Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parādniekiem sāk atslēgt karsto ūdeni; nemaksātāji aicināti noslēgt vienošanos par parāda atmaksu 9

Šonedēļ Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde (NĪP) sāka atslēgt karstā ūdens padevi tajos pašvaldības dzīvokļos, kuru īrnieki ilgstoši nenorēķinās par īri un saņemtajiem pakalpojumiem.

Šādam risinājumam cīņā ar parādniekiem piekrita dzīvokļu īpašnieks - pašvaldība, tādēļ sākumā karstā ūdens – piegādes pārtraukšana tiek īstenota tieši pašvaldības dzīvokļos, taču paralēli tiek meklētas iespējas, kā karsto ūdeni parādu dēļ būtu iespējams atslēgt arī citu īpašnieku dzīvokļos, skaidro NĪP. Jau pašlaik namu pārvaldnieks saņēmis divu daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku lēmumu, kurā viņi vienojušies par karstā ūdens atslēgšanu savā daudzdzīvokļu mājā tiem dzīvokļu īpašniekiem parādniekiem, kuri ilgstoši nav norēķinājušies par saņemtajiem pakalpojumiem.Kopumā brīdinājumu par karstā ūdens piegādes iespējamu pārtraukšanu nenokārtoto saistību dēļ jūnijā saņēma ap 50 pašvaldības dzīvokļu īrnieki, daļa no viņiem jau raduši iespēju parāda apjomu samazināt un noslēguši vienošanos par atlikušās summas atmaksu.Pirmajā reizē parādu dēļ atslēgt karsto ūdeni bija plānots četros pašvaldības dzīvokļos – Ganību ielā 63 un 65, kā arī Loka maģistrālē 5 un Pumpura ielā 5, taču karstā ūdens atslēgšana šajā reizē īstenota vienā dzīvoklī, jo pēc saņemtā paziņojuma viens īrnieks nekavējoties rada iespēju daļu parāda summas dzēst un noslēdza vienošanos par parāda atmaksu, bet divos dzīvokļos JNĪP inženieri netika ielaisti. «Taču jāuzsver, ka šādā gadījumā, ja īrnieki tuvākajā laikā neatrisinās parāda atmaksas jautājumu, dzīvokļos tiks īstenota piespiedu iekļūšana caur tiesu,» brīdina NĪP.Jāatgādina, ka likums par dzīvojamo telpu īri paredz, ka dzīvojamās telpas īres līgumā nosakāmi tie pakalpojumu veidi, kurus dzīvojamās telpas lietošanas laikā saņem tās īrnieks. Pirmkārt, tie ir pamatpakalpojumi, kuri nesaraujami saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu, – apkure, aukstais ūdens, kanalizācija un sadzīves atkritumu izvešana. Otrkārt, tie ir papildpakalpojumi, par kuru sniegšanu izīrētājs un īrnieks ir vienojušies dzīvojamās telpas īres līgumā, piemēram, karstais ūdens, gāze, elektrība.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Krista

TĀ SITUĀCIJA LATVIJĀ VIENKĀRŠI NAV NORMĀLA, VISI GUDRI ŅEMAT UN ATSLĒDZIET,PAKLAU IR DZĪVOKLI KUR DZĪVO ĢIMENE KUR JĀBARO BĒRNI JĀRUPĒJĀS PAR VIŅIEM,TIE BĒRNI IR 1 VIETĀ NEVIS KAUTKĀDA SŪDA APMAKSA APKUREI ŪDENIM UTT.... GALVENAIS LAI BĒRNAM IR KO PAĒST , CIEST NEVARU VIENKĀRSI

pirms 8 gadiem, 2012.09.21 19:38

To tik vien dzird - krīze beigusies! Nu tad maksājiet algas, lai var par komunālajiem norēķināties!

pirms 8 gadiem, 2012.09.21 00:20

kika

Asteru 16/2 dz 50-59 nav karsto udeni,NIP neko nedara,kur griezties???

pirms 8 gadiem, 2012.09.20 20:57

Grauds

Atceros, ka bija laiki Jelgavā, kad vispār nebija karstais ūdens ilgi, tas vilkās divu gadu garumā. Čadīgi cilvēki iekarināja vannas istabās boilerus. Šodien ar tā nav problēma un lai taču slēdz nost karsto ūdeni.
Par apkures atslēgšanu, lai NĪP nemaz nesaspringst, iesūdz šo kantori tiesā un tad nu lai skatās ar abām aizpampušām acīm, kā ir, kad nav iespējams samaksāt un vēlme ir atteikties no apkures.
Demokrātija aizmirsusies NīP-am!

pirms 8 gadiem, 2012.09.20 15:36

privātmājas saimniex

*šausmas, un vēl taisās te atsaukt un pabalstīt aizbraucējus. :)))) hihihiiii, gribu redzēt, cik tad santīmus šiem piesolīs par siltumu, cik par ūdeni, vai varbūt dos šiem tos dzīvokļus, kuri šodien parādos skaitās, vai kā.
* vajadzētu jau nu saprast, ka bagāts te nebrauks, bet nabagam arī ārzemēs labi sokas- tur vismaz pabalsti līmenī.

pirms 8 gadiem, 2012.09.20 15:27

tekla

es aizrakstīju uz nīpu, lai man atslēdz apkuri, bet šie atbildēja, ka esmu atkarīgais no viņiem un maksāšu tik ilgi, kamēr tas dzīvoklis būs mans, un tik, cik viņi paprasīs. Tūlīt ziemā atkal būs vairāk kā 100 lati mēnesī un nevar atteikties no šī pakalpojuma, makša vai vācies. ...aukas.

pirms 8 gadiem, 2012.09.20 14:21

vo

tā visi apsaimniekotāji, lai rīkojas - un ne tikai ūdeni, siltumu arī lai griež nost - a nevis kauc - jūsu mājai remontu nevaram uztaisīt , jo parādnieki, a man no tā kas?????

pirms 8 gadiem, 2012.09.20 13:44

Vietējās ziņas