Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedalīsies NATO simulācijas spēlē

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) jaunieši ir to 26 komandu vidū, kas pārvarējušas eseju konkursa «NATO 60 gadu pieredze - quo vadis?» pirmo kārtu un piektdien piedalīsies NATO samita simulācijas spēlē.

Konkursu, kas tika izsludināts 16.februārī, ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļas un Latvijas Aizsardzības ministrijas atbalstu organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju.Kā «Ziņas» noskaidroja Ārlietu ministrijā, esejas ar savu viedokli par NATO politiskajiem un militārajiem aspektiem, kā arī Latvijas piecu gadu pieredzi NATO iesūtījuši studenti un aktīvi jaunieši no dažādām izglītības iestādēm, tostarp arī LLU un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.Konkursa turpinājumā katrai komandai, ņemot vērā esejas iesūtīšanas laiku un attiecīgi pieskaņotu NATO dalībvalstu alfabētisku sarakstu, piešķirta NATO simulācijas spēlē pārstāvamā valsts, kuras pozīcija būs jāaizstāv simulētā samitā.«Tas nozīmē, ka dalībniekiem jāatkāpjas no savas personīgās pozīcijas un līdz samita dienai jāizzina attiecīgās valsts nostāja NATO jautājumos - paplašināšanās, stratēģiskā nākotnes vīzija, militārie un citi aspekti,» skaidro Ārlietu ministrijas Drošības politikas departamenta vecākā referente Zane Stāvause. Spīdolas ģimnāzijas audzēknes Laura Kokina un Baiba Krūmiņa samitā pārstāvēs Spāniju, bet LLU studente Ligita Osipova kopā ar Kristīni Aluti no Ekonomikas un kultūras augstskolas - Turcijas pozīciju. Noslēgumā, kā īstā NATO samitā, dalībniekiem būs jāvienojas par kopīgu deklarācijas tekstu.Konkursa uzvarētājus, ņemot vērā arī iesniegtās esejas, noteiks kompetenta vērtēšanas komisija, kurā iesaistīti Ārlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas, LATO un akadēmiskā sektora pārstāvji. Trim labākajām komandām balvā paredzēts brauciens uz NATO mītni Briselē, bet 4. - 6.vietas ieguvējiem - dāvanu kartes grāmatu iegādei.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas