Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parāds par siltumu – pusotrs miljons latu

Kaut arī SIA «Fortum Jelgava» vērtē, ka šopavasar iedzīvotāji salīdzinoši godprātīgi maksājuši par apkuri, jelgavnieku parāds par aizvadītajā sezonā saņemto siltumu ir ievērojams - vairāk par pusotru miljonu latu.

Kā «Ziņām» atklāj SIA «Fortum Jelgava» komunikāciju vadītāja Guntra Matisa, apkure Jelgavas namos aprīlī atslēgta no 6. līdz 24.datumam. Salīdzinājumam jāmin, ka pērn siltuma piegādi pārtraukt sāka tikai no 14.aprīļa. Lai gan gaisa temperatūras pērnajā un šajā aprīlī bijušas līdzīgas, turklāt apkures tarifs par megavatstundu šogad ir par desmit latiem lielāks (50,74 lati), vidējā maksa par apkuri aprīlī bijusi mazāka (39,5 santīmi par kvadrātmetru) nekā pagājušajā gadā, kad tā bija 42 santīmi.Atšķirīga bijusi arī siltuma cena dažādos namos. Renovētajā 4.līnijas mājā kvadrātmetra apsilde izmaksājusi 12,2 santīmus, bet nesiltinātajā Uzvaras ielas 4.namā vēl lētāk - 12,1 santīmu. Dārgākā apkure aprīlī bija Meiju ceļā 40, kur četru dzīvokļu ēkā par kvadrātmetru jāšķiras no 83 santīmiem.G.Matisa informē - ja neskaita rēķinus par aprīļa mēnesi, jelgavnieku parāds par siltumenerģiju ir nedaudz lielāks par pusotru miljonu latu.«Analizējot situāciju ar parādiem, jāsecina, ka kopumā tiem nav bijusi tendence augt. Marta mēnesī iekasējuma apjoms bija augsts - virs 90 procentiem, aprīlī - aptuveni 76 procenti,» vēsta uzņēmuma pārstāve.Uz «Ziņu» jautājumu par apkures izmaksu prognozēm nākamajā sezonā G.Matisa atbild, ka speciālisti veic aprēķinus, ņemot vērā gan «Latvijas gāzes» oficiālās cenu prognozes, gan arī plānoto siltumenerģijas tarifu pēc tam, kad darbu būs sākusi koģenerācijas stacija.«Tomēr patlaban vēl būtu pāragri sniegt kādus oficiālus paziņojumus par tarifu, jo vispirms ir veiksmīgi jāpalaiž darbībā jaunā koģenerācijas stacija, jāiesniedz sabiedrisko pakalpojumu regulatoram izskatīšanai koģenerācijas režīmā ražotās siltumenerģijas tarifs un pēc apstiprinājuma saņemšanas tarifs jāiesniedz izskatīšanai un apstiprināšanai Jelgavas Reģionālajā sabiedrisko pakalpojumu regulatorā,» skaidro «Fortum Jelgava» administrācija, piebilstot, ka jau sākta koģenerācijas stacijas nodošanas un ieregulēšanas darbu procedūra. Ekspluatācijā to varētu nodot līdz jūnija beigām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas