Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par sniega netīrīšanu draud sods līdz 250 latiem 10

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija atgādina, ka pašvaldības saistošie noteikumi nosaka īpašnieka pienākumus, tai skaitā saistībā ar nokritušo lapu un sniega savākšanu.

Piegulošajā teritorijā esošās ietves tīrīšana jāveic līdz pulksten 7.30, daudzstāvu apbūves namu pagalmu piebraucamo ceļu un gājēju celiņu tīrīšana jāveic līdz 9. Dienas laikā sasniguša sniega notīrīšana no piegulošajā teritorijā esošās ietves un daudzstāvu apbūves namu pagalmu piebraucamiem ceļiem, ietvēm un gājēju celiņiem jānodrošina līdz pulksten 22, savukārt, ja pēc ielu un ietvju mehanizētās sniega tīrīšanas pie piebraucamā ceļa veidojas sniega valnis virs 20 centimetriem, tad tā attīrīšanu nodrošina mehanizētās tīrīšanas veicējs.Notīrītais sniegs jānovieto vietās, kur tas netraucē gājēju un transporta kustību un piekļuvi ugunsdzēsības hidrantiem, atgādina policijas pārstāve Inga Remerte.Apledojuma gadījumā ietves un publisko ārtelpu gājēju celiņi jākaisa ar speciāli tam paredzētiem pretslīdes materiāliem. Pie gājēju pārejām un ielu krustojumiem nedrīkst veidot sniega kaudzes augstākas par vienu metru.Ja uz ēku jumtiem, karnīzēm, ūdens noteku caurulēm vai balkoniem atrodas sniegs un ledus, kas rada apdraudējumu, īpašniekam nekavējoties jānodrošina teritorijas ap bīstamo vietu norobežošana. Apdraudējums jānovērš ne vēlāk kā 24 stundu laikā.Notīrītā sniega un ledus izvešana atļauta uz pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» noteiktajām vietām. Informāciju par tām var saņemt Pašvaldības operatīvās informācijas centrā, tālrunis 8787.Šo saistošo noteikumu izpildes kontroli nodrošina Pašvaldības policija.Par šo saistošo noteikumu pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai piemēro naudas sodu – fiziskām personām līdz 250 latiem, juridiskām personām līdz tūkstoš latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

IJa

Sodu vajadzētu likt sētniekiem, kam par darbu algu maksā! Reti kur ir notīrīts ziemā sniegs! Arī lapas daudzviet nav tīrītas!

pirms 7 gadiem, 2012.10.28 18:00

skatien

Es piedāvāju katram godprātīgi pildīt savus pienākumus !

pirms 7 gadiem, 2012.10.28 08:08

skatiens 2

Vai nepamaniji ka divas dienas atpakal,bija pilni koki ar lapam!Vetra visu nokratija,un pa virsu sniegs!Tu piedava setniekiem kratit kokus?!

pirms 7 gadiem, 2012.10.28 07:27

skatiens

Kad beidzot Jelgavā sāks strādāt sētnieki? Šodien izbraucu pa galvenajām ielām, nemaz nerunājot pa mazajām,-visur ceļa malās nenovāktu lapu kaudzes, ceļu malas neslaucītas.Kur skatās mūsu pilsētas vadība. Krievu laikā par tādu netīrību sen būtu sodi uzlikti! Kam par to ir jāatbild?
Pie dzelzceļa stacijas arī paveras šausmu skats - visur lapas, dubļi. Vai tiešām gaida lielo sniegu, kas visu neizdarību vai izlaidību pārklās un ieputinās? Un kā izskatās ap Lāčplēša pieminekli!? Tuvojas svētki, man kauns par nesakopto pilsētu.
VAI TIEŠĀM JĀZVANA UZ BEZ TABU, lai atbrauc pafilmēt?

pirms 7 gadiem, 2012.10.27 19:11

robis

Es sniegā čurājot, zīmēju māju
Es sniegā, dzeltenu māju
Es sniegā čurājot zīmēju māju
Es sniegā čurājot zīmēju dzeltenu māju.

pirms 7 gadiem, 2012.10.27 12:31

putlers

Vai Satiksmes, Dobeles shoseja kas dzivo ,ari jatira privatmaju ipashniekiem to plato trotuaru lidz Svetes tiltam .

pirms 7 gadiem, 2012.10.27 09:00

ieteikums autoram

Vajadzēja rakstā minēt telefona nr. kur zvanīt un pasūdzēties par netīrītām ietvēm. Katru gadu centrā ir vietas kur kaklu var nolauzt. Pašvaldības policija to neredz?

pirms 7 gadiem, 2012.10.27 08:33

Resnais

Sniegs nokusīs pats bez kādas tīrīšanas. Pat ja sodītu, neesmu dzirdējis, ka NīP kā juridiska persona būtu kādreiz sodīts. Tad varētu ne tikai uz Antāliju aizbraukt.

pirms 7 gadiem, 2012.10.26 23:33

Greex

Nu kādam komandējumam, lai piedalītos pieredzes apmaiņā ar Antālijas pašvaldību, jau sanāks.

pirms 7 gadiem, 2012.10.26 23:23

Vietējās ziņas