Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palikšana bez apkures liek saņemties nomainīt apsaimniekotāju 9

Asteru ielas 14a mājas apsaimniekotājfirma «Vidzemes nami» par ūdeni, apkuri un atkritumiem no dzīvokļu īpašniekiem saņemto naudu vismaz gadu nav maksājusi pakalpojumu sniedzējiem, bet gan izlietojusi savām vajadzībām. Tādējādi iekrājies prāvs komunālo rēķinu parāds, un siltuma piegādātājs «Fortum Jelgava» ēkai pirms nedēļas atslēdza apkuri. Gan iedzīvotāji, gan mājas pārvaldnieks, Domes deputāts Sergejs Ņevoļskis apgalvo – nav zinājuši, ka viņu samaksātā nauda tiek tērēta citiem mērķiem, bet pēkšņais aukstums radiatoros licis nešauboties pieņemt lēmumu par apsaimniekotāja maiņu.

Piecstāvu māju Asteru ielā ekspluatācijā nodeva 2005.gada rudenī, drīz vien pie atslēgām tika arī visu 60 dzīvokļu īpašnieki. Līdz ar mājas apdzīvošanu pirms četriem gadiem par tās apsaimniekotāju kļuva Rīgas firma «Vidzemes nami», savukārt pārvaldnieka amatā visu šo laiku strādājis nama iedzīvotājs S.Ņevoļskis.Noteikto apsaimniekošanas maksu 35 santīmus par dzīvokļa kvadrātmetru mēnesī, kā arī komunālo pakalpojumu rēķinus apmaksājusi lielākā daļa dzīvokļu īpašnieku, bet aptuveni 15 procentiem jeb deviņiem dzīvokļiem bijis raksturīgi maksājumus kavēt. Vēl lielākas grūtības radušās diviem dzīvokļiem, no kuriem vienu jau pārņēmusi un cenšas pārdot «Aizkraukles banka». Problēmas ar dzīvokļa iegādei ņemtā kredīta nomaksu radušās vēl viena mitekļa saimniekam, taču kopumā rēķinus par apsaimniekošanu, atkritumu izvešanu, ūdeni, kanalizāciju un apkuri Asteru ielas 14a iedzīvotāji maksājuši regulāri.Kā «Ziņām» stāsta S.Ņevoļskis, aizdomas, ka «Vidzemes nami» neapmaksā mājas rēķinus, dzīvokļu īpašniekiem radušās jau pirms vairākiem mēnešiem. «Pēdējo četru mēnešu laikā regulāri bija periodi, kad no mūsu mājas teritorijas neizveda atkritumus,» teic pārvaldnieks. Pēdējais piliens iedzīvotāju pacietības mērā bija šoruden, kad piecas dienas konteineri palika netukšoti.Oktobra sākumā sasauktajā dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē vienīgais jautājums bija – mājas apsaimniekotāja nomaiņa. Konkursa kārtībā pieteicās divas firmas, un 20 dzīvokļu īpašnieku jeb vairāk nekā puse no sanākušajiem 37 nobalsoja, ka māju turpmāk apsaimniekos SIA «Labo namu aģentūra». Arī tā ir Rīgas firma, kas nekustamos īpašumus apsaimnieko galvaspilsētā, turklāt S.Ņevoļskis «Labo namu aģentūrā» ir valdes loceklis. Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtajā deputāta amatpersonas deklarācijā redzams, ka par šo amatu no firmas pērn viņš saņēmis nedaudz vairāk par 22 tūkstošiem latu.Pašlaik S.Ņevoļskis ar 35 dzīvokļu īpašniekiem noslēdzis līgumus, ka ar 1.novembri Asteru ielas nama apsaimniekotāja būs «Labo namu aģentūra», tuvākajās dienās plānots šo lēmumu saskaņot arī ar pārējiem. Nav maksāts par ūdeni un siltumuPirms nedēļas ceturtdienā SIA «Fortum Jelgava» mājai atslēdza apkuri. Iemesls – vairāk nekā 21 000 latu parāds par siltumu un karsto ūdeni. Zīmīgi, ka pirms vasaras «Vidzemes namu» saistības pret «Fortum Jelgava» bija 17 tūkstoši latu, bet dažos mēnešos vēl pirms apkures sezonas parāds nevis samazinājies, bet audzis. Tas liecina, ka no dzīvokļu īpašniekiem saņemtā nauda tā arī nav pārskaitīta apkures pakalpojumu sniedzējam. Tā kā Asteru ielas 14a māja apkures sezonā par siltumu mēnesī maksā vidēji 3000 latu, secināms, ka apsaimniekotājs visu aizvadīto ziemu nav apmaksājis nevienu SIA «Fortum Jelgava» rēķinu.Kā apgalvo S.Ņevoļskis, jau tajā pašā dienā viņš uzrakstījis uzņēmumam vēstuli, ka apsaimniekošanu gatava pārņemt «Labo namu aģentūra», tādēļ apkure pēc diennakts salšanas tomēr atjaunota.Plašāk lasiet ceturtdienas, 29.oktobra «Zemgales Ziņu» numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

