Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārgājiens "Meklējot Bērzes upes krastu dārgumus" 5

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina svētdien, 8.septembrī pulksten 8.55, piedalīties cikla "Tavas saknes tavā zemē" pārgājienā Dobeles novadā, viesojoties Bērzes luterāņu baznīcā, Bērzes ūdensdzirnavās, dārzeņu saimniecībā "Saliņas" un Skaidrītes un Haralda  Baužu saimniecībā "Lejnieki".

Šoreiz vienas dienas pārgājiens gides Inas Jurģes vadībā vedīs uz Bērzes pagastu. Pirmā pārgājiena pieturvieta būs Bērzes luterāņu baznīca, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā ir celta kā koka baznīca 1743.gadā un pārbūvēta 1820.gadā. Baznīcā atrodas 18.gadsimtā būvētais harmonijs un 1939.gadā prezidenta Kārļa Ulmaņa dāvinātais zvans ar veltījumu baznīcai, kurā viņš kristīts un iesvētīts.

Nākamais pieturas punkts būs Bērzes ūdensdzirnavas. Celtas 1863. gadā, vēlāk vairākkārt pārbūvētas. Dzirnavas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Šāds ūdensdzirnavu komplekss šobrīd ir vienīgais vecākais darbojošais vēstures piemineklis Latvijā, kurā var praktiski redzēt un iepazīties ar 100 gadu vecām labības pārstrādes tehnoloģijām un tradīcijām, izmantojot ūdens spēku. 

Tālāk pārgājiena maršruts vedīs uz saimniecību "Saliņas", kur vairāk nekā četrās siltumnīcās aug ap 30 dažādas tomātu šķirnes un eksotiskie augļi un dārzeņi: melones, arbūzi, ķīnas gurķi un citi Latvijai netipiski augi.

Pārgājiena noslēgumā maršruts piestās Skaidrītes un Haralda Baužu saimniecībā "Lejnieki". Skaidrīte un Haralds Bauzes savās lauku mājās Bērzes krastā ir izveidojuši plašu un neparastu dārzu, kuru izrotā saimnieka veidotās koka skulptūras un liela piramīda. 

Pārgājiena maršruts paredzēts 18 kilometru garš. Pārgājiena dalībniekiem nepieciešams laikapstākļiem un pastaigai dabā piemērots apģērbs. Līdzi jāņem uzkodas un dzeramais ūdens.

Pārgājiena sākums pulksten 8.55 no Jelgavas autoostas. 
Dalības maksa 9,50 eiro (iekļautas degustācijas un ciemošanās apskates vietās). Maksa par sabiedriskā transporta biļetēm 2,75 eiro. 
Pārgājienam iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruņiem 29916889, 63005447 vai e-pastu inajurge@inbox.lv . 

Foto: Dobeles novada pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Ina

Ciemosimies Skaidrītes un Haralda Baužu saimniecībā "Lejnieki".

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.03 18:01

Reinis

Pagājšreiz es tajā krasta ekspedcija iekāpu slikti smaržojošā dārgumā!

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.03 18:19

To

Tad jau atradi,ko atstāji.Tevi jau varēs pa gabalu atpazīt pēc tev raksturīgā smārda.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.03 18:56

zv

ZS''Saliņas" nevis Annenieku pagastā, bet turpat blakus Bērzes dzirnavām.

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.04 17:20

Grieta

Ha,ha, nu gan atraduši dārgumu vietu, visas Dobeles privātmājas,kas atrodas upes krastā,pa tiešo kanalizāciju laiž upē, tā,ka Ķestermežā, upes līkumos smird pēc atejas, fuj, nu kur jūs cilvēkus aicinat, un vel par naudu!

pirms 11 mēnešiem, 2019.09.06 14:27

Vietējās ziņas