Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par novada dzīvi lems jaunie

Tikai dažas nedēļas palikušas līdz brīdim, kad pašreizējie rajona pagasti zaudēs vietējās varas statusu, taču topošā Jelgavas novada pārvaldes modelis pilnībā nav skaidrs nevienam.

Pašreizējo pagastu vadītāji gan sprieduši, kuras funkcijas un cik lielā mērā būtu atstājamas vietējos pakalpojumu centros, taču visus lēmumus pieņems jaunā novada dome, kuras sastāvs būs skaidrs tikai pēc vēlēšanām.Likums paredz, ka visas pagastu pašvaldību pilnvaras beidzas ar jaunā novada domes pirmo sēdi, kas paredzēta 1.jūlijā. Tajā galvenais deputātu uzdevums būs ievēlēt priekšsēdētāju, bet drīz pēc tam jāsasauc nākamās, kurās ieceļams priekšsēdētāja vietnieks, novada izpilddirektors un apstiprināma novada pārvaldes struktūra. To paredz Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) rokasgrāmata jaunveidojamajiem novadiem. Darba nepārtrauktību katrā pagastā nodrošinās izpilddirektors.Likums arī nosaka, ka neviena no tagadējo pašvaldību ieceltajām amatpersonām nezaudēs darbu tikai tāpēc, ka mainījies lēmējinstitūcijas nosaukums un pagastam vairs nav varas. Kuras funkcijas pilnībā centralizēs, bet kuras un cik lielā mērā tiks veiktas turpat pagastu centros, būs jālemj jaunajai domei. Līdz ar to nav prognozējams, cik pašreizējo pagastu pašvaldību darbinieki pēc reformas īstenošanas varētu zaudēt darbu, «Ziņām» atzina Jelgavas rajona padomes priekšsēdētāja Inta Savicka. Viņa, būdama arī Jaunsvirlaukas pagasta priekšsēdētāja, ir pārliecināta, ka maksimāli daudz pakalpojumu jāsaglabā uz vietas, un šādu viedokli arī pārstāvot lielākā daļa kolēģu citos pagastos.Jau minētā rokasgrāmata novada domei dod visai plašas izvēles iespējas, ļaujot pašai noteikt, cik lielā mērā katra funkcija ir centralizējama un kā sadalāmas kompetences starp centrālo administrāciju, kas atradīsies Jelgavā, un pagasta pārvaldi. Domei būs jāizlemj, piemēram, cik daudz centralizēt grāmatvedību, kā organizēt komunālo pakalpojumu sniegšanu, cik novadā būs bāriņtiesu, dzimtsarakstu nodaļu un struktūru citās jomās.Vairāk lasiet otrdienas, 26.maija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas