Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārslogota CSDD nodaļa; norakstīšanu var atlikt bez papildu izdevumiem (ar foto) 7

Gada pēdējās darbadienās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Jelgavas nodaļa ir pārslogota saistībā ar spēju apmeklētāju pieplūdumu - gan uz tehnisko apskati, gan uz transporta norakstīšanu. Arī citās nodaļās valda tāds pat sastrēgums, taču nav pamata steigties ar transportlīdzekļu norakstīšanu, jo to varēs veikt arī nākamgad un, norakstot transportlīdzekli, nodeva par tekošo kalendāro gadu vispār nav jāmaksā.

(Papildināta ar CSDD Jelgavas nodaļas vadītāja komentāru ziņas beigās.)VAS «Ceļu satiksmes drošības direkcija» sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bērziņa informē, ka patlaban klientu sastrēgums radies ne tikai Jelgavas, bet arī citu pilsētu un novadu CSDD nodaļās, tāpat arī Rīgā valdot milzīgas rindas.Daļa automāšīnu īpašnieku cenšas iziet tehnisko apskati pirms termiņa, lai atliktu palielinātās nodevas maksāšanu, taču tā tiek ietaupīti tikai janvāra tēriņi, jo pēc gada, decembrī, palielināto nodevu nāksies maksāt neizbēgami. «Pirmstermiņa apskate neietaupa transporta nodevu, tā to vienkārši atliek,» atgādina I.Bērziņa.Savukārt patlaban ir bezjēdzīgi veidot rindas un stāvēt tajās saistībā ar veco transporta līdzekļu norakstīšanu, iesaka CSDD pārstāve. Ņemot vērā izmaiņas normatīvajos aktos – transportlīdzekļu ikgadējās nodevas paaugstināšanu un izmaiņām maksāšanas kārtība, proti, ka nodeva būs jāmaksā arī par iepriekšējiem gadiem, cilvēki gada pēdējās dienās steidz norakstīt transportlīdzekļus. CSDD aicina autovadītājus gada pēdējās dienās nesteigties uz CSDD, lai norakstītu transportlīdzekļus. Izmaiņas likumdošanā ir radījušas iedzīvotājos ažiotāžu, bet satraukumam nav pamata. Transportlīdzekļus norakstīt bez papildus izmaksām varēs arī visa nākamā gada laikā. Norakstot transportlīdzekli, transportlīdzekļa ikgadējā nodeva nav jāmaksā.CSDD atgādina un uzsver, ka šai normai nebūs atpakaļejoša spēka un tā sāks darboties tikai no 2011.gada un neattieksies uz 2009.gadu vai senāku laiku. 2011.gadā būs jāmaksā nodeva par 2011. un 2010.gadu, ja tā 2010.gadā nebūs maksāta. Turklāt, norakstot transportlīdzekli, nodeva par tekošo kalendāro gadu vispār nav jāmaksā (ja transportlīdzeklis tiks norakstīts laikā no 2010.gada 1.janvāra līdz 31.decembrim, nodeva par 2010.gadu nebūs jāmaksā).CSDD Jelgavas nodaļas priekšnieka vietas izpildītājs Aigars Šadurskis informēja, ka pagaidām skaidras statistikas viņa rīcībā neesot, un līdzīgi daudz apmeklētāju steidzas gan uz tehnisko apskati, gan uz noraktīšanu.«Grūti spriest, kuru apmeklētāju ir vairāk, jo uz apskati visi stāv rindā ar transporta līdzekļiem, un tāda rinda izskatās lielāka, savukārt uz norakstīšanu transporta līdzekļa īpašnieks bieži ierodas tikai ar dokumentiem, bet bez mašīnas,» skaidro A.Šadurskis. Aptuveni lēšot, klientu skaits esot līdzīgs, taču iespējams, ka apmeklētāju uz tehnisko apskati tomēr varētu būt vairāk, bet liela daļa norakstīt gribošo jau sapratuši, ka bez problēmām var atlikt savu apmeklējumu.Saistībā ar tehnisko apskati, A.Šadurskis apstiprināja, ka dārgāku transporta nodevu atlikt aptuveni uz gadu izdosies vien tiem, kam automašīnas ir nepieciešamajā tehniskajā kārtībā vai kuri uzspēs novērst bojājumus vēl šajā gadā. Ja atkārtoto apskati būs jāiet janvārī, tad būs jāmaksā arī nākamā gada nodeva. Uzspējušie, protams, neizbēgs no transporta nodevas maksāšanas, bet būs to atlikuši uz nākamā gada decembri, ja līdz tam CSDD neveiks citas darbības ar savu auto.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Dakam

tas varbūt tev izdosies,ja nav citas mašīnas, bet ja ir , tad ejot apskati pieprasīs par abām.

pirms 10 gadiem, 2009.12.28 19:14

"Tā to vienkārši atliek, ja apskati iesiet decembrī, taču ja iesiet janvārī, tad par vienu gadu nebūs jāmaksā.

Tas ir jau izmēģināts."

Vairs šāds variants nestrādā; prasa par abiem gadiem. Tas ir spēkā jau sen.

pirms 10 gadiem, 2009.12.28 17:54

Donalds Daks

Kāds var paskaidrot kāpēc tāda ažiotāža? Ja man ir mašīna, kura nav lietojama, kāpēc tā obligāti jānoraksta? Nodeva taču jāmaksā tikai tad, ja iet apskati. Ja mašīna rūsē pagalmā, vai pat sen naglās pārkausēta, un ar to nekad vairs nav plānots braukt, tad taču nekad nekas nebūs jāmaksā. Nu nerēķināsim variantus, ka laukos brauc tāpat. Bez TA OCTA utml extrām

pirms 10 gadiem, 2009.12.28 17:22

Resnais

nevis lētticīgo, bet cilvju, kas grib atlikt nodevas maksāšanu, un pēc gada, iespējams likt vāģi pie sētas. Respektīvi liek mīksto valdībai. Ja vien neparādīsies lieks piķis. Es arī biju nodot numurus glabāšanā, rindas iespaidīgas. Lai Gerhards iet ieskrieties...

pirms 10 gadiem, 2009.12.28 17:13

Rēciens

Tas tak neko neietaupa!!! :DDDDDDDDDDD

Ja šogad apskati gāji janvārī, tad tagad iziesi apskati, bet nākamgad decembrī maksāsi gan apskati, gan transporta nodevu. Rezultātā - 2009.gadā būs gājis divas apskates un divreiz maksājis par pašu apskati (t.i., būsi samaksājis kredītu par nodevas atlikšanu uz gadu vēlāk).

Ja apskati šajās dienā neiziesi, tad pie atkārtotās apskates janvārī piemaksāsi arī nākamā gada nodevu.

No 2011.gada liks maksāt arī iepriekš nesamaksātās nodevas, līdz ar to, pat ja izdodas atlikt nākamo apskati līdz 2011.g. janvārim, tad 2010.gada nodevu pieplusos. un tajā skarbajā 2011.gada janvārī dabūsi samaksāt divas pamatīgas nodevas.

Lētticīgo jebšu neattapīgo rinda, vairāk nekas... :D

pirms 10 gadiem, 2009.12.28 14:28

Misters X

«Pirmstermiņa apskate neietaupa transporta nodevu, tā to vienkārši atliek,»

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tā to vienkārši atliek, ja apskati iesiet decembrī, taču ja iesiet janvārī, tad par vienu gadu nebūs jāmaksā.

Tas ir jau izmēģināts.

pirms 10 gadiem, 2009.12.28 13:53

Vietējās ziņas