Pie Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas būvē apgaismojuma modelēšanas poligonu 5

Pie Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Meiju ceļā 9 sākta ielu apgaismojuma modelēšanas poligona izbūve. Tajā skolēni mācību nolūkos varēs mērīt apgaismojuma līmeni, modelēt apgaismojuma intensitāti pilsētvidē un izprast apgaismojuma sistēmas darbību. Plānots, ka poligonu pabeigs novembrī, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

 "Šī būs tāda kā mācību stacija, kurā Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņi, praktiski darbojoties, varēs izprast apgaismojuma sistēmas darbību reālā vidē. Poligonā pie skolas jau ir izbūvēts kabelis 138 metru garumā un šonedēļ tiks uzstādīti divi apgaismojuma balsti, kuriem varēs mainīt gaismekļu augstumu, mērīt apgaismojuma līmeni un veikt citus mērījumus. Turklāt gaismekļi tiks aprīkoti ar kontrolieriem un apgaismojuma vadības blokiem, lai jaunieši praktiski iepazītos ar mūsdienīgas pilsētas apgaismojuma vadības sistēmas darbību," stāsta Jelgavas pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" elektrotīklu inženieris Andrejs Bobikins, norādot, ka nepieciešamības gadījumā mācību poligonu praktiskajam darbam varēs izmantot arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes studenti, savukārt "Pilsētsaimniecībai" tas varētu būt aktuāls, pētot apgaismojuma vadības aspektus, kas noderētu turpmākajā ikdienas darbā.  Darbus veic SIA "Mītavas Elektra", un tos plānots pabeigt novembrī. 

Modelēšanas poligona izbūve ir viena no emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansētā projekta "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām Jelgavā" aktivitātēm.

 

 Foto: "Pilsētsaimniecība"

Pievieno komentāru

Komentāri 5

apgūts

Skaisti apgūti līdzekļi.. malači.
Tas saucas, kad neko labāku nevaram izdomāt, bet līdzekļi ir obligāti jāapgūst. Izpļurzājam naudiņu tik tālāk.

pirms mēneša, 2020.10.27 16:39

es

Vai tev konkrēti ir zināms kādam mērķim tas ir domāts? Un kāpēc tieši pie šīs skolas? Nezini, jo tev skolā tādas lietas nemācīja. Tehnoloģijas attīstās, un tur būs iespējas lielas. Ja interesē precīzi, nāc ciemos - izstāstīšu!

pirms mēneša, 2020.10.27 21:20

Hei,Hei

Tādus tagad ražo pēc jaunākajām tehnoloģijām.

pirms mēneša, 2020.10.27 22:20

Vietējās ziņas