Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palielinājies maluzvejnieku skaits

«To, ka Latvijā kaut kas nav kārtībā ar ekonomiku, izjūtam arī mēs,» stāsta Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Jelgavas kontroles sektora vadītājs Jurijs Skribāns.

Viņa sacītajam ir pamats - līdz ar ekonomiskās krīzes padziļināšanos un tam sekojošo bezdarba pieaugumu tiek prognozēta malu zvejniecības gadījumu skaita palielināšanās.J.Skribāns uzsver, ka daudzi inspektoriem zināmie maluzvejnieki, kuri pēdējos gados līdzekļus iztikai varēja nopelnīt, piemēram, būvniecībā, sākuši atgriezties pie nelegālā «rūpala».«Tas redzams jau tagad, kamēr ūdeņus klāj ledus - ievērojami audzis ielikto tīklu, tā saucamo «televizoru» un zemledus ūdu skaits,» turpina speciālists. Sods par šādām darbībām ir no 200 līdz 500 latiem, turklāt atsevišķi būs jāmaksā par katru nelegāli noķertu zivi. Piemēram, vienas nelegāli noķertas līdakas vai vimbas «cena» būs 60 lati.Ņemot vērā nelegālo makšķernieku skaita pieaugumu, februārī, salīdzinot ar janvāri augusi arī inspektoru veikto pārbaužu aktivitāte. Ja janvārī viņi pārbaudījuši 189 objektus, tad mēnesi vēlāk - jau 232. Turklāt februārī par vienu zvejošanas un 36 makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem sastādīti 28 administratīvo pārkāpumu protokoli. Šā gada pirmajos divos mēnešos soda naudās uzlikts 2821 lats.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas