Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības īpašumi - par sviestmaizi un dārgāk 3

Virkne valsts iestāžu un uzņēmēju Jelgavā telpas nomā no pašvaldības, un izrādās, ka dažiem mūsu vietvara savus īpašumus gatava iznomāt, prasot vien apsaimniekošanas maksu, savukārt citi uzņēmēji pašvaldības telpas pamet, nespējot samaksāt prasītās summas.

Kā pēc divu nedēļu informācijas apkopošanas «Ziņas» informēja pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta, pašvaldības īpašumus apsaimnieko SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde». Šai kapitālsabiedrībai arī uzticēts noteikt īpašumu nomas maksas un slēgt līgumus. Kapitālsabiedrība šķietami veiksmīgi dažādām biedrībām iznomā telpas Pulkveža Brieža ielā 26, notāri un Zemesgrāmatu nodaļa strādā Dambja ielā 12, sabiedrisko pakalpojumu regulators, patērētāju aizstāvības organizācijas un pat politiskās partijas no pašvaldības nomā birojus Uzvaras ielā 8. Aptuveni desmit adresēs pašvaldībai pieder īpašumi, ko tā iznomā dažādām iestādēm un uzņēmējiem.Pēc L.Klismetas sniegtās informācijas, visas telpas pašlaik ir iznomātas. Nomnieku nav vien dažās neapdzīvojamās telpās, kur varētu iekārtot darbnīcas, kā arī namos ar ļoti sliktu tehnisko stāvokli, bet šādu ēku atjaunošana prasītu ievērojamus ieguldījumus.Ja pašvaldībai piederošas telpas iznomā pašu vai valsts iestādēm, maksa par to netiek prasīta, jāsedz vien apsaimniekošanas un komunālie izdevumi.«Privātfirmām par telpu nomu tiek rīkots konkurss, un īres tiesības iegūst firma, kura sola augstāko maksu,» skaidro L.Klismeta.Pēc viņas sacītā, minimālā cena ir 63 santīmi kvadrātmetrā, savukārt augstākā - divi lati. Šogad pašvaldība ar katru nomnieku pārspriedusi nomas maksas atbilstību ekonomiskajai situācijai. Uz jautājumu, vai kāds nomnieks pašvaldības telpas pametis, nespēdams par tām samaksāt, vietējā vara atbild noliedzoši.«Ziņas» gan noskaidroja, ka atsevišķas pašvaldību telpas tiek iznomātas par lielāku maksu, turklāt vismaz vienā gadījumā vietvaras īpašums pamests...Plašāku materiālu lasiet trešdienas, 8.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kantoris

Kas te nesaprotams, savējiem dodam pa lēto, citiem nē, vienkārši.

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 13:05

cukurfabrika

http://www.youtube.com/watch?v=fZdlJf7SL5M

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 10:04

Vietējās ziņas