Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldība jauno SEB bankas skolēnu karti paredz ieviest kā skolas caurlaidi 19

Jelgavas pilsētas skolās tiks papildināta SEB bankas skolēnu apliecību programmatūra, lai dotu iespēju nodrošināt ēdināšanas apmaksu vai apliecību izmantot, skolās ieviešot caurlaižu sistēmu.

Jelgavas pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Veinberga aģentūru LETA informēja, ka, papildinot skolēnu elektronisko apliecību programmatūru, tiks paplašinātas šo karšu iespējas, taču patlaban pašvaldība neplāno ieviest vispārēju caurlaižu sistēmu Jelgavas skolās, to atstājot skolas vadības ziņā.«Ja kāda skola izdomās ieviest caurlaižu sistēmu, kāda jau dažās Latvijas skolās pastāv un kas kuram katram liedz ieiet skolā, tad šī skolēnu apliecība būs sagatavota tā, lai to varētu izmantot šādam nolūkam, skolās uzstādot atbilstošo POS terminālu,» skaidroja Veinberga.Kā ziņots, lai saņemtu jaunā tipa skolēna apliecību Jelgavā, skolēna vecākiem ir jānoslēdz līgums ar SEB banku. Veinberga nenoliedza, ka, kādai skolai ieviešot caurlaižu sistēmu, skolēnam neizbēgami būs jākļūst par SEB bankas klientu. Taču skolēns varēšot neaktivizēt savu kontu un izmantot tikai kartes elektroniskās iespējas, jo arī patlaban daudzas ģimenes, kuru bērni pilsētas autobusus neizmanto, kontu neaktivizē, skaidroja Veinberga.Lai nodrošinātu elektronisko skolēnu apliecībām papildu funkcijas, novembrī Jelgavas pilsētas skolās tiks veikta to programmatūras papildināšana. Jaunā programmatūra nākotnē dos iespēju nodrošināt darījumus ēdināšanas apmaksai mācību iestādēs, kā arī apliecību izmantot skolās ieviešot caurlaižu sistēmu.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

RIX

"skolas pusdienām VIENLAIKUS ierodoties simtiem bērnu, kāds terminālis ātri noskenēt simtiem karšu, bet starpbrīdis ir tik garš, cik tas ir"

Tad būs rindu haoss un augs vardarbība Jelgavas skolās... :)
Un par šo haosu un vardabību būs parūpējusies izglītības pārvalde sava mēra un viņa drauģeļu pavadā... ;)

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 16:15

RIX

Man nav atvases skolnieka, bet šajā cituācijā izbrīna kas cits. Vai šādas kartes ieviešanā nebija nepieciešama sabiedriskā apspriešana vai vismaz konsultēšanās ar sabiedrību?
Cik esmu dzirdējis, arī skolām tas uzlikts kā rīkojums, un skolu viedokli neviens nav prasījis.
Pilnīgi trula domes rīcība, un kaukā pēc formas tā izskatās pat nelikumīga.
Katrā ziņā šis gadījums kārtējo reizi apliecina, ka tomēr noderētu tie VARAM grozījumi likumā, ka pašvaldībām būtu jātaisa kādas aptaujas par plašu sabiedrību aptverošiem jaunievedumiem...
Rāviņa draugu visatļautība jau pūžņot sāk.
Ožu novada iedzīvotāju vietā es Salgales pagasta iedzīvotāju Salkazanovu ar puvušiem kartupeļiem nomētātu, jo šis āksts pats saviem novadniekiem uztaisīja aplauzienu atlaidēm pilsētas autobusos. Kad bija vecās apliecības, tās deva iespēju mēnešbiļetes atlaidei neatkarīgi no pagasta, kurā dzīvo.
Ja es būtu no Ozolniekiem, tad, kā minimums ar Salkazanovu vairs ne runātos, ne sveicinātos. Lai viņš aizrijas bērnu santīmos.

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 16:07

hm

a kāds nevarētu šito visu smuki izklāstīt Tiesībsargam?

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 16:03

realitāte

Laikam nu jau simtiem reižu bijis, kad jaunā karte likusi izmest kādu bērnu no busa, lai dodas kājām, jo senču ieskaitītie 5 lati izbeigušies nedēļas laikā, terminālis paņem pilnu summu, kam kontā pretī uzreiz neparādās nekāds pašvaldības līdzfinansējums, un, viens divi, karte ir tukša.

Pat lielākais idiotisms JAP sakarā ir tāds, ka, ja šī karte, kura esot arī skolēnu apliecība, izrādās tukša, tad jāmaksā PILNA CENA, neskatoties uz apliecības statusu. Meli, meli un vēlreiz meli ir Jelgavas degradētās domes politika.

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 15:56

to manuprāt

atmiņa tevi neviļ :)

Rāviņš bija toreizējās Unibankas šefs Jelgavā, kad Unibankas Latvijas šefs bija tagadējais prezis Bērziņš! :DDDD

savējie iekārto savējos, un arī pēc tam, kā redzams, roka roku mazgā... bet maksā ap***ās ģimenes

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 15:50

to Audit

Beidz pļūtīt! :DDDDD Laikam zem šā nikneima pats Rāviņš vai Salkazanovs čato. :DDDD
Tagad pumpuriņi, ziediņi vēl tikai sekos. Skolās vecāki pulcējas un šūmējas, un problēmu ir papilnam! Piemēram, kurš idiots pašvaldībā iedomājās, ka, uz skolas pusdienām VIENLAIKUS ierodoties simtiem bērnu, kāds terminālis ātri noskenēt simtiem karšu, bet starpbrīdis ir tik garš, cik tas ir.
Kas maksās par kartes apkalpošanu (skenēšanu), ja ēdināšanas uzņēmumu līgumos viņiem tādi tēriņi, kā 5% no savas naudas netika paredzēti?!
Tikai galīgam stulbenim vai pašvaldības/JAP ārprāta pakalpiņam esošā pagalam nepilnīgā sistēma var šķist normāla. :DDD
Jau tagad n-tie vecāki sastopas ar situāciju, ka naudas aptrūksta pretēji pašvaldības solītajam. Patiesībā ir vēl absurdāk - neviens cits kā valsts pārvaldes insitūcija - pašvaldība - tagad iejaukta patērētāju tiesību pārkāpumos saistībā ar konru stāvokli pēc JAP termināļiem. Murgs pilnīgs!