hel

Ko nu viņš tēlo, ka nezināja... vēl pavasarī "JV" publicēja lielākos pilsētas apsaimniekotāju sarakstus. Tad gan neskrēja sapulci rīkot, gaidīja vēlēšanās, jo visiem stāstija ka būs NĪP direktors un tad viņš labi apsaimniekos visas Jelgavas mājas. Tas nekur neķersies, ja nav izvedības. JĀROSINA dzīvokļu īpašniekiem pašiem apsaimniekot savas mājas, kā ZVEJNIEKU nams, viņiem jau pēc 8 mēnešu saimniekošanas ir POZITĪVA bilance. Malači ka esat tik drosmīgi!!!

pirms 10 gadiem, 2009.11.01 19:29

hel

Nebija tā kā pasniegts: atslēdza 20.oktobrī tāpēc, ka 12.oktobrī Ņevoļskis PATVAĻĪGI pieslēdza māju pie apkures, bez saskaņošanas ar Fortumu. Un Fortums atslēdza, bet izskatijās ka par parādu-tā vajag spodrināt savu imidžu, citu aplejot ar dubļiem. Pēc intervijas "JV", skaidrs ka depuāts visiem atriebjās, ja nedara kā viņš ir ieplānojis. Atslēgts bija tikai vienu dienu, lai sapulcē pats būdams "Vidzemes namu" darbinieks, ierosinātu apsaimniekotāja maiņu "Labo Namu Aģentūru", kurā arī strādā. Vai šajās dagījumā lieta nav par ienteršu konfliktu? Vēl viņš strādā "AVT Grupā"? Lai viņa vēlētāji uzzina deputāta patiesu seju.

pirms 10 gadiem, 2009.11.01 19:21

Gunis to !!!

Tu pats lohs! Baigi kruta tamejie dzivo, lai tik pasalst! He he!

pirms 10 gadiem, 2009.10.29 21:43

tiešām nesavtīgais padoms

... nuu ,šķiet tik pat kvalitatīvi,nesavtīgi un caurspīdīgi kā Godīgais Deputāts Nevoļskixs, šo jūsu māju spētu apsaimniekot vien "Zvejnieku - 15 " komiteja...

pirms 10 gadiem, 2009.10.29 19:49

Forši

Un tā nu foršais Deputāts Ņevoļskis strādā.
Nomelno te NIP ka tur ir viss slikti un lielie bleži strāda pats sevi neredz.
Ņevoļska kungu vajadzēta aiz tam biezajām kabatām pakratīt.
Tāds apreiķins vecim.

pirms 10 gadiem, 2009.10.29 14:15

Gunis

He he, treknajos gados izveidojušamies jaunbagātnieķeļiem arī krīze? Lai tik pasalst!

pirms 10 gadiem, 2009.10.29 11:09

Kaķenīte Ance

Ak, Serjoga, atkal neko nezini. 1 mājas apsaimniekošana jau nogāja pa burbuli, kur "apsamniekošanas guru" valdīja. Kamēr AVT Grupa vēl maksāja algu, tikmēr dziedāja 1 balsī, kad to vairs nedarīja, pēkšņi lielais tautas aizstāvis uzradās. Žēl man Astreru ielas iedzīvotāju.

pirms 10 gadiem, 2009.10.29 10:37

Edgars

Deputāts Ņevoļskis bija pārvaldnieks arī Kārklu 4 mājai. Pēc līdzīgas shēmas tika izkrāpta nauda no iedzīvotājiem. Apsaimniekotājs gan bija cits- maksātnespējīgā SIA "AVT Grupa". Vai Ņevoļskis vēl ilgi turpinās tēlot muļķi un teikt, ka neko nezin?
Vai raksta autors nevēlas iedziļināties lietā pamatīgāk?

pirms 10 gadiem, 2009.10.29 07:52

Vietējās ziņas