Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pedagogi saņem pirmās ESF stipendijas 1

355 Jelgavas pilsētas un novada skolotāji drīzumā saņems pirmās stipendijas, ko pēc izglītības iestāžu reorganizācijas viņu konkurētspējas uzlabošanai piešķīris Eiropas Sociālais fonds (ESF). Atbalstu jaunu prasmju apguvei citā nozarē, kas pirms strukturālās reformas valstī tika solīts tūkstošiem skolotāju, saņems tikai viens pilsētas pedagogs.

«Patlaban novadā apstiprināti 99 pedagogi, kuri šogad saņems līdz simt latu lielās mērķstipendijas. Manuprāt, tas ir ļoti labs skaits. Turklāt saņēmām ziņu, ka atbalstu var piešķirt vēl 14 skolotājiem, kurus izraudzīsimies no 22 rezervē palikušajiem. Priekšroka tika dota tiem, kas skolā dara ko vairāk, ne vien vada mācību stundas,» stāsta Jelgavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa.Novadā visvairāk – 87 – ESF līdzfinansētā projekta «Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos» mērķstipendijas apstiprinātas skolotājiem, kuri iesaistījušies pedagogu novērtēšanas sistēmas ieviešanā. To varētu dēvēt par nākamo soli vēl vienam ESF projektam, kurš noslēdzās 2008.gada vasarā un paredzēja arī pedagogu darba kvalitātes pakāpju izveidi. Lai to īstenotu, skolotājiem, piemēram, nepieciešams veikt sava darba pašvērtējumu, ko patlaban apņēmušies šie pedagogi, skaidro G.Avotiņa. Savukārt pārējie 12 skolotāji, arī saņemot līdz 100 latiem, varēs iegūt trūkstošo kvalifikāciju pienākumu veikšanai izglītības iestādē.Pilsētā būs 28 tādi pedagogi, informē Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, piebilstot, ka vienotas novērtēšanas sistēmas ieviešanā iesaistījušies 227 skolotāji, bet viens, kuram darba slodze ir mazāka par deviņām kontaktstundām nedēļā un kurš varētu zaudēt darbu, nolēmis apgūt zināšanas un prasmes darbam citā nozarē. «Novadā šādu skolotāju nav, jo būtiskas izmaiņas vairs neplānojam,» teic G.Avotiņa.Valstī patlaban atbalstīti 3165 pedagogi (no tiem 43, kas nākamajā mācību gadā varētu zaudēt darbu skolā). Līdz 2013.gadam mērķstipendijas kopumā paredzētas vairāk nekā 17 tūkstošiem vispārējās un profesionālās izglītības skolotāju. Kopējais projekta finansējums ir 20 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vīnela

Kā tad nu būs šīs stipendijas dalītas,tiešām pēc sasniegumiem vai pa draugam,vai deguniem.Tā jau mums ir bijis,kad Jelgavā bija vismazākās algas visā Valstī,bija citiem par ko smieties.Kādreiz vismaz maksāja par nostrādātajiem gadiem,loģiski,tagad pēc deguniem...Stipri ceru,ka tā nebūs.Turaties pedagogi,lai Jums veselība, saprotoši un gudri mācāmie!

pirms 10 gadiem, 2009.12.02 23:11

Vietējās ziņas