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 15:48

dzirkstele

@Инфо
tas jau laikam ir 21. gadsimts, kad autobusa biļete / maksājuma karte kļūst par personas apliecinošu dokumentu! ;)

Risinājumam nav ne vainas, bet pamatoti ir iebildumi par SEB monopolstāvokli šajā situācijā. Viss būtu normāli, ja process notiktu loģiskā secībā - jēdzīga skolēna apliecība, kurai ar laiku piesaista transporta mēnešbiļetes funkciju, par ēdienu norēķināšanās funkciju, utt. Un diezgan dīvaini jau ir, ka, ja skola izlems, man vajadzēs iet uz banku, lai mans bērns tiktu skolā!

Turklāt, kopš kura laika SEBam parādījies jauns pakalpojumu veids - personas apliecinošu dokumentu izsniegšana?! Gatavais pasu galds, pankūka!

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 13:00

banka

nākamgad par to SEB skolēnu karti tomēr vajadzēs maksāt. Tagad to iedeva bez maksas, bet pēc gada no konta novilks maksu.
Jūs i nepamanīsiet, ka augusta beigās banka būs savu naudiņu nosakiatījusi no skolēna konta.

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 11:41

Audit

Apsveicama ideja! Tagad jau labi strādā pilsētas busos, + vel skolas ēdnīcā palaidīs. Ideāli! Nekādus paildus izdevumus no vecākiem tas neprasa!

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 08:55

@@@@

INFO.a eto nichego,cto projezdnoj skolniku poluchajetsa dorozhe,cem vzroslomu???? gde eshe v mire takoje estj??? vigodnee kupitj vzroslij proezdnoj. eto vi mozhete objasnitj,esli vse znajete?

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 08:37

Инфо

SEB выдал бесплатно такие красивые карточки, это всего лишь пропуск, за вход в школу платить то не надо. А дальше уже Ваше дело пользоваться в столовой картой или давать ребёнку наличку. Если ребенку давать обычную карту, которойплатить в магазине, то и потратит он денежки на кока-колу или сигареты. А так уж точно поест нормальный обед! Ничего плохого в этом не вижу.А всем только бы гуньдеть. Ну а что мера в Елгаве давно пора менять, так это и без карточек понятно!

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 08:21

Resnais

Prikols, būs ja Ziedonis kādu nakti nosapņos, ka SEBs iet pa burbuli, un pazvanīs Andrim. Nākamajā rītā visas Jelgavas skolas būs paralizētas, autobusi brauks tukši :D

pirms 7 gadiem, 2012.11.06 23:24

vikings

Es kā klients no SEB aizgāju, jo mani neapmierināja viņu pakalpojumi. Tagad sanāk, ka manam bērnam jākļūst par šīs bankas klientu pret manu gribu. Kaut kāds cirks ar pašvaldības galveno klaunu arēnā. Uz skolu nebrauc ar autobusu, tādu ķēpāšanos ar karti, kad grib šoferis, tad nostrādā, kad negrib, tad maksā pilnu biļeti....neizmantojam.
Tad nu tagad jāaktivizē, lai skolā iekļūst? Vai nav tā kā drusku par traku, ko?

pirms 7 gadiem, 2012.11.06 22:10

Ierosinājums

Ja nepieciešama caurlaides sistēma skolā, tad skolai jātaisa individuāla karte, lai skolēns ar to varētu autorizēties ieejai skolā, kā arī skolas ēdnīcā ieviest terminālus, lai var maksāt ar jebkuru un jebkuras bankas karti kā tas ir veikalos.

pirms 7 gadiem, 2012.11.06 21:26

***

mans bērns jau tagad piespiedu kārtā kļuva par bankas klientu. nepatīk. un šī sitēma ir daudz dārgāka nekāmēnešbiļete kādreiz. JAP arī pietrūka nauda, tāpēc tagad kāš no vecākiem.

pirms 7 gadiem, 2012.11.06 21:00

auditors

Vai to jāsaprot tā, ka tad, ja bērns nekļūs par SEB bankas klientu, tam būs liegta iespēja apmeklēt skolu. Interesanti, ko par šādu Jelgavas pašvaldības rīcību teiks Tiesībsargs?

pirms 7 gadiem, 2012.11.06 20:16

manuprat

ja atmiņa neviļ, mērs nevienu gadu vien bija toreizējās Unibankas šefs Jelgavā

pirms 7 gadiem, 2012.11.06 19:55

Khe, Khe

Skaidrs, mīļā pašvaldība lobē SEB banku! Diez kādus taustāmus labumus pašvaldība no bankas iegūs, nebūtu slikti zināt, kāpēc būs piespiedu brīvprātīgā kārtā jākļūst par SEB klientu?

pirms 7 gadiem, 2012.11.06 19:17

Vietējās ziņas