Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārsteidz atbildības trūkums

Pieredzes vizītē ceturtdien Jelgavu apmeklēja četru Zviedrijas pašvaldību sociālo institūciju pārstāvji. Viņus interesēja Jelgavas sociālo lietu pārvaldes un tās struktūrvienību darbs, un viesus pārsteidza, ka Jelgavā ir ļoti daudz šķirto ģimeņu, kur tēvi bieži vien izvairās no līdzdalības bērnu audzināšanā, kā arī pilsētā ir uzkrītoši daudz vecāku nepieskatītu mazuļu.

Zviedri Jelgavā ieradušies, lai iepazītos ar pašvaldībā organizēto sociālās palīdzības nodrošinājumu iedzīvotājiem. Viens no mērķiem bija vizīte Jelgavas Atkarību profilakses centrā, pēc kura apskates viesi un centra darbinieki iesaistījās aktīvās diskusijās. Zviedru kolēģus interesēja, kā šeit tiek organizēts šļirču apmaiņas darbs, kas viņu pašvaldībās netiek praktizēts. Atšķirībā no Jelgavas, Zviedrijā jaunieši kā apreibinošo vielu galvenokārt izvēlas zālītes smēķēšanu, turpretī pie mums topā ir dažādu toksisku vielu ostīšana, amfetamīna, metamfetamīna un heroīna lietošana. Atkarību profilakses centra vadītāja Mārīte Ose atzina, ka arī Jelgavas jauniešiem arvien iecienītāka kļūst zālītes lietošana, tikai tā tiek jaukta ar citām pastiprinošām vielām. Viņa arī piebilda, ka par lietotājiem kļūst aizvien jaunāki cilvēki, kam nereti par iemeslu ir nepilngadīgo pamešana novārtā un nepieskatīšana. Lindesbergas komūnas sociālā departamenta vadītāja Bella Kronmane atzina, ka viņu pārsteidzis tas, ka Latvijā ir tik daudz šķirto ģimeņu un vecāku nepieskatītu bērnu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas