Pašvaldība iegādājas māju 5

Saskaņā ar pēc gandrīz gadu ilgas tiesvedības noslēgto mierizlīgumu Jelgavas pašvaldība no Nadeždas Kočkinas savā īpašumā ieguvusi namu Sarmas ielā 4. Iepriekšējā īpašniece pērnā gada aprīlī šo ēku ar zemi mēģināja pārdot par cenu, kas bija krietni zemāka par tirgus vērtību, tādēļ dome nolēma izmantot pirmpirkuma tiesības.

134 tūkstoši latu - tāda bija cena, par kuru N.Kočkina mēģināja pārdot labā stāvoklī esošo divstāvu biroja ēku Sarmas ielā 4 un tai piegulošo zemi 1632 kvadrātmetru platībā. Tā kā šī summa bija vismaz uz pusi zemāka par tā brīža nekustamā īpašuma tirgus cenu, pagājušā gada 24.aprīlī Jelgavas dome atbalstīja lēmumu, izmantot pirmpirkumu tiesības.Kā «Ziņām» skaidro pašvaldības izpilddirektors Gunārs Kurlovičs, dažas dienas pēc domes lēmuma pieņemšanas pārdevējas kontā tika ieskaitīta minētā summa, un apmaksai pašvaldība izmantojusi līdzekļus no privatizācijas fonda.Tomēr N.Kočkina ar šādu lietas pavērsienu nebija apmierināta, tādēļ vērsās pašvaldībā ar iesniegumu, ka ēkas pirkšanas - pārdošanas līgums ir anulēts un darījums nenotiks. Te jāpiebilst, ka nekustamā īpašuma saimniece ēku un zemi vēlējās pārdot savam vīram. «Kā paredz likums, pašvaldība vērsās tiesā, lūdzot atzīt tās pirmpirkuma tiesības. Pēc gandrīz gadu ilgušas tiesvedības izdevās panākt mierizlīgumu, un šonedēļ notiks īpašuma pārņemšana,» tā G.Kurlovičs.Precīzas vīzijas par jaunā īpašuma izmantošanu pašvaldībai vēl nav, taču izpilddirektors ir pārliecināts par telpu noderīgumu. «Vairākām pašvaldības iestādēm telpas tiek nomātas, tādēļ šis pirkums palīdzēs nodrošināt telpas mūsu struktūrvienību darbību veikšanai,» piebilst G.Kurlovičs.Sarmas ielā 4 telpas jau nomā divas firmas, taču pašvaldība sola, ka ar tām līgums tiks pārslēgts, saglabājot līdzšinējos noteikumus.Ja tiesvedība īpašuma pārņemšanas procesu nebūtu aizkavējusi, pašvaldība būtu varējusi veikt arī kādus uzlabojumus namam piederošajā zemē, piemēram, salabot ietves, tomēr šobrīd plānotos pasākumus ekonomisku apsvērumu dēļ pašvaldība nevarēs atļauties.Pagaidām uz ēkas jumta vēl atrodas uzraksts, ka tiek izīrētas telpas, taču pa tur norādīto tālruni «Ziņām» paskaidroja, ka tas vairs netiek darīts.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ute

Nu varēs vēl palielināt Domi-ierīkot kādu nodaļu,kur ielikt-palielināt klerku,papīru žurku kadrus,ar lielām algām.

pirms 11 gadiem, 2009.03.10 14:54

zommers

Nu pašvaldība dod.Blakus varēsiet aiziet uz Sarmas būvmateriālu veikalu,bet pāri ielai uz datorveici pakniksēt daķi

pirms 11 gadiem, 2009.03.10 12:29

TO BBCUN HAHA

NU tak domajiet ko muldiet.Un diez vai tam Ravinam ir tik daudz ko atdot.Nekads bagatajs virs jau nav. Slimie komentaru rakstitaji.Saprasanas ne pa ko nekadas.

pirms 11 gadiem, 2009.03.09 18:58

BBC_to_HAHA

Piekritu. Un vel 140 000 Ls shodien milziga summa. Jelgava jau banrot un Ravinjam no sava kabata vajag but atdot rietumu bankam ne tikai 100 000 000 USD bet vel 140 000 Ls par Sarmas maju.

pirms 11 gadiem, 2009.03.09 14:24

HA HA

Vispirms vajadzēja uzrakstīt kā ši māja nonāca Kočkinas īpašumā.Vai toreiz jau tā nebija viena blēdība,kas nevienu neinteresēja?Un nav jau zināms,kāda blēdība turpināsies-kam pārdos par sviestmaizi pašvaldība,jo izskatās pēc labas privātmājas labā vietā.

pirms 11 gadiem, 2009.03.09 13:30

Vietējās ziņas