Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pedagogus aicina aizstāvēt savas tiesības protesta akcijā 1

Ja valsts izglītībai neatradīs papildu līdzekļus, augustā vairākās Jelgavas rajona skolās var pietrūkt naudas algu izmaksai. Šā iemesla dēļ piektdien Jelgavas rajona padomē pulcēsies rajona skolu arodkomiteju vadītāji.

Kā rodas šāds finansējuma iztrūkums? Aritmētika, kā skaidro rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Gāle, ir šāda: pedagogu darba samaksa tiek veikta, pamatojoties uz tarifikāciju kārtējā mācību gada sākumā, proti, septembrī. Tādējādi jau vairākus gadus valsts piešķirtais finansējums par septembri tiek izmaksāts oktobrī, par oktobri - novembrī, novembri - decembrī un par decembri - nākamā kalendārā gada janvārī. 2009.gadā izglītībai piešķirtais valsts finansējums pēkšņi neparedzēja šādu modeli. Radās situācija, ka janvārī par 2008.gada decembri tika izmaksāta nauda, kas bija domāta 2009.gada janvārim. Ja šo ķēdi turpina, augustā būs jāmaksā septembrim paredzētā nauda. Taču sakarā ar administratīvi teritoriālo reformu, kuras rezultātā plānots, ka mainīsies pašvaldības (Jelgavas rajonā tagadējo 15 vietā paliks tikai divas - Ozolnieku un Jelgavas novads), tiek prasīts, ka augustā jānoslēdz astoņu mēnešu rēķins ar skolotāju algām. Tātad vienam mēnesim tās pietrūks...Kā stāsta Jelgavas rajona skolotāju arodkomitejas vadītāja Tamāra Pokrovska, katrā pašvaldībā situācija atšķiras, taču pārsvarā problēma ar neapmaksāto mēnesi ir aktuāla. Patlaban Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība izsludinājusi protesta akciju, kurā aicina skolas rakstīt vēstules Izglītības ministrijai, Ministru kabinetam un citām atbildīgajām institūcijām...Vairāk par situāciju ar pedagogu algām - ceturtdienas, 12.februāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vecmāmiņa

protestēt jau vajag,algas mazas ,darba daudz,ko nevar teikt par Salgales skolu.Skolnieki pusdienā iet mājās,arī vecākie bērni.Matemātikas un latviešu valodas skolotājas braukā pa ārzemēm par gidēm skolas laikā.Stundās kāds aizvieto vai bērniem jāstrādā patstāvīgi,nepilnīgi apgūstot jauno vielu,Kā lai gatavojas eksāmeniem?Kas maksās par privātstundām?Varbūt valsts kurai prasīsiet naudu.... Visi to redz un zina,bet baidās runāt...

pirms 11 gadiem, 2009.02.13 13:41

Vietējās ziņas