Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības budžeta ieņēmumi samazinās, apdraudot plānotā izpildi

Jelgavas pilsētas pašvaldības budžetā ienākuma nodokļa ieņēmumi janvārī par vienu procentu pārpildījuši plānoto, bet jau februārī veidojas 0,6% iztrūkums no plānotā, kas nozīmē, ka pirmajos divos mēnešos ieņēmumi kopsummā izpilda plānoto, bet jau martā ienākuma nodokļa ieņēmumi var turpināt plānotā neizpildi, informē Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece finanšu un sociālajos jautājumos Irēna Škutāne.

Jelgavas pašvaldības budžeta iedzīvotāju ienākuma nodokļa 1.ceturkšņa prognoze ir 22,2% no gada apjoma. Janvārī pašvaldības budžetā tika ieskaitīti 1 845 433 lati (8,4% no 1.ceturkšņa prognozes, bija plānots 7,4%). Februārī tika ieskaitīti 1 495 924 lati (6,8% no 1.ceturkšņa prognozes, bija plānots 7,4%). Kopumā par diviem mēnešiem prognoze ir izpildīta. Pašvaldības budžetā ir ieskaitīts nekustamā īpašuma nodoklis par zemi - 115 485 lati jeb 24,8% no gada plāna summas."Lielāko īpatsvaru Jelgavas budžeta ieņēmumu veido iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Kopumā divu mēnešu periodā tas ir ienācis plānotajā apjomā, taču bažas rada tas, ka februārī iezīmējās ienākuma nodokļa prognozes neizpilde. Kopējo divu mēnešu nodokļa ieņēmumu izpildi deva janvāra iedzīvotāju ienākuma nodokļa prognozes pārpilde," komentēja Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece, piebilstot, ka tas vairo bažas par sekām iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļas samazinājumam.Sekojot tendencei, Škutāne pauž bažas, ka martā ieņēmuma prognoze varētu neizpildīties. Nekustamā īpašuma nodokļa izpildi analizēt esot pāragri, jo tā maksājuma termiņi vēl nav iestājušies. Pārējā ieņēmumu daļa ir nenozīmīga un būtiski neietekmē pašvaldības ieņēmumus."Ja arī turpmāk netiks izpildīta iedzīvotāju ienākuma nodokļa prognoze, var sākties pašvaldības saistību neizpilde pret pakalpojumu sniedzējiem un pašvaldības iestādēs strādājošajiem. Tādēļ jau vairākas pašvaldības ir nobažījušās par Starptautiskā Valūtas fonda uzstādījumu par iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļas samazinājumu, jo neredzam iespēju vēl vairāk samazināt pašvaldību izdevumus un aicinām valdību rast finanšu avotu nodokļa samazinājuma daļas kompensācijai," pauda Škutāne.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas