Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pie Jelgavas pils sabrauks senie motocikli

No 16. līdz 19.jūlijam norisināsies sestais Antīko automobiļu kluba Seno motociklu sekcijas rīkotais seno motociklu salidojums «Kurzemes riņķis», kas 18.jūlijā piestās arī pie Jelgavas pils, informē LLU Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Sandra Šteinerte.

Kā informē pasākuma organizētājs, seno motociklu kolekcionārs, restaurators un entuziasts Juris Ramba, seno motociklu salidojumā piedalīsies motobraucēji ar spēkratiem, kas ražoti gan vēl pirms Otrā Pasaules kara, gan pēckara gados. Šogad pasākumā piedalīsies 33 ekipāžas jeb 45 dalībnieki no deviņām valstīm - Lielbritānijas, Somijas, Norvēģijas, Austrālijas, Igaunijas un Latvijas, Dānijas, Vācijas un ASV.Pirmo reizi salidojums notiks kā izturības brauciens senajiem spēkratiem pa 12 Kurzemes pilīm, četru dienu laikā veicot 600 kilometrus. J.Ramba uzsver, ka tas ir nebijis maratons šādai antīkai tehnikai. J.Ramba neatklāj plānoto maršrutu, kuru veiks senie motocikli, jo dalībnieku vēlme ir ievērot savu brīvības principu, tāpēc J.Ramba min tikai dažas pieturvietas - Jaunpils, Bauska, Kuldīga un Jelgava. Viņš arī uzsver, ka dalībniekiem no ārzemēm vēlas parādīt Latvijas skaisto dabu un daudzās pilis, kas ir mūsu bagātība.Kā informē LLU muzeja vadītāja Ginta Linīte, senie motocikli pie Jelgavas pils piestās sestdien, 18.jūlijā, pulksten 18. Rallija dalībnieki viesosies Jelgavas pils muzejā un apskatīs pils apkārtni. G.Linīte aicina LLU darbiniekus un jelgavniekus izmantot vienreizējo iespēju aplūkot senos motociklus un baudīt neparasto skatu, kad pie 18.gadsimta pērles - Jelgavas pils - piestās 20.gadsimtā ražotie spēkrati. Motociklus jebkurš interesents varēs apskatīt bez maksas.Kā atklāj pasākuma organizators, salidojumā ir tradīcija veidot skaistu kopbildi skaistā, vēsturiskā vietā, kuras izvēli viņš vēl neatklāj, tomēr LLU Sabiedrisko attiecību daļa cer, ka tā būs tieši Jelgavas pils!

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas