Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības policistus izglītos cilvēktiesībās (precizēta)

Ceturtdien, 21.maijā, Tiesībsarga biroja juristi dosies uz Jelgavu, lai speciālu apmācību laikā pastiprināti informētu Jelgavas Pašvaldības policijas darbiniekus par dažādiem cilvēktiesību jautājumiem un to piemērošanu praksē.

Kā informē Tiesībsarga biroja pārstāve Laura Brance, apmācību mērķis ir pēc iespējas samazināt gadījumus, kad paši policijas darbinieki pārkāpj cilvēktiesības, tostarp spīdzināšanas, necilvēcīgas un pazemojošas apiešanās un sodīšanas aizliegumu.«Policijas darbinieki ikdienā saskaras ar dažādām situācijām, un viņu uzdevums ir aizsargāt iedzīvotājus. Taču Tiesībsarga biroja prakse un saņemtās sūdzības liecina, ka ne vienmēr policijas darbinieki ir informēti un izprot atsevišķus cilvēktiesību jautājumus un rīkojas saskaņā ar tiem. Tāpēc esmu gandarīts, ka ir izrādīta interese sadarboties un apmācīt darbiniekus par viņu darbā aktuālajām cilvēktiesību tēmām,» uzsver Tiesībsargs Romāns Apsītis.Apmācību laikā policijas darbinieki tiks informēti par dažādiem cilvēktiesību aspektiem, paredzēta arī konkrētu situāciju risināšana un praktiski uzdevumi. 2008.gada nogalē semināros apmācīti policisti no Liepājas un Rīgas, kā arī no Valsts policijas Iekšējā drošības biroja. Arī šogad tiek turpinātas apmācības policistiem Latvijas reģionos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas