Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par sabiedriskās kārtības neievērošanu Jelgavas skolu sporta laukumos varēs piemērot sodu līdz 350 eiro 8

Jelgavas domes deputāti apstiprinājuši jaunus saistošos noteikumus, kas nosaka sabiedrisko kārtību pašvaldības izglītības iestāžu sporta laukumos, par tās neievērošanu paredzot iespēju piemērot sodu līdz 350 eiro, aģentūra LETA uzzināja domē.

Skolu sporta laukumu izmantošanas pamatmērķis ir pilsētas izglītojamo mācību un sporta treniņu procesu nodrošināšana, taču laukumi ir paredzēti arī publiskai lietošanai sporta aktivitātēm. Izmantojot skolu sporta laukumus, apmeklētājiem ir jāievēro laukuma izmantošanas kārtības noteikumi un informatīvās zīmes.

Saistošie noteikumi paredz, ka skolu sporta laukumi nav publiski pieejami laikā no pulksten 23 līdz 5, bet pārējā diennakts laikā tie ir pieejami izglītības iestāžu noteiktā laikā. 

Tāpat, lai nebojātu sporta laukumu segumu, noteikts, ka skolu sporta laukumos ir kategoriski aizliegts braukt ar jebkāda veida transportlīdzekļiem vai pārvietošanās līdzekļiem, izņemot tehniskos palīglīdzekļus, piemēram, ratiņkrēslu, vai ar pašvaldību saskaņotos pasākumos. Vienlaikus skaidrots, ka skrejceļš ir paredzēts tikai skriešanai, turklāt ar sporta apaviem.

Tāpat saistošie noteikumi nosaka, ka apmeklētājiem aizliegts lietot laukumu un tā aprīkojumu tam neparedzētiem mērķiem, neatbilstoši to paredzētajam lietošanas veidam vai nestspējai, lietot apavus vai inventāru, kas neatbilst fizisko aktivitāšu veikšanai vai bojā segumu, atrasties laukumā ārpus publiskā pieejamības laika. 

Nedrīkst arī patvaļīgi pārvietot, pārveidot laukuma aprīkojumu vai izveidot jebkādas konstrukcijas, traucēt citiem apmeklētājiem, apdraudēt savu vai citu apmeklētāju veselību, uzturēties tajos ar mājdzīvniekiem, izņemot ar pašvaldību saskaņotos pasākumos. 

Iestāžu laukumos arī nevar ienest stikla taru, sprādzienbīstamus, viegli uzliesmojošus priekšmetus vai vielas un nedrīkst izmantot skaņu iekārtas publiskai mūzikas atskaņošanai, izņemot ar pašvaldību saskaņotos pasākumos.

Sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošanu stadionos kontrolēs Pašvaldības policija. Par noteikumu neievērošanu fiziskām personām var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 350 eiro. 

Pašlaik tiek gatavoti informatīvie stendi, kuros būs parādīts, ko drīkst un nedrīkst darīt stadionos. Šie stendi tiks uzstādīti pie visiem rekonstruētajiem stadioniem.

Foto: Jelgavas pašvaldības arhīvs

 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

mhh

Saistošie noteikumi paredz, ka skolu sporta laukumi nav publiski pieejami laikā no pulksten 23 līdz 5, bet pārējā diennakts laikā tie ir pieejami izglītības iestāžu noteiktā laikā.
Tas nu gan ir stulbums, ja laukums tiek apgaismots, tad kāpēc piemēram naktī cilvēks nevar iet skriet, mētāt bumbu un utt? Tos laukumus taisa par nodokļu naudām, nevis no domnieku kabatām.

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.22 18:53

egle1

Ja nu tak skrieniet arī naktī, ja neko nelauzīsiet, brīdinājumu tikai izteiks un viss. Man arī nepatīk, ka viss uzceltais ātri vien tiek salauzts. Tomēr nodokļu maksātāju nauda izlietota un kārtībā uzceltais jāuztur.

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.23 08:27

?

Kurā stadionā pa nakti deg gaisma?

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.23 08:51

Reinis

Nu hvz,man jau patīk zosi raustīt sporta laukumā pēc 23!

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.22 23:57

praktiķis

Man gribas redzēt, kā piedzīs tos 350 eiro no bomāra, kas ieklīdis laukumā odekolonu izdzert... Labi, ja laikus savāks un aizvedīs, bet to naudas sodu no bomāra?! Nu nesmīdiniet! :D
Un kas tad vēl cits vispār varētu neievērot kaut kādu kārtību, ja tam nolūkam netrūkst parku, pagalmu, pažobeļu un autobusu pieturu... :)

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.23 12:46

priekš praktiķis

Piedzīt noteikti nevarēs, bet bomārs taču būs satikts. Vajag saburzīt bomāra purnu. Vienreiz, otrreiz un vēlākreiz un bomāri stadionos nebūs atrodami.

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.23 14:42

Didis

Tā neveiklā situācija,ka gribas kādam burzīt....bet spēka pietiek tik bomāram ????????????

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.23 15:57

opā

Burzīt vajag kādam savā svara kategorijā.

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.23 17:25

Vietējās ziņas