Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pedagogi Jelgavā var pretendēt uz īres pabalstu līdz 150 eiro mēnesī 3

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, Jelgavas izglītības iestādes aicina darbā pedagogus. Lai piesaistītu skolotājus darbam Jelgavas pašvaldības izglītības iestādēs, no 1. jūnija pilsētā strādājošie pedagogi var pretendēt uz pašvaldības pabalstu īrētās dzīvojamās telpas apmaksai līdz 150 eiro mēnesī. Uz pabalstu var pretendēt pedagogs, ja vakance Nodarbinātības valsts aģentūrā bijusi reģistrēta ilgāk par trim mēnešiem, kā arī persona, kas apgūst otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību projektā "Mācītspēks", informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Pēdējo gadu laikā ne tikai Jelgavā, bet visā Latvijā vērojams pedagogu trūkums, un Jelgavas izglītības iestādēs šobrīd ir vairāk nekā 30 vakanču. Lai risinātu šo problēmu, Jelgavas pašvaldība ieviesusi jaunu pabalstu – to, veicot grozījumus saistošajos noteikumos "Jelgavas pilsētas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumi", marta domes sēdē atbalstīja deputāti. 

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece Jeļena Laškova stāsta, ka šis pabalsts pedagogiem tiek piešķirts bez ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanas uz sešiem mēnešiem vai uz īres līguma darbības periodu, ja tas ir īsāks par noteikto laiku, kamēr skolotājs strādā Jelgavas izglītības iestādē. Pabalsts īres maksai speciālistam tiek piešķirts, ja viņš atbilst šādiem kritērijiem: ir noslēdzis darba līgumu par pedagoģiskā darba veikšanu ar Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestādi; ir noslēdzis īres līgumu par citas personas, izņemot pašvaldību, īpašumā esošas dzīvojamās telpas īri, kura atrodas Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā, un faktiski dzīvo īrētajā dzīvojamajā telpā; speciālista īpašumā nav dzīvojamās telpas Jelgavas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā. "Būtisks nosacījums ir tas, ka uz šo pabalstu var pretendēt tie speciālisti, kuri sāk darbu Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestādē pedagoga amatā, ja konkrētā vakance Nodarbinātības valsts aģentūrā bijusi reģistrēta ilgāk par trim mēnešiem, vai arī persona, kas apgūst otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību Latvijas Universitātē, Liepājas Universitātē vai Daugavpils Universitātē izglītības projekta "Mācītspēks" gaitā sadarbībā ar nodibinājumu "Iespējamā misija"," skaidro J.Laškova. 

Lai saņemtu pabalstu, speciālistam, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ar iesniegumu jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē, tam pievienojot dokumentus, ar kuriem var apliecināt izglītības apguvi, darba līguma esamību un dzīvojamās telpas īrēšanas faktu. 

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes un skolas aicina darbā pedagogus – pirmsskolas pedagogus un bērnudārzu tehniskos darbiniekus, dažādu mācību priekšmetu skolotājus (angļu valodas, matemātikas, bioloģijas, fizikas, latviešu valodas, ķīmijas, ģeogrāfijas), kā arī interešu pulciņu vadītājus –, piedāvājot gan pilnas, gan nepilnas slodzes darbu. 

Lai piesaistītu augsti kvalificētus jaunos speciālistus, Jelgavas pašvaldības izglītības iestāžu pedagogu bērni saskaņā ar saistošajiem noteikumiem uz vecāka darba tiesisko attiecību laiku pašvaldības bērnudārzos tiek uzņemti ārpus kārtas. Ārpus kārtas uz darba tiesisko attiecību laiku pašvaldības bērnudārzā tiek uzņemti arī attiecīgās pirmsskolas izglītības iestādes darbinieku bērni. 

Foto: "Mācītspēks" publicitātes

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vietējais

Kāpēc ir jāmaksā pabalsti :)? Būt vienkārši pielikuši to summu pie algas

pirms 27 dienām, 2020.07.13 10:02

egle1

A vai ta vadošie, kad bija pašvaldību vēlēšanas, nesolīja īres dzīvokļu uzbūvēšanu pedagogiem? Gara acīm jau redzēju, kā Lielupes krastos slejas jaunu māju rinda.
Ja kas, es nebalsoju par tiem, kas tagad pie varas...

pirms 27 dienām, 2020.07.13 12:56

Vietējās ziņas