Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par Rāviņa nomešanu – tikai četri no 15 deputātiem (papildināta) 18

Tikai četriem deputātiem balsojot par, otrdien, kā tika prognozēts iepriekš, izgāzās opozīcijas deputātu mēģinājums atstādināt pilsētas mēru Andri Rāviņu. Taču jautājums izraisīja visai plašas debates un piesaistīja lielu preses uzmanību, turklāt atšķirībā no vairākām iepriekšējām sēdēm uz to bija ieradušies visi piecpadsmit deputāti.

Pēc koalīcijas deputātu vēlmes neatkarīgā deputāta Sergeja Ņevoļska iesniegtais priekšlikums par A.Rāviņa atstādināšanu no amata tika pārcelts uz pašām sēdes beigām, kad tā bija ilgusi jau teju trīs stundas. Debatēs par nepieciešamību mainīt A.Rāviņu runāja gan S.Ņevoļskis, kurš pilsētas galvam pārmeta neatbildēšanu uz saviem ierosinājumiem, kā arī SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (NĪP) vadītāja Jura Vidža aizstāvēšanu, gan LPP/LC deputāti Dainis Liepiņš un Saulvedis Šalājevs.D.Liepiņš nāca klajā ar rūpīgi uzskaitītiem pārmetumiem dažādās jomās. To vidū - pašvaldības izšķērdība, finansējot aģentūru «Zemgales INFO» un Ledus sporta skolu, dienesta auto izmantošana privātām vajadzībām, Valsts kontroles norādītais nelikumīgais aizdevums NĪP, vienu un to pašu uzņēmumu uzvaras pašvaldības konkursos, monopols atkritumu apsaimniekošanas jomā un neizprotamas «vienošanās» ar vairākām pašvaldības amatpersonām par darba attiecību pārtraukšanu.Savukārt viens no A.Rāviņa aizstāvjiem, viņa vietnieks Vilis Ļevčenoks apsūdzību gūzmu noraidīja, sakot, ka tās visas jau esot dzirdētas LPP/LC priekšvēlēšanu kampaņas laikā un uzsverot, ka par mēra atbilstību amatam liecina lielais viņa iegūtais vēlētāju atbalsts.Pēc slēgtās balsošanas izrādījās, ka viens no biļeteniem ir nederīgs, līdz ar to par atstādināšanu bija nobalsojuši tikai četri deputāti, lai gan iesniegto priekšlikumu bija parakstījuši pieci. Par A.Rāviņa palikšanu amatā balsoja desmit. Visticamāk, viņu vidū bija arī divi no trim «Saskaņas centra» pārstāvjiem Ludmila Gineite un Andrejs Eihvalds, lai gan partijas vietējās organizācijas līderis, ass domes opozicionārs Valentīns Grigorjevs pirms vairākām nedēļām «Ziņām» sacīja, ka turpmāk šā politiskā spēka pārstāvji domē darbosies saskaņoti, ar to domājot A.Eihvalda balsojumus.Jānorāda, ka šis darba kārtības punkts bija izpelnījies arī domē līdz šim reti manīto televīzijas «Baltijas Pirmais kanāls» žurnālistu uzmanību.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

rīts

Rāviņš sev bruģē ceļu uz troni mūža garumā. Saimnieciskā darbība- gan jau ka laba, bet politiskā kultūra kungam sāk pieklibot. Sākas izrēķināšanās ar tiem, kas nedomā vienā toņkārtā ar Jelgavas karalīti.

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 07:44

cāzers

kopš pie varas esmu es un Pastuškovas kundze(ZZS) - Elejā arī viss ir līmenī! ZZS-rullē!

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 21:59

svešā

Rāviņam nav nekāda vaina,paši esat sūda brāļi,sliktam dejotājam paša-- maisa.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 19:27

svešā

Rāviņam nav nekāda vaina,paši esat sūda brāļi,sliktam dejotājam paša-- maisa.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 19:26

praisjues

vienīgais, kam varētu būt 12 vai zemāka klašu izglītība, varētu būt tu. pavēro iepriekšējo gadu preses apskatus, vai, ja atmiņa nav īsa, tad atminēsies, ka Rāviņš bija tas, kas izlgstoši veda sarunas ar maskavu par amo plant un domāju, ka tieši viņa nopelns ir tās lielās investīcijas. ja nezini, tad dome ir amo plant līdzīpašnieks ar zemi un ir tieši veicinājusi to,kas tur tagad notiek. tā ka nevajag liet samazgas, ja patiesi daudz nesaproti.

un nevajag tikai muldēt par bedrainajām ielām, to tu varēji kladzināt pirms gadiem četriem. šobrīd izskatās, ka jelgava uz citu pilsētu līmeņa (izņemot Ventspili, lai arī tur ir pa darvas karotei) jau izkatās visnotaļ labi.

pa cukureni bija jau laba atbilde. Rāviņam tur maz sakara. Protams, ka tā bija pilsētai ienesīga ražotne (IIN no cilvēkiem, kas tur strādāja), lai gan ekonomiski un tehnoloģiski novecojusi,un ja vēl pieskaita no mūsu makiem maksātās nenormālās subsīdijas cukurbiešu audzētājiem, tad..... slikti, ka nevienojās par citiem spēles nosacījumiem, lai gan ražotne tik vai tā kaut kad būtu jāklopē ciet.

Par inkubatoru - nu mazāk vajag ticēt tam, ko stāsta ziņās. tik traki jau nemaz nav un jāņem vērā, ka Latvijai ar tādām lietām diži liela pieredze nav bijusi. Par vadītāju neko sliktu nevar teikt, lai gan protams ēnu tas met, ka tēvs ir politiķis.

