Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensionārus aicina lietot tautas medicīnu 6

Pilsētas siltumtīklu apkures, transporta un medicīnisko pakalpojumu sadārdzinājums, nevajadzīgi pašvaldības tēriņi - tā ir daļa no sasāpējušām problēmām, kas ceturtdien tika apspriestas Jelgavas Pensionāru biedrības ikmēneša sapulcē.

«Kāda ir Jelgavas autobusu parka direktoram Salkazanovam ir alga, ja viņš var pieņemt lēmumu celt biļešu cenu pilsētas autobusos?» jautāja pensionārs Jānis Stabiņš, kurš bija viens no aptuveni astoņdesmit sapulces dalībniekiem.Ceturtdienas sanākšanā piedalījās arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Irēna Škutāne, Sociālo lietu pārvaldes vadītāju Rita Stūrāne, Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras Zemgales nodaļas vadītāja Dace Olte, kā arī Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.«Pērn pašvaldība pabalstos izmaksāja 753 tūkstošus latu, bet šogad šim nolūkam plānotā summa tuvojas miljonam, turklāt 90 procenti no pabalstu saņēmējiem ir pensionāri,» pašvaldības pozīciju skaidroja I.Škutāne.Viņa nosodīja valdības pieņemto lēmumu par maksas palielināšanu līdz 12 latiem par katru slimnīcā pavadītu gultasdienu. Savukārt R.Stūrāne, pievienojoties kritikai, piebilda, ka daudzi pensionāri tomēr ir pārāk daudz lietojuši valsts daļēji kompensējamās zāles, ko, viņasprāt, varētu aizvietot ar tautas medicīnas līdzekļiem.«Inesei Vaiderei būs taisnība, ka mēs pārāk daudz esam izdabājuši Eiropas Savienības prasībām. Cukurfabrikas likvidācija bija absurds,» pēc sapulces sacīja pensionāre Līvija Bučiniece. Viņa nevar pieņemt to, ka valsts ir novesta «līdz kliņķim» un par to neviens nav atbildīgs.Savukārt pensionāre Skaidrīte Ignašāne «Ziņām» pauda, ka uz dzīvi raugās optimistiski. Viņai kā agrākajai kolhozniecei pensija esot maza, bet iztikt jau varot.Plašāku materiālu saistībā ar pensionārus un viņu ikdienu skarošām problēmām lasiet sociālās drošības lapā nākamās trešdienas, 4.februāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

kakaaa

Pensionārus aicna, sajūtot pēdējas stndiņas tuvošanos, pašiem doties uz morgu, lai taupītu valsts līdzekļus.
skumjš, melns humors un tajā pašā laikā iespējama dzīves realitāte.

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 17:12

Lauķis

Kāda interesanta tagad ir koalīcijas politiķu nostādne. Šodien TV viens no TB/LNNK līderiem Birks raudāja, cik slikta ir valdība. Vakar 100 pantā ministre Koķe raudāja, cik slikta ir valdība.
Arī Škutāne saka, cik slikta valdība, kas slēgtā sēdē pieņēma lēmumu pacelt pacientu iemaksas un samazināt kompensācijas zālēm. Ar tādu ierosinājumu nāca TP pārstāvošais veselības ministrs Eglītis. Bet TP Jelgavas nodaļu vada Škutāne. Vai tad viņa nejūt, ka viņa arī ir līdzvainīga par patreizējās valdības politiku un par pacientu iemaksu pacelšanu, līdz ar visiem Jelgavas TP nodaļas biedriem, kas, kaut vai klusējot (neesmu lasījis nevienu Jelgavas TP biedra nosodījumu) atļauj savā vārdā tā rīkoties TP vadošajiem politiķiem.

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 12:22

Seilis

Varbūt kāds zina labus tautas medicīnas līdzekļus? Padalieties pieredzē!

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 22:40

k zudis pakur

Ists. aizstaiga pirmdienas lidz kalpaka ielai,
un tad tev zudis velme izraut vardus no konteksta,
nemaz nerunajot par to,cik daudzi un cik drankjigos apstaklos dzivo.

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 22:34

Īsts kkur

Ar resnajiem redzams domāti tie, kas dod tik gudrus padomus un ne sūda nejēdz no tā, kā dzīvo pensionāri

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 22:22

kkur

ists Aivis.
nez kurs no tur sanakusajiem ir "resnais"!?

pirms 11 gadiem, 2009.01.29 22:19

Vietējās ziņas