Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parakstu vākšana nevar paātrināt jauna bērnudārza būvniecību Jelgavā 7

Jelgavas Māmiņu klubs Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam iesniedzis 302 cilvēku parakstītu vēstuli ar aicinājumu paātrināt jaunu bērnudārzu veidošanu un celt tā saukto aukļu pabalstu. Jelgavnieki aicina domes vadību pildīt solījumus un uzbūvēt pilsētā jaunu bērnudārzu.
“Mēs ceram, ka tiksim sadzirdēti un, Jelgavas domei strādājot pie 2020. gada budžeta projekta, neizpaliks konkrēti darbi, proti, bērnudārzs Nameja ielā no projekta kļūs par reālu būvniecības objektu, bet Brīvības bulvārī sāksies ēkas rekonstrukcija, lai pēc iespējas ātrāk tajā atskanētu bērnu čalas,” aicina vēstules autori.
Tāpat, ņemot vērā būvniecības darbu ilgumu, jelgavnieki mudina budžeta projektā iekļaut pašvaldības līdzfinansējuma palielināšanu tā saucamajam aukļu dienestam līdz 150 eiro, lai tas tuvinātos privāto bērnudārzu līdzfinansējuma apmēram.
“Vecāku līdzdalība pilsētas izglītības nozares darbībā vērtējama kā pozitīva iniciatīva, taču parakstu vākšana šobrīd nevar atrisināt vai paātrināt pirmsskolas izglītības infrastruktūras attīstību. Pirmsskolas izglītības pieejamības nodrošināšanai būtiski ir valdības lēmumi par finansējuma pieejamību pašvaldībām, kas pašlaik ir ierobežota,” uzsver Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.
“2019. gadā ir uzsākta pirmsskolas izglītības iestādes Nameja ielā 30 jaunbūves būvprojekta izstrāde. 2020. gadā turpināsies darbs pie jaunās pirmsskolas izglītības iestādes būvprojekta izstrādes pabeigšanas. Lai bērnudārza būvniecību varētu uzsākt, pašvaldībai ir nepieciešams aizņēmums. Šo iespēju pašlaik valdība ir ierobežojusi. Lai sakārtotu teritorijas apkārtējo ielu infrastruktūru, nākamajā gadā tiks izstrādāts projekts, bet arī ielu izbūves darbi bez kredīta resursiem nav iespējami,” tā atbildē “Ziņām” skaidro Jelgavas dome. 


Visu rakstu lasiet 10.oktobra “Zemgales Ziņās”


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Vecais Vecis

Svarīga ir Pasta sala un tās apkārtne,pārējais mums ir pie birsas.

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.12 01:35

Kārlis

Tas, ka šie iepuvušie ierēdņi, liekot gadiem stāvēt rindās uz bērnudārzu, ir noziegušies pret jelgavniekiem, skaidrs ir bez tiesas. Jautājums - kāpēc likumdošana pieļauj šiem noziedzniekiem tērēt un aizņemties priekš nesvarīgiem mērķiem, bet priekš tiešo pienākumu veikšanas nē?!

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.12 15:02

es

Ko citi saka, tas vienalga man, ja tik nauda ķešā skan...

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.12 17:30

ak,

vai tas nozīmē, ka būs jādzīvo arī turpmāk putekļos? Ir JĀAIZLIEDZ apdzīvot biznesa vārdā uzblieztās, renovētās ēkas un dzīvokļus, kamēr piebraucamie ceļi nav noasfaltēti!!!!

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.12 15:06

Ruta Melhere

JAU VAIRĀKUS GADUS Emīļa Dārziņa , Augstkalnes ielā ir nātrēs ieaudzis Bērnu dārzs.Bieži tur saimnieko bomži.Kam pieder nesakoptais bērnu dārzs? Ceru,ka to iespējams atjaunot,vismaz pirms gadiem bija lietojams.Kurš saņems sodu?

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.12 17:25

Interesanti

Kurš tajā jaunajā bērnudārzā strādās?! Jau esošajos bērnudārzos trūkst pirmsskolas skolotāju.. Niecīgs atalgojums, bet atbildība liela..

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.14 15:40

Vietējās ziņas