Pašvaldība iegādāsies vēl vienu īpašumu Jelgavas vecpilsētā 5

Jelgavas pilsētas domes deputāti atbalstījuši pašvaldības vēlmi, iegādāties īpašumu Jelgavā, Vecpilsētas ielā 12, aģentūra informē pašvaldībā.

Minētajā īpašumā atrodas senās apbūves pamati, turklāt tā atrodas teritorijā, kuru paredzēts iekļaut topošajā tūrisma objektā – Zemgales Restaurācijas centrs.

Ar piedāvājumu pašvaldībā, iegādāties minēto īpašumu, vērsusies tā īpašniece. Pašvaldības īpašumu iegādāsies par 3500 eiro.

Jau ziņots, ka Jelgavas pašvaldība ar SIA "Rere meistari" noslēgusi būvdarbu līgumu par ēku Vecpilsētas ielā 14 un Krišjāņa Barona ielā 50 pārbūvi un restaurāciju. Darbi objektā sākušies maijā un noslēgsies 2019.gada beigās.

Būvdarbu līguma kopējā summa ir 1 784 264 eiro. Objektā būvuzraudzību veiks SIA "Jurēvičs un partneri" par 31 581 eiro.

Saskaņā ar projekta ieceri, restaurējot un pārbūvējot valsts nozīmes arhitektūras pieminekli – ēku Vecpilsētas ielā 14 un ar to saistīto infrastruktūru (ēku Krišjāņa Barona ielā 50) –, Jelgavā veidos jaunu tūrisma objektu – Zemgales Restaurācijas centru, kas piedāvās restaurācijas pakalpojumus vismaz trim materiālu grupām – tekstilam; arheoloģijai un metālam; stiklam, porcelānam un keramikai.

Zemgales restaurācijas centra izveide ir daļa no projektā “Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā” veicamajām aktivitātēm. Projekta mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūrvēsturisko mantojumu Zemgalē, atjaunojot valsts nozīmes kultūras pieminekļus Jelgavā, Dobelē, Bauskā, veidojot tajos jaunus, savstarpēji papildinošus tūrisma pakalpojumus, tādējādi nodrošinot to sociālekonomiskā potenciāla attīstību un integrāciju vietējās ekonomikas struktūrā atbilstoši Jelgavas pilsētas, Bauskas un Dobeles novada attīstības programmām.

Jelgavas domes sadarbības partneri projekta īstenošanā ir Bauskas un Dobeles novadu pašvaldības, kā arī Jelgavas Sv.Simeona un Annas pareizticīgo draudze un Jelgavas Romas katoļu draudze.

Foto: no arhīva, ilustratīvs

Pievieno komentāru

Komentāri 5

j

No kurienes finansējums (1,7miljoni!!!!) vēsturiska grausta pārbūvei?

pirms 3 gadiem, 2018.07.04 11:13

mhh

Uzmini, parasti dod uz 20 gadiem.

pirms 3 gadiem, 2018.07.04 15:54

Zuze

ERAF nauda.

pirms 3 gadiem, 2018.07.04 17:11

Vietējās ziņas