P.S.
Neesmu ne Rāviņa pakalpiņš ne domes darbonis. esmu dzīvojis pamatā citā lielā pilsētā un zinu, ka problēmas visur līdzīgas, bet šobrīd šķiet, ka Jelgavā tās ir mazākas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 17:22

jues

Vietējais:
runājot par cukureni, pašvaldība varēja pārņemt 51% un viss būtu kārtots, ja vajadzētu pikji viss būtu kartībā. Cik es zinu, notiekti daudz dziļāk kā tu, tad nu vienkāŗši no cukrenes likvidācijas dažiem bija pārāk liels labums, jo kompensācia bija laba. Bet par darbavietām tu padomāji?

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 12:30

micro

@prais
"es no tiesas lepojos par Jelgavu, jo tā saimnieciskā aktivitāte, kas notiek dažādās pilsētas malās atstāj iespaidu, ka krīze nemaz nav."

He, kad bija treknie gadi, tad arī visas malas atstāja iespaidu, ka te Jelgavā nemaz tādu trekno gadu nav! Bez maz vai kāds Bermudu trijstūris! :D

@a
jau 8 gadus čiku kala. Cik ilgi gaidīsies!? Tā, pat čiks nepaliks!

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 11:59

Vietējais

Jues! Pirms ko runā pārliecinies ko tu runā!!! Visi te raud par cukureni! 1 cukurfabrika nebija valsts īpašums,2 cukurfabrika bija tiktālu nolaista ,ka kuru katru brīdi tur varēja notikt liela avarī. Naudas protams īpašniekiem nav jo pašiem jābāž kabatā. Un prekškam pašvaldībaibai kautko atajaunot ja to paši īpašnieki nevēlas. Un Rāviņam ar šo nav nekādas daļas. Ir paveikts Daudz un jādara vēl vairāk.To parādija vēlēšanu rezūltāti cik cilvēku uzticas Rāviņam. Šeit vienkārši Liepiņam nenormāla škrobe ,ka tādu naudu izgrūda kampaņā un nekā! Tājau salīdis visādās valsts valdēs un rauj sev tūkstošus. Un jelgavu arī šis grib pārņemt,piesaistot konkrētus krievus ,kā Šalājevu ,Galkinu,un karono Ņevolski. FORŠ ČETRINIEKS. NU JA TIEBŪTU PIE VARAS TAD TIEŠĀM BŪTU KRAHS

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 11:43

jues

Rebrik:
jau 8 gadi Rāviņs pir šprices, kas tur labāks? Cukurene aiztaisīta. Ielas bedrēs. Visus darbus Jelgavā dara tikai 1 SIA, Rāviņa čoma Igate. Atrkitumus savāc tikai 1 Kulks, kurš diktē visus noteikumus.
Prais:
Amo Plantam ar Rā'viņu nav nekāda sakara, ir cti deputāti, kuram ar to ir sakars. Invenstori? Kādi? Dome izveidot biznesa inkubatoru. Konkursā par direktoru uzvar Slimnīcas šefa, JD deputāta Ķipura dēls. Inkubātors strādā baigā minusā.

Ko jūs visi domājat? Man liekas, ka te pusei lasītāju ir 12 klašu izglītība un Rāviņa simpātija. Mans ieteikums skatīties uz darbiem, nevis uz to, kas notiek pašplūsmā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 10:02

prais

es no tiesas lepojos par Jelgavu, jo tā saimnieciskā aktivitāte, kas notiek dažādās pilsētas malās atstāj iespaidu, ka krīze nemaz nav. kaut kas līdzīgi kā Rīgā, kur arī paliek iespaids, ka nav krīzes. Tik daudz kas notiek, taisa ceļus, tas dambis pie Lielupes, tornis un daudz kas cits. Arī amo plant plāno būvēties. tas viss ļauj cerēt, ka potenciālie investori nākotnē skatīsies uz vietām, kas gudri attīstās pat krīzes laikā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 09:48

Rebriks

Grigorjeva kungs, kas par iemeslu bija aiziešnai no atbildīga amata domē? Ko jūs paveicāt savas dardības laikā? Beidziet ķengāties. Jelgava Rāviņa vadībā būs skaistāka par Ventspili.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 08:52

es pac

To Zane un almusa:
Un kas tad jums ir žēl? Paši vispār esat spējīgi uzņemties šādas lietas? Runāt visi gudri, bet kad jādara, visi ielien savās alās.
Mani besī tie opozicionāri. Paši nejēdz vispār neko. Tas pats Liepiņš, tāds D... līdējs, ka otru tādu pameklēt vajag. Un šitais izraidītais nav neko labāks. Vienkārši pašiem viņiem ir savi plāni, lai tiktu tam medum klāt. Ne jau par Jums - iedzīvotājiem viņi uztraucas un ņemas, bet par savu kabatu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 08:35

Laura

Rāviņš jau gluži nav tas sliktākais, ja pārlaiž aci citu pilsētu mēriem!
bet tomēr nevienā citā pašvaldībā nav tik neganti apgrieztas algas un arī nekādi uzlabojumi pilsētas sadzīvē nav manāmi-nu vienīgi mazliet tā kā ceļa remonts BEIDZOT sācies

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 03:27

3.14...

Nepaies ne brīdis, Ka škutāniete sāks darboties PRET. Deputātos sen nav bijusi, bet nopirkt šamējo vienkāršāk par vienkāršu. Liepiņ, proties! Un viss būs "štokos"!

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 23:44

almusa

Patiešām baigi žēl...!Pilnīgi pievienojos Zanei.

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 18:37

Vietējās ziņas