PBK korespondente Jelgavas bērniem māca žurnālistiku, bet televīzijā slavē domi 33

Kopš februāra ar Jelgavas domes atbalstu vairāki desmiti pilsētas bērnu un jauniešu apgūst žurnālistikas un audiovizuālās mediju mākslas pamatus. Nodarbības vada Maskavā reģistrētās televīzijas “Pirmais Baltijas kanāls” jeb PBK žurnāliste Marija Burgarte, kas pati uzrunājusi domi apmācīt Jelgavas jauniešus. Domei gan no tādas sadarbības ir arī labums, jo pretī tā saņem pašas žurnālistes gatavotus komplimentārus sižetus televīzijā.

Kad Latvijas Radio un Latvijas Televīzija pētnieciskajā projektā “Sistēmas bērni” vēstīja par vardarbību pret Jelgavas bērnunama bērniem, televīzijas kanāls PBK par izgaismotajām problēmām izvēlējās ziņot no cita skatu punkta.

Tas nostājās pašvaldības pusē, kritizējot ekspertus par it kā nepamatotu trauksmes celšanu, kā arī aizstāvot Jelgavas domi un runājot domes priekšsēdētāja „zaļzemnieka” Andra Rāviņa valodā nevis par problēmu, bet to, kā gan šī problēma varēja nākt gaismā.

“Prasīsim Datu aizsardzības centram, prasīsim atbildību no cilvēkiem, kas ar šiem datiem strādā. Tie ir bērnu dati, kas nonākuši publiskā vidē. Kā tas iespējams? Kā cilvēki tā drīkst darīt? Tās ir pretlikumīgas lietas!” sacīja Rāviņš.

Jelgavas domi aizstāvošo sižetu autore ir jelgavniece Marija Burgarte. Viņa kopš februāra ir pašvaldības cieša sabiedrotā, jo domes struktūrvienībā – Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā – bērniem un jauniešiem vada žurnālistikas nodarbības.

Pašvaldības iestādes vadītāja Sarmīte Vīksna atklāj, ka Burgarti kā mediju eksperti izvēlējusies bez konkursa. “Marija pati pie mums atnāca ar ļoti interesantu projektu. Tā būtība un mērķis bija lokālais patriotisms un savu zināšanu nodošana jauniešiem par žurnālistikas un audiovizuālo mediju pamatiem. Iepazīstoties ar Marijas projektu un vēlāk strādājot, mēs konstatējām, ka ideja ir ļoti laba. Marija ir jelgavniece un viņas vēlme bija piedāvāt savus spēkus un zināšanas pilsētas jauniešiem,” saka Vīksna.

Žurnālistes Burgartes kursus apmeklē ap 50 Jelgavas bērnu un jauniešu, pamatskolas pēdējo klašu un vidusskolas skolēnu. Nodarbības ilgs līdz pat jūnija pirmajai pusei, bet Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra vadītāja Vīksna jau pašlaik apgalvo, ka sadarbību turpinās arī rudenī.

“Pirmā Baltijas kanāla” ideoloģijas nodošana jauniešiem domi nebaidot, savukārt pašvaldības budžeta naudu, ko maksā žurnālistei, dome atklāt negrasās.

“Publiskot līgumsaistības būtu neētiski,” norāda Vīksna. Sarunā ar Latvijas Radio žurnālistes honorāru viņa atsakās atklāt. „Vai ir bijuši tādi jautājumi un interese par šo jautājumu? Tā ir jūsu personīgā interese. Varbūt tomēr paliksim pie tādiem ētiskiem kritērijiem – līgumsaistības es neizpaudīšu. Sabiedrība nav interesējusies. Es neuzskatu, ka jūsu jautājums pauž sabiedrības interesi,” saka Vīksna.

To, cik par nodarbībām saņem, neatklāj arī pati žurnāliste Burgarte. Intervijai viņa nepiekrīt, aicinot jautājumus iesūtīt e-pastā. Burgarte arī nesaskata problēmas faktā, ka par domes naudu māca žurnālistiku pilsētas jauniešiem un reizē gatavo domes pozīcijai labvēlīgus sižetus televīzijā. Kanāla PBK ideoloģijas apmācībās neesot.

“Es aicinu uz Jelgavu savus kolēģus, jelgavniekus, kuri strādā citās redakcijās. Piemēram, [Anatolijs] Golubova kungs, kurš arī ir jelgavnieks. Viņš bija atbraucis stāstīt par savu pieredzi. Pie mums bija LTV režisors, operatori, skaņu režisori. Tātad nekā tāda tur diemžēl nav. Tas ir ar sociālu mērķi – savai pilsētai vēlos izdarīt kaut ko labu,” paskaidroja Burgarte.

Jelgava citu pilsētu vidū izceļas arī ar lielajiem tēriņiem savam informatīvajam izdevumam, kas krāsu lapās iznāk katru nedēļu, tiek piegādāts katrā pastkastītē un kam pilsētas budžetā paredzēti gandrīz 400 000 eiro.  

Pievieno komentāru

Komentāri 33

Ura

Beidzot kompetents fašisms Zemgales centrā ar domes atbalstu.

pirms 4 gadiem, 2017.05.03 14:49

ups

UZMANĪGI ar vārdu "fašisms"!

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 11:41

Žurnālistikas Sirdsapziņa

Redzot Marijas sižetu(par bērnunamu) un salīdzinot to ar LTV sižetu var redzēt, ka Eiropā reğistrētajam kanālam(PBK) ir žurnāliste, kura ievēro žurnālistikas principus un ētikas kodeksu, bet vai to ievēro LTV to gan es neredzēju.

pirms 4 gadiem, 2017.05.03 17:06

Profesija?

Mazliet mulsina skolotājas gaume un profilam zvēlētais foto. Vai bērni sapratīs?

https://m.ok.ru/profile/328647730135

pirms 4 gadiem, 2017.05.03 17:37

Ko tur

nesaprast - MILZĪGI pupi....

pirms 4 gadiem, 2017.05.03 18:41

Urai

Vai esat pārliecināts par vārda "fašisms" nozīmi? Kā fašisms varbūt kompetents mūsdienu sabiedrībā?
Speciāli lasītājiem:
Fašisms- Nacionāli politiska mācība un kustība (radusies 20. gs. sākumā Itālijā), kas tiecas pakļaut sabiedrību stingrai, militarizētai organizācijai un disciplīnai, izskaužot jebkādu brīvdomību un pilsonisko patstāvību.(tezaurs.lv)

pirms 4 gadiem, 2017.05.03 17:40

ha

Kur bija aicinājums bērniem piedalīties šādos kursos? Kāpēc tā ir pirmā reize, kad to redzu vispār? Vai kursi notiek krievu valodā?

pirms 4 gadiem, 2017.05.03 18:18

Vecis no laukiem

Jā. Krievu valodā. Kursiem būt ! Uzņemos visu atbildību.

pirms 4 gadiem, 2017.05.03 18:54

Skolēns

Piedalos šajās nodarbībās, un viss notiek latviešu valodā, taču dažreiz tiek tulkots uz kreivu valodu, ja kāds skolēns kaut ko nesaprot. Par kursiem, ko es, labprāt, sauktu par jauniešu mediju, stāstīja visās Jelgavas skolās un aicināja jauniešus iesaistīties, kā arī šiem kursiem/medijam ir lapa Facebook - Jaunā Jelgava.

pirms 4 gadiem, 2017.05.03 19:02

Kursi Jelgavas Neonacistiem.

Skolēns melo, melo, melo.
Skolēns ir Jelgavas domes.

Jaunā Jelgava - tas ir pēc analoģijas - Jaunā krievija.

Tas ir krievu Nacional boļševistisku pasākums ar Jelgavas domes atbalstu.

Marija Burgarte nedrīkst rīkot viņa nav sertificēta Izgl. min.
Drošības policija jau vāc materiālus.

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 09:23

Skolēns

Skolēns mācās skolā.
Skolēns ar Jelgavas pilsētas domi ir saistīts tikai divreiz gadā - kad pasniedz stipendiju par labām atzīmēm un kad apbalvo skolēnus, kas popularizē savas skolas un pilsētas vārdu novada, valsts vai starptautiskā mērogā.
Ar Krieviju šiem kursiem nav nekāda sakara - pirmkārt, PBK ir Eiropas license (kanāls reģistrēts Lielbritānijā), otrkārt, pati žurnāliste nav krievu tautības.
Un jautājums, kas vēl atbalsta Jelgavas skolēnu ārpusklases pasākumus, ja ne Jelgavas dome?
Domāju, ka Drošības policijai ir svarīgāki un pamatotāki notikumi par ko vākt materiālus.
+ ieteiktu uzlabot Jūsu gramatikas un vēstures zināšanas (Fakts - 1991. gadā boļševiku partija tika likvidēta.)

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 10:21

Skolēns

Skolēns mācās skolā.
Skolēns ar Jelgavas pilsētas domi ir saistīts tikai divreiz gadā - kad pasniedz stipendiju par labām atzīmēm un kad apbalvo skolēnus, kas popularizē savas skolas un pilsētas vārdu novada, valsts vai starptautiskā mērogā.
Ar Krieviju šiem kursiem nav nekāda sakara - pirmkārt, PBK ir Eiropas license (kanāls reģistrēts Lielbritānijā), otrkārt, pati žurnāliste nav krievu tautības.
Un jautājums, kas vēl atbalsta Jelgavas skolēnu ārpusklases pasākumus, ja ne Jelgavas dome?
Domāju, ka Drošības policijai ir svarīgāki un pamatotāki notikumi par ko vākt materiālus.
+ ieteiktu uzlabot Jūsu gramatikas un vēstures zināšanas (Fakts - 1991. gadā boļševiku partija tika likvidēta.)

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 10:21

Interesanti..

...kurš pasūtījis rakstu? Liepiņ, atkal tu? Te nav neviena fakta. Viena "žurnālista" viedoklis, nekas vairāk. Vajag pajautāt to bērnu vecākiem, kas tos kursus apmeklē. Tiešām atkal viss ir slikti?

pirms 4 gadiem, 2017.05.03 19:10

Divkosība!!!!

Smieklīgi! Patriotiski un vīrišķi orientēts Edgars Kupčs pārmet Marijai to, ka viņa strādā it kā propagandas medija, kamēr pats sacer, parakstās un vēl arī lepojas ar rakstu, kurš pat padomju laikos būtu atzīst par pārmērīgu propogandu... Skumji lasīt! Efekts panākts tieši pretējs - žēl Marija, un atvien pretīgāki tādi "pētnieki" kā Kupčs.

pirms 4 gadiem, 2017.05.03 21:55

uh

Latvijas žurnālistu savienība Marijai Burgartei ir piešķīrusi 2013. gada labākā reportiera balvu!!! Edgaram laikam skauž....

pirms 4 gadiem, 2017.05.03 22:55

Kārlis

400 000 eiro?! Tāpēc jau budžeta izšķērdētāji nevar uzcelt bērnudārzus!

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 05:55

Kārlis

Un cik pilsētai izmaksā tas ērms ZR KAC?! Starp citu bijušā bērnudārza telpās! Paši laikam esat apmierināti ar savu sniegumu pilsētai?!

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 06:12

Marta

Olte Dace visu laiku reklamē ZR KAC apmeklēt dažādus kursus, laikam viņai par to labi maksā ZZS.- deputāte....,

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 14:00

zuze

Mīļie jelgavnieki, priecīgus svētkus! Varbūt vismaz šodien beigsim aptaisīt savu pilsētu un savējos līdzpilsoņus.

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 08:25

TACC

Viss saistīts ar izbijušo un šausmīgi prasto "ohraņņiku" Andri Vaišļu . Domē viņu grib iedabūt radi no krievijas, tas arī ir iespējams, jo Rāviņš ir pērkams - apskatiet vēlēšanu listi un viss būs skaidrs!

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 09:23

♫ ♫ ♫ ♫ ♫

Zaļo Zemnieku Savienības Jelgavas nodaļa sadarbojas ar Vienoto Krieviju.

Kremļa aģentiem piešķir telpas Kremļa propogandas pasākumiem.

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 09:37

Gaismonis

Šī ir kārtējā naida kurināšana! Un pie vainas ir Kupčs, kurš visiem ir zināms kā žurnālist-ķēms. Viņam patīk radīt zemestrīces puķupodā. :)

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 10:31

ups

Ak vai! Pēc zināmas slimības izskatās šis komentārs... Kompleksi...

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 11:45

Valsts

“Publiskot līgumsaistības būtu neētiski,” norāda Vīksna
Tērēt manu nodokļu naudu ir ētiski? Piedevām vēl noklusēt kā tā tiek tērēta? Nost ar šiem tā saucamajiem ierēdņiem, kas kalpo savām interesēm ne tautas.

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 11:22

Drošības policijai steidzami

Jāpārmeklē Sarmītes Vīksnas darba vietas pagrabi,
vai tur neglabājas ieroči,
vai tur neslēpjas Putina hibrīdkarevji no Donbasa !

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 12:20

Ziedonis

Jelgavas lauķi atkal iekrita ar visu savu pašvaldības bandu
Šoreiz, Valsts nodevība..
Ierosinu, visiem Jelgavas ZZS nodaļas biedriem atņemt Latvijas pilsonību.

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 12:35

Spy

Dzelzsceļnieks Krasnapjorovs - Andris Vaišļa - Ivars Jakovels - Jelgavas dome - Jelgavas pašvaldības uzņēmumi un iestādes.

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 12:59

Vesnuska

Rudais fesbesniks īsteno maigo okupāciju par spiegošanu krimināltiesā

pirms 4 gadiem, 2017.05.05 16:23

Bauska

Zaļie zemnieki Jelgavā par skaidru naudu pārdod Dzimteni.

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 13:19

krustnagliņa

Skumji... Jā. Laba ziņa nav ziņa.
skumji - par mums.
Tā vietā, lai svinētu svētkus, novērtētu to, kas mums ir- kāri metamies uz jebkuru pamestu kauliņu-, neatkarīgi- esam lietas kursā vai nē.
Automātiski- jebkurš jebkurā amatā esošs- pēcdefinīcijas- slikts.
Šeit ir atbilde, kādēļ daudzi sevi cienoši cilvēki, kuri mūsu labā varētu paveikt daudz, nav ar mieru iesaistīties šajās batālijās. Jo- tiklīdz kāds parādās pie politiskā apvāršņa- visi metamies aplaizīt viņa kauliņus.
Par pērkamību- to jau katrs var spriest tikai pēc sevis....
Gribētos jau, lai spriestu pēc būtības, ne pēc pasūtījuma vai personiskās nepatikas dēļ.
Skumji, ka žurnālists mūs visus vērtē tik zemu....Viens "vau" un viss notiek...
Lai jauki svētki!

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 15:32

zārknagliņa

he he Jā. Laba ziņa nav ziņa.

pirms 4 gadiem, 2017.05.04 15:43

cigo

Nu un kurš pasūtījis šito tendenciozo rakstu? Kurš ir TĀDĀ izmisumā, ka jānovemj vienīgā sakarīgā iestāde, kas pašaizliedzīgi strādā, lai jums cietpauriem paplašinātu redzesloku un prasmes. Viena no nedaudzajām iestādēm, kas cilvēkam dod, nevis ņem!
Te dažiem bļāvējiem vajadzētu pagrabus pārbaudīt, jo normāls domājošs cilvēks izlasītu rakstu un pasmaidītu par absurdumu, kas notiek priekšvēlēšanu laikā, un pārslēgtu nākošo linku...

pirms 4 gadiem, 2017.05.08 08:51

Vietējās ziņas