Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldība nedaudz pārpildījusi iedzīvotāju ienākuma nodokļa prognozi

Jelgavas pašvaldības budžetā iedzīvotāju ienākuma nodokļa pirmā ceturkšņa prognoze (22,2% no gada apjoma) ir izpildīta ar viena procenta pārpildi - pašvaldības budžetā ir ienākuši 5 108 000 latu, kas ir par apmēram 200 000 latu virs plānotā, informēja Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece finanšu un sociālajos jautājumos Irēna Škutāne.

Tomēr šis procentu sadalījums pa ceturkšņiem ir piesardzīgs Finanšu ministrijas prognozējums, jo faktiski pašvaldībai katru ceturksni būtu nepieciešami 25% nodokļa. Īpaši svarīgi tas ir ziemas periodā, kad pašvaldībai ir lielākie izdevumi, komentēja Škutāne.Nekas neliecina par saimnieciskajām grūtībām, vērtējot nekustamā īpašuma nodokļa izpildi - nekustamā īpašuma nodoklis par zemi ir izpildīts par 51,6% un nekustamā īpašuma nodoklis par ēkām - 25,5% apmērā no gadā prognozētā. Pašvaldība paredz, ka grūtības nodokļa nomaksā varētu sākties otrajā pusgadā.Bažas rada pašvaldību savstarpējie norēķini par izglītības iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem citām pašvaldībām, jo šā gada sākumā ir stājušies spēkā jauni Ministru kabineta noteikumi, kas paredz, ka pašvaldībām jānorēķinās par saņemtajiem pakalpojumiem pēc faktiskajām izmaksām saskaņā ar iestādes tāmi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas