa, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas konkrētajā nozarē, iedvesmo un iesaista citus.

Stāstus izskatīs īpaša žūrija, kuras sastāvā būs fonda «Viegli» un Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji, autoritātes zinātnes, kultūras un izglītības jomā, pašvaldību pārstāvji, kas pieņems sarežģīto lēmumu, kurus piecus Zemgales novadniekus šogad godināt ceremonijā.

Apbalvošanas ceremonija notiks 2. jūnijā Jelgavas 4. vidusskolas koncertzālē. Tajā tiks godināti pieci Zemgales novada laureāti. Ceremonijā piedalīsies visu stāstu varoņi, fonda «Viegli», Imanta Ziedoņa muzeja, pašvaldību pārstāvji, uzņēmēji, viesi un draugi, kas godinās un leposies ar šī gada novada laureātiem.

Stāstus par novadniekiem iespēja iesūtīt piecās nominācijās:

Apbalvojums zinātnē «Zemgales Taureņu uzbrukums». Nominācijā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam, kas aktīvi nodarbojas ar pētniecību, zinātni, inovāciju izstrādi un to ieviešanu.

Apbalvojums novadpētniecībā «Zemgales Kedas». Nominācijā apbalvojums tiks pasniegts par aizrautīgu un radošu darbu lokālu teritoriju un to kultūras tradīciju izpētē un attīstībā, tādējādi veicinot latviskumu un iesakņotību.

Apbalvojums tautsaimniecībā «Zemgales Zemi es mācos». Tautsaimniecības nominācijā apbalvojums godinās cilvēku, kurš saimnieko videi draudzīgi, attīsta tradicionālu vai inovatīvu biznesu, izkopj vidi un Latvijas ainavu.

Apbalvojums bērniem un jauniešiem «Zemgales Rabarbers». Nominācijā apbalvojums tiks no 16 līdz 25 gadiem vecam jaunietim, kura dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības.

Apbalvojums par dzīvi mākslā nominācijā «Zemgales Bize». Nominācijā par dzīvi mākslā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam, kas aizrautīgi darbojas kādā no mākslas jomām, iesaistot un iedvesmojot citus.

Pieteikumus stāstu formātā līdz 18. aprīlim organizatori aicina sūtīt uz e-pastu zemgaleslaiksziedonim@gmail.com vai uz adresi Akmeņu iela 1, Jelgava, LV-3004 ar norādi «Zemgales Laiks Ziedonim».

Pieteikumā obligāti jānorāda pretendeta vārds, uzvārds, nodarbošanās, nominācija un kontakti, kā arī iesūtītāja kontaktinformācija.Publicitātes foto un video

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas