Perevoščikovs: Stingri Covid-19 ierobežojoši pasākumi ir jāievieš vismaz uz trim nedēļām 4

Stingri Covid-19 ierobežojošajiem pasākumi, kas palīdzētu samazināt iedzīvotāju kontaktus, ir jāievieš vismaz uz trim nedēļām, atzina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Epidemiologi, vērtējot Covid-19 spēju izplatīties, secinājuši, ka reproduktivitātes koeficients faktiski jau vairākas nedēļas nesamazinās. Lai situācija būtu labāka un nesekotu pieaugums, noteikti ir nepieciešams mazināt iedzīvotāju savstarpējos kontaktus, kuri noved pie infekcijas izplatīšanās.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) šodien sasauktajā Krīzes vadības padomē rosinājis noteikt Latvijā stingrus drošības pasākumus, kuri nekavējoties samazina kontaktu skaitu sabiedrībā par vismaz 40%. "Pie šiem 40% ir cerība, ka samazināsies minētais koeficients līdz 0,8," uzsvēra Perevoščikovs.

Vaicāts. vai stingriem ierobežojošajiem pasākumiem jāattiecas arī uz vakcinētajiem cilvēkiem, Perevoščikovs norādīja, ka vakcinēšanās dod iespēju retāk inficēties nekā nevakcinētiem cilvēkiem, tomēr Latvijā ir pietiekami liels vakcinēto skaits, kuriem pie tik lielas Covid-19 izplatības notiek inficēšanās, tāpēc būtu prātīgi arī pasākumus noteikt šai iedzīvotāju kategorijai.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 4

UPSA

Neticu ka šie ministri spēj vienoties.Ticamāk ka vajadzēs pus mēnesi lai viņi sāktu ko saprast.

pirms mēneša, 2021.10.18 15:47

Kāda jēga likt visiem sēdēt mājās, ja ir cilvēki, kas speciāli meklē infekciju, lai pārslimotu....

pirms mēneša, 2021.10.18 15:51

:)

Gan kādreiz sapratīsi.

pirms mēneša, 2021.10.18 16:05

cilvēks

būs kā pagājšziem. Loģiski. Un po h...

pirms mēneša, 2021.10.18 16:49

Vietējās ziņas