Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par ceļojumu sacenšas deviņas komandas 3

Turpinot tradīciju sacensties zināšanās, šogad Jelgavas rajona Kultūras un izglītības interešu centra (KIIC) rīkotajā erudītu konkursā skolu komandām jāatbild uz jautājumiem par Latviju Baltijas valstu kontekstā. Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā aizvadītās pirmās kārtas uzdevumos vislabāk veicās Kalnciema vidusskolas un Zaļenieku pamatskolas audzēkņiem.

«Vienmēr mēģiniet saskatīt, ka brīvība nav viegla lieta un nevienu brīdi nedrīkst zaudēt modrību,» konkursa dalībniekiem novēlēja KIIC vadītāja Dzintra Zimaiša, ieskatoties aptuveni 20 gadus senā vēsturē, kad Lietuva, Latvija un Igaunija cēlās, lai iestātos par savu neatkarību, un sadevās rokās, lai nosodītu Molotova - Rībentropa paktu. Tieši šos notikumus no vēstures grāmatām un aculiecinieku liecībām nācās izzināt skolēniem, kuri piedalījās erudītu konkursā «Latvija Baltijas ceļā».Skats Baltijas mērogāArī šogad konkurss risināsies trīs kārtās. Pirmajā Vircavas, Kalnciema, Līvbērzes un Elejas vidusskolu, kā arī Aizupes, Platones, Zaļenieku, Svētes un Garozas pamatskolas komandām vajadzēja atbildēt uz jautājumiem par Baltijas ceļu, trīs valstu Nacionālajām neatkarības kustībām, Baltijas Asambleju un Baltijas Padomi un tās svarīgākajiem lēmumiem, kā arī Molotova - Rībentropa paktu un citiem nozīmīgiem notikumiem Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēsturē.«Sākām no mazākām lietām - sava pagasta, rajona, pērn konkurss bija veltīts Latvijas jubilejai, bet tagad ejam tālāk, paskatoties uz mūsu valsti Baltijas kontekstā,» stāsta KIIC metodiķe Ineta Freimane, uzteikdama skolu aktivitāti piedalīties. Žūrija - D.Zimaiša, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece Marija Kaupere un Lietuviešu biedrības «Vītis» priekšsēdētājs Aļģimats Burba - par zinošākajiem atzina skolēnus no Kalnciema vidusskolas un Zaļeniekiem.Uzvarētāji dosies uz KrievijuKonkursa otrā kārta risināsies 25.februārī, kad dalībnieki demonstrēs savas zināšanas Baltijas valstu kultūras jomā un sagatavos priekšnesumu kaimiņvalstu valodās.Savukārt noslēdzošajā kārtā martā būs jautājumi par sadarbību ekonomikā, kad arī kļūs zināms, kuras divas komandas (no pamatskolas un vidusskolas) dosies ekskursijā uz Sankpēterburgu. 2.vietas ieguvēji varēs aplūkot Lietuvu, savukārt 3.vietas laureāti - Kurzemi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

nu....Zaļinieku komanda nevienā kartā šajos 3 gados nav bijuši līderi!!tā kā...

pirms 11 gadiem, 2009.02.01 12:21

vislabāk veicās Kalciema vidusskolas komandai!Līvbērzes komanda atpalika par pāris punktiem.

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 20:49

Vietējās ziņas