Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārlielupē kaķu barotavu ierīko pat autobusu pieturā 36

Vairākas nedēļas kāda kundze, pēc vietējo iedzīvotāju teiktā, piebaro kaķus autobusu pieturā Loka maģistrālē, pie veikala «Iki». Ja policija noskaidros, kas ir šī sieviete, viņa var saņemt administratīvu sodu.

Jelgavas Pašvaldības policijas pārstāve Inga Remerte informē, ka policijas darbinieki pēc zz.lv signāla iekļaus minēto pieturu savā reidā un nodos informāciju arī dzīvnieku ķērājiem. Ja policijai izdosies atrasts lieciniekus, kaķu barotāja var saņemt administratīvu sodu par sabiedriskās vietas piegružošanu.I.Remerte atzīst, ka daļa cilvēku, it sevišķi šajā aukstajā laikā vēlas pabarot, sasildīt un citādos veidos palīdzēt kaķiem, bet otra daļa nevēlas, lai šie dzīvnieki radītu koplietošanas telpās antisanitārus apstākļus. Tāpēc pašvaldības policijai ir jārisina konfliktus iedzīvotāju starpā, kas radušies šīs problēmas ietekmē.Situācija tiek risināta divējādi. Pirmkārt, ja māju vecākie ziņo apsaimniekotājam par kaķu klātesamību tiem neparedzētās un nevēlamās vietās, policija sadarbībā ar pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» dzīvnieku ķērāju veic plānotos dzīvnieku izķeršanas reidus, iekļaujot paziņotās adreses.Otrs risinājums – tiek veikta apsekošana, pārsvarā sadarbībā ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) darbiniekiem. Un, pamatojoties uz PVD darbinieka slēdzienu, tiek pieņemts lēmums sākt vai neuzsākt administratīvo lietvedību.«Policija vēlas vērst uzmanību, ka, lai risinātu šo situāciju, ir nepieciešama arī pašu iedzīvotāju iesaistīšanās – sākotnēji ir jāmēģina atrast kompromiss savā starpā, taču tad, kad tas neizdodas, ir jāiesaista atbildīgās iestādes,» aicina I.Remerte.Viņa informē, ka pērn sadarbībā ar PVD notika apsekošana kādā Meiju ceļa daudzdzīvokļu mājas vienas istabas dzīvoklī, kur ar saimniekiem mitinājās deviņi kaķi. Pēc ilgstošām pārrunām policijas darbiniekiem izdevās pierunāt saimnieci brīvprātīgi ievietot lielāko daļu dzīvnieku patversmē. Savukārt Raiņa ielā sadarbībā ar mājas vecāko tika noslēgta brīvpieeja mājas pagrabiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 36

hunter

pavisam vienkarsi vajadzetu kas pamet sada veida pakart aiz kajam pie sijas un 2 dienu laika notecinat asinis interneta tiesraide ar bridinajumu ka tas pats notiks ari ar parejiem. nu vai ari ja jums liekas sis par sausmigu nogriest roku. ari par bridinajumu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.08 17:05

kaķu tante

Jūs pat iedomāties nevarat, kā kaķu tantes jau ir nogurušas no šīs cilvēku bezatbildības. Arī barotājām būtu vieglāk, ja kaķi tā nevairotos, vieglāk būtu pašām izdzīvot. Citādi reizēm pati nepaēdu, bet kaķītim iedodu, nevar taču nevainīgu dzīvnieciņu mocīt.

pirms 8 gadiem, 2012.02.09 13:15

prof-profam

Kā tas jāsaprot, kas notiekt ar nogalinātajiem? Pēc nāves?

Es neabsolutizēju un neuzskatu, ka dzīvnieki būtu vardarbīgi jāiznīcina, un šai sakarā es piekrītu, ka jāsoda ir NEcilvēki un arī cilvēki, kas nedomā. Taču Apollo raksts attiecībā par Latvijas dzīvās dabas panīkšanu kaķu baru dēļ ir ļoti saprātīgi uzrakstīts.

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 22:28

mar

Pilnībā piekrītu Lilitai!+++
Mežoņu pilsētā mežoņu likumi.Skumji...ka šeit nākas dzīvot...:(

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 21:36

profam

Ja esi redzīgāks par mani, tad kā izskatās tev? Kas notiek ar nogalinātajiem? Atbildi.

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 20:37

profam

Nu nespried par citiem pēc sevis. Arī es esmu pret klaiņojošu kaķu, suņu bariem, bet jāsoda vainīgie - cilvēki, ne dzīvnieki. Kāpēc kaķi jāsoda ar nāvi? Cilvēks ir atbildīgs par to ko pieradina, kaķim nav kontracepcijas, tāpēc cilvēkam ir jāpalīdz. Tad sterilizētie ar laiku novecos, jauni nedzims vietā.

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 20:35

prof-profam

ja tu sieviete, tad iepriekšējais attiecīgais teksts ar attiecīgiem vārdiem sieviešu dzimtē

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 19:56

prof - profam

Tad tu esi akls, ja tev tā izskatās.
Tas bija jautājums, kā viens no iepsējamiem variantiem, tu idiņ.

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 19:55

Resnajam

Bija domāts - "kaķēni mirst bada nāvē." Resnais, esi kādreiz badu cietis??????

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 19:02

Resnajam

Kāpēc neziņoji, ka kaut kur vaļā atrodas nesterilizēta kaķene? Dēļ šādas rīcības un attieksmes ir tā kā ir. Un vai ir patīkami, ka dzimst kaķēni, kas dzimst bada mokās? Bada nāve nav no vieglajām.

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 18:52

profam

Vai tiešām iedomājies, ka tie kas rūpējās par dzīvniekiem, kādam vēlās kaut ko attaisnot? Muļķības! Cik maņas tev ir attīstītas? Izskatās, ka vairāk par piecām nav.

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 18:49

Resnais

Sāksim ar to ka kaķim praktiski nav dabisko ienaidnieku. Paretam kāds suns saplosa. Tāpēc nav ko brīnīties, ka tie vairojas. Un vairojas tāpēc, ka ir ko ēst. Zinu vietu, kur kaķenei piedzima kaķēni, turpat arī nosala. tie kas nenosala nomira bada nāvē. Dabiskā atlase. Barošana ir tās kropļošana. Bet tanti sodīt par to, ka viņa juridiski ir aizmirsusi pieturā maisiņu ar reņģēm nevar. Pierādīt barošanas faktu nav iespējams.

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 18:48

no Meiju ceļš

Nav gan dzirdēts, ka šeit kādam vienistabas dzīvoklī 9 kaķi dzīvotu. Jautājums - kurā mājā? Kāds mājas numurs? Cepuri nost par glābšanu no sala! Un vēl jautājums, vai tiešām tādā sala laikā policija ved no dzīvokļa uz patversmi kaķus, bet tajā pat laikā pagrabos dzīvojošos kaķus nenogādā pie vietas? Kur loģika???

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 18:43

vietējā

Jelgavā ir divas prioritātes iznicināt dzīvniekus un uzcelt tiltu uz nekurieni

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 14:48

prof

Es zinu vienu tanti (seju neatceros), kas staigā kaķus barodama meža nomalē pie garāžu kooperatīva pie Loka maģistrāles.

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/259573?ref=news-btm-op-s
ļoti sakarīgi šeit ir viss pateikts..

Pie visa un visur ir vainīgi NEcilvēki, kas iegādājas kaķus un tad izliek uz ielas.

Pretīgi ir tas, ka RAFā suņu "saimnieki" visas ietves aiz***ina un aizčurina, pilnīgi pretīgi tas viss izskatās ziemā un salā. Un kur tik pagirezies - tur kādam suns. Gribās par kādu rūpēties un attainsot savu eksistenci šai pasaulē? - lūdzu, dzīvnieku patversmēs ir pilns ar suņeim, kaķiem, par ko rūpēties!
Labi, ka beidzot ir padomāts un pie loka maģistrāles novietota kaste, kur izmest suņu izkārnījumus.
Ja es novērošu, piemēram, iešu garām, ka "saimnieks" suni ***ina un aiz sevis nesavāc - es to speciāli nofilmēšu, aizsūtīšu policijai un uz redakciju.

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 14:34

Arprāts! Sieviete meģina izglabt nabagu dzivnieku un viņu par to jāsodit??? Laikam policijai citu darbu nav, jā?

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 14:04

bims

Kas sauks pie atbildibas tos par cilvekiem nesauksu kas izmet dzivniecinus no majam? viniem pasiem to elektrosoku pie vienas vietas pielikt. tiesam launuma apsesta JELGAVA . slepkavu narkomanu un alkaholiku paradize. tie ir ciena. j

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 13:44

piekrītu

Nogalināt nevis barības ieguvei, bet tāpat vien, jo tā ērtāk pašam. Tieši tas ir visnežēlīgākais, briesmīgāk par dzīvnieku pasauli. :((

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 13:39

Ho

Katram daudzmaz saprātīgam cilvēkam ir skaidrs, ka dzīvnieks jāsterelizē. To nosaka arī likums. Tad nebūs jālauza galva kur likt kaķēnus! Ja esi paņēmis dzīvnieku, tad rūpējies par to. Starp citu , tā kaķu ķeršana ir ļoti nežēlīga. Reiz redzēju un pēc tam vairākas dienas nevarēju atbŗivoties no pretīgās sajūtas, ka nevaru nekā tiem dzīvniekiem palīdzēt, un žēluma.

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 13:35

Lilita

09.12.1999. likuma "Dzīvnieku aizsardzības likums" 4.pantā ir noteikts, ka aizliegta cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, tas ir arī:
dzīvnieka atstāšana bez aprūpes;
dzīvnieka atstāšana bezpalīdzīgā stāvoklī;

Tātad, ja kāds izmet savu mājdzīvnieku uz ielas, tas būtu saucams pie atbildības saskaņā ar šo likumu, bet, kā jau minēju, tas notiek tikai civilizētās vietās.
Jelgavā likumi kaut kā nedarbojas, jo vienkāršāk un ērtāk ir nogalināt!

pirms 8 gadiem, 2012.02.08 13:25

Vietējās ziņas