Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par atkritumiem būs jāmaksā dārgāk 10

Ņemot vērā dabas resursu nodokļa kāpumu sadzīves atkritumu apglabāšanai, no nākamā gada nedaudz augs atkritumu izvešanas tarifs iedzīvotājiem. Ja nemainīsies degvielas cenas, vienam daudzdzīvokļu nama iedzīvotājam par šo pakalpojumu būs jāmaksā 1,20 lati mēnesī pašreizējo 1,08 latu vietā.

Patlaban dabas resursu nodoklis par atkritumu apglabāšanu ir 1,25 lati, bet nākamgad būs 3 lati par tonnu. Saistībā ar nodokļa kāpumu Jelgavas Dome ceturtdien apstiprināja jauno tarifu par atkritumu pirmsapglabāšanas apstrādi un apglabāšanu sadzīves atkritumu poligonā «Brakšķi» – no 1.janvāra būs jāmaksā 3,93 lati par kubikmetru un 11,79 lati – par tonnu bez PVN.SIA «Zemgales EKO», kas apsaimnieko «Brakšķus», norāda, ka plānotais maksas kāpums – 2,25 lati par tonnu – saistīts tikai ar dabas resursu nodokļa likmes pieaugumu.Apglabāšanas maksas pieaugums ietekmēs arī to, cik par atkritumu izvešanu un apglabāšanu būs jāmaksā iedzīvotājiem. Kā ziņām skaidroja SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» valdes loceklis Alvils Grīnfelds, ja pieņem, ka nemainīsies degvielas cena, kas arī ietekmē maksu, tad vienam daudzdzīvokļu nama iedzīvotājam nākamgad būs jāmaksā 1,20 latu mēnesī.Pašlaik tie ir 1,08 lati, taču jāatgādina, ka no novembra tarifs tika samazināts, jo šā gada laikā ievērojami kritās SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» darbinieku atalgojums. Iepriekš vienam iedzīvotājam bija jāmaksā 1,16 latu mēnesī.Ievērojamāks kāpums gaidāms 2011. un 2012.gadā, kad dabas resursu nodoklis būs attiecīgi pieci un septiņi lati par tonnu.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

ILGA

UN VĒL grib , lai mēs šķirotu?Par tādiem ienākumiem var algot bomžus.

pirms 10 gadiem, 2009.11.29 19:44

ILGA

UN VĒL grib , lai mēs šķirotu?Par tādiem ienākumiem var algot bomžus.

pirms 10 gadiem, 2009.11.29 19:44

Aina

Kāmēr būs aitas būs arī cirpēji. Kā dome var noteikt man maksu par atkritumu izvešanu, ja viņa nezina,cik es no savas algas 200 Ls esmu spējīga radīt atkritumus. Ja man būtu alga ap 1000 Ls, kā vairums domes darbiniekiem, komunālo pakalpojumu sniedzējiem Zemgales EKO un Jelgavas komunālo pakalpojumu kombināta administrācijai, tad man tie 2-3 lati neko neiztektu. Bet par nožēlu vienlīdzība pastāv tikai atkritumu izvešanas tarifos. Un es esmu pret to. Katrai daudzdzīvokļu mājai ir savi atkritumu konteineri ar konkrētu tilpumu un katra māja var sarēķināt radīto atkritumu daudzumu un līdz ar to noteikt katra mājas iedzīvotāja maksu par sadzīves atkritumu izvešanu. Un kā tad ir ar atkritumu šķirošanu, vai šāda domes politika veicina atkritumu šķirošanu. Domāsim kopā. 1m3 sadzīves atkritumu ir vienāds ar 0,18 tonnām atkritumu.

pirms 10 gadiem, 2009.11.29 07:43

dzivoklis

kamēr par atkritumu izvešanu maksās tikai daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji, bet privātmāju īpašnieki veģetēs uz to rēķina- cerēt, ka varētu būt citādāk ir vairāk nekā naivi.

pirms 10 gadiem, 2009.11.27 17:30

Lee

Atkritumu daudzumu uz vienu iedzīvotāju nosaka Jelgavas Dome, neviss KULK. Kā tad tu aprēķināsi savādāk, es izmetu vienu maisiņu mēnesī vai 100??

pirms 10 gadiem, 2009.11.27 10:48

re

Uz kāda pamata var noteikt visiem daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem vienādu maksu. Ir jāskatās cik konteineri ir ar kādu tilpumu un cik bieži nepieciešams konteinerus iztukšot. Un tikai tādā veidā katrai mājai var aprēķināt maksu par atkritumu izvešanu, kas tiek dalīta uz mājas iedzīvotāju skaita. Dzīvokļi ir privatizēti un katrai mājai ir mājas apsaimniekotājs, kas kontrolē mājas atkritumu plūsmu. Un kāda tilpuma atkritumu konteineri nepieciešami un cik bieži tie jāiztukšo lemj mājas iedzīvotāji un tad slēdz līgumu ar atkritumu izvedēju. Šeit KULKS diktē mums noteikumus, kā padomju laikos.

pirms 10 gadiem, 2009.11.27 10:36

egle1

Paldies, SS. Mums māja pilnībā apdzīvota, tā ka dzīvokļu skaits = ar tajos dzīvojošo skaitu. Vienkārši kad šī informacija parādījās, sapulce jau bija pagājusi. Bet nākamo reizi prasīšu, kas tas par līgumu. Tādā gadījumā ir jāparbauda cilvēku ienakumu deklarācijas un jāsalīdzina ar citu Jelgavas iedzīvotāju ienākumu deklarācijam :)))))

pirms 10 gadiem, 2009.11.27 09:40

slammer

He, he! Bilde iespārda! ;)
ja ir aitas, kas tos ievēl, tad bauda arī cirpējus...
iespējams, tur knabim ar laiku bus darbiņš, atkritumu bizness vienmēr bijis zelta vērtē un vienmēr netīrs ne tikai tiešā, bet arī pārnestā nozīmē.

pirms 10 gadiem, 2009.11.27 08:46

SS

Bet jaunajos projektos paši vien nolēmāt, ka maksa par izvešanu ir jādala uz dzīvokļiem. Tik pat labi variet nolemt, ka turpmāk maksu par atkritumu izvešanu dalīsiet uz faktiski dzīvojoši iedzīvotāju skaitu. Tam gan varētu iebilst (to viņi nedrīkst darīt) privātā apsaimniekotāja pārvaldnieks, jo viņi tak ir tik ļoti pārstrādājušies 1 māju apsaimniekojot.
Vēl, egle, peivērsiet uzmanību vai ir nepieciešama tik bieža atkritumu izvešana. Varbūt, ka var nevest katru dienu.

pirms 10 gadiem, 2009.11.27 08:44

egle1

un jaunajos projektos vēl dārgāk, jo tur taču dzīvo nu ļoti turīgi... Tikai ņemiet vērā, ka es kādreiz painteresēšos, vai tādas paaugstinatas maksas pieprasīšana ir likumīga.

pirms 10 gadiem, 2009.11.27 08:23

Vietējās ziņas