Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagastos pēc jaunā gada vairs nebūs dzimtsarakstu

Jelgavas novadā tiek strādāts pie vienotas Dzimtsarakstu nodaļas izveides, kas darbu sāks 2010. gadā. Tad, lai slēgtu laulības, reģistrētu jaundzimušos un mirušos, cilvēkiem būs jādodas uz novada Domi Jelgavā. Pēc restrukturizācijas bez darba paliks divi cilvēki – Jaunsvirlaukas un Platones dzimtsarakstu nodaļas vadītājas, jo pārējos pagastos šo pienākumu amatu apvienošanas kārtībā pilda pārvalžu sekretāres.

Likums paredz, ka līdz gada beigām novadu domēs jābūt izveidotai vienotai Dzimtsarakstu nodaļai, kas pārņems līdzšinējās pagastu dzimtsarakstu nodaļu pilnvaras. Daudzviet citur Latvijā tās jau izveidotas, bet Jelgavas novads nesteidzas un sola, ka izmaiņas iedzīvotājus skars tikai no jaunā gada.«Plānots, ka novada Dzimtsarakstu nodaļā strādās divi cilvēki. Pēc jaunā gada iedzīvotāju miršanas apliecību izsniegšana, jaundzimušo reģistrācija, kā arī laulību slēgšana notiks Jelgavā novada Domes telpās, tur varēs saņemt arī arhīva izziņas,» klāsta Jelgavas novada Domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos, izglītības un kultūras jautājumos Aija Tračuma. Nākamnedēļ tikšot izskatītas potenciālās kandidatūras novada Dzimtsarakstu nodaļas pārziņa amatam.Platones Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Tatjana Graudiņa «Ziņām» stāsta, ka zina vien tik, ka pēc jaunā gada pagastu pārvaldēs vairs nebūs savas  nodaļas. Par pārējo informācijas neesot. «Gaidu, kad novads informēs, kas ar mums notiks pēc jaunā gada, – vai darbu uzteiks, vai vietā piedāvās ko citu.Pagaidām piedāvājumu turpināt darbu novada Dzimtsarakstu nodaļā neesmu saņēmusi,» stāsta T.Graudiņa, kura savā amatā strādā jau 11 gadu. Platonē šogad laulības noslēguši 11 pāru, reģistrēts 12 jaundzimušo un tikpat mirušo. «Domāju, ka veidot kopīgu dzimtsarakstu nodaļu ir pareizs lēmums, jo cilvēkiem šādos dzīves gadījumos pilsētā tāpat kārtojamas daudzas lietas,» viņa piebilst.Līdzīgi uzskata vairums «Ziņu» aptaujāto. Piemēram, sesavniece Broņislava Mušinska atzīst, ka neērtības tas radīšot, bet ne tādas, lai par tām gaustos. «Tas jau nebūs jādara katru mēnesi un pat ne katru gadu, tāpēc tas mani nesatrauc,» atzīst pensionāre.Arī Zaļenieku iedzīvotāja Daila Saulīte  pārliecināta, ka gaidāmās pārmaiņas problēmas neradīšot, vienīgi ar satiksmi esot pagrūti. «Ja no rīta aizbraucam uz Jelgavu, mājās tiekam tikai vēlā pēcpusdienā, un ziemā, kad pilsētā cilvēkam nav kur palikt, tas var radīt neērtības,» teic D.Saulīte. Daudzās pagasta pārvaldēs ir skaistas, izremontētas laulību ceremoniju zāles. Ja kāds pāris izteiks vēlēšanos laulāties tur, tāda iespēja netiks liegta, norāda A.Tračuma.